تبلیغات

آموزش افزایش تعداد Undo در فتوشاپ

تعداد Undo در فتوشاپ محدود تعریف شده است و برای افزایش تعداد آن باید حالت دیفالت آن را تغییر دهید. در ادامه در سایت تک تیپ به صورت تصویری آموزش را قرار داده ایم.

برگشتن به حالت قبل یا Undo کردن یکی از مهم ترین بخش های فتوشاپ است که گاهی ممکن است ما مرتکب اشتباهی بشویم و یا بخوایم بخشی رو تست کنیم.

حالا برای بازگشتن به حالت های قبل نیاز به Undo کردن هستیم  ، در این حال شاید تعداد Undo های ما کافی نباشد و ما دیگر قادر نخواهیم بود به مرحله ای که بخواهیم بتوانیم برویم و مجبور می شویم از اول کار را شروع کنیم.

undo در فوتوشاپ

همانطور که می دانید برای Undo کردن کافیست کلید های ترکیبی Ctrl + Z را بزنید که با زدن این 2 کلید تنها یک مرحله به عقب باز می گردید اما اگر بخواهید چندین مرحله به عقب بازگردید باید کلید های Ctrl + Alt + Z را باهم بفشارید تا به مرحله دلخواه خود برسید.

در فتوشاپ عملیات Undo کردن بصورت پیشفرض روی 50 قرار دارد ، ما می توانیم با تغییر دادن آن به عدد دلخواه تعداد Undo های خود را بیشتر کرده و به مراحل قبل در کار خود برویم ، این کار ممکن است خوب باشد اما توجه داشته باشید که شما با بیشتر کردن عدد Undo فضای رم بیشتری توسط فتوشاپ اشغال می شود.

  • آموزش افزایش تعداد Undo در فتوشاپ :
    ابتدا فتوشاپ را باز کنید
    در نوار بالا روی “Edit” کلیک کنید ( فلش شماره 1 )
    وارد گزینه آخر یعنی “Preferences” شوید ( فلش شماره 2 )
    و حالا روی “General” کلیک کنید ( فلش شماره 3 )

در منوی باز شده ی جدید به سربرگ “Performance” بروید ( فلش شماره 1 )
در قسمت “History & Cache” سمت راست 3 بخش وجود دارد
بخش اول آن یعنی “History States” را باید تغییر دهید ( فلش شماره 2 )
بعنوان مثال روی 1000 قرار دهید و بعد روی OK کیک کنید ( فلش شماره 3 )

امیدوارم از این آموزش استفاده کنین و بتونین به خوبی بهره ببرین.
همچنین می تونین از لینک زیر آموزش های مربوط به فتوشاپ رو دنبال کنین :

مطالب مرتبط به فتوشاپ

undo در فتوشاپ , افزایش تعداد برگشت در فتوشاپ , آندو در فتوشاپ , کنترل زد در فتوشاپ , برگشت به عقب در فتوشاپ , کلید برگشت در فتوشاپ , برگشت در فتوشاپ , کنترل z در فتوشاپ , فرمان undo در فتوشاپ , کلید آندو در فتوشاپ , چگونه در فتوشاپ به عقب برگردیم , برگشتن به عقب در فتوشاپ , در فتوشاپ چگونه به عقب برگردیم , چگونه در فتوشاپ یک مرحله به عقب برگردیم

همچنین بخوانید  پوشه اسکرین شات استیم کجاست؟ فولدر اسکرین شات استیم در ویندوز، مک و لینوکس

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *