/* آموزش جلوگیری از هک شدن مودم های خانگی - تک تیپ

ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است


آموزش جلوگیری از هک شدن مودم های خانگی

WIFI4

خیلی از کاربران در منازل و کسب و کار که از اینترنت استفاده میکنند مودم های خود را با تنظیمات پیش فرضی که بوده استفاده میکنند و معمولا مورد نفوذ و هک قرار میگیرند و با تغییراتی در تنظیمات مودم میتوان این مشکل رو حل کرد.  از خریدن مودم های بی نام و نشان خودداری کنید و سعی کنید از مودم هایی مثل Tp-Link ,  D-Link , ZYXEL , Tenda استفاده کنید.

 

چگونه امنیت مودم را افزایش بدهیم ؟

 

مرحله اول  : اول برای افزایش امنیت مودم تغییر پسورد ورود به مودم هست ، بیشتر کاربران که از مودم های بی سیم استفاده می کنند و هیچ وقت پسورد ورود به مودم رو تغییر نمی دهند, و یکی ازاشتباهاته که منجر به پایین آمدن امنیت مودم میشه .

 

مرحله دوم : دومین مرحله  در قسمت Security مودم روش هایی برای گذاشتن پسورد روی وایرلس مودم وجود داره روش های WPA ، WEP و WPA 2 از روش های پسورد گذاری روی وایرلس مودم هست ، که استفاده از WPA 2 به شما پشنهاد میشه  چرا که هک پسورد این روش خیلی سخت هست ، اما روش های دیگه مقداری از امنیت پسورد گذاری کمتری برخوردار است.

 

مرحله سوم : روش سوم مخفی کردن SSID مودم شماست ، شما در تنظیمات مودم می توانید SSID ( نام مودم )  رو پنهان کنید تا افراد دیگر نتوانند کلا اینترنت بی سیم شما را ببینند.

 

برای شما آموزش چند راه مطمئن رو گذاشتیم و به ترتیب مراحل زیر را دنبال کنید روی گزینه مورد نظر کلیک کنید به همون بخش منتقل میشید .

 

به این پست امتیاز دهید!

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *