تبلیغات

چگونه مشکلات بازی کامپیوتری را حل کنیم ؟ حل مشکلات رایج در بازی های کامپیوتری

5-Common-PC-Gaming-Problems

بازی کردن در کامپیوتر به شما آزادی بیشتر و انتخاب بیشتری نسبت به کنسول ها می دهد. اما به دلیل اینکه کامپیوتر ها دستگاهی پیچیده تر بوده و قطعات آن بصورت استاندارد اسمبل نمی شوند ، اشکالات گرافیکی یکی از مشکلات رایج در بازی های کامپیوتری هستند که بیشتر افراد با آن روبرو می شوند.

حل مشکلات بازی های کامپیوتری

حل مشکلات بازی های کامپیوتری

بیشتر مشکلات بازی های کامپیوتری در دسته بندی های مشخصی قرار دارند. در این مقاله قصد داریم تا به مشکلات رایج بازی های کامپیوتری بپردازیم و بگوییم که چطور می توان هر یک را بصورت کامل برطرف کنید.

در مقاله های قبل در مورد حل مشکل افت فریم در بازی های کامپیوتری صحبت کردیم ، اما بعضی کاربران با مشکلات بازی جزئی مواجه شدند که در ادامه برای رفع مشکلات بازی های کامپیوتری خواهیم پرداخت .

1- اشکالات گرافیکی و غیرواقعی بازی های کامپیوتری

در دنیای گرافیکی بازی های کامپیوتری شاهد اشکالات و باگ های گرافیکی هستیم. ممکن است تابحال در محیط بازی با اشیا دفورمه شده (ناقص) ، تسکچر های بی کیفیت ، عناصر دارای نور اشتباه و غیره روبرو شده اید.

از آنجا که کارت گرافیک شما مؤلفه پردازش تصاویر و گرافیکی و ارسال آنها به صفحه نمایش شماست ، این مسائل به طور معمول در پردازنده گرافیک شما رخ می دهد . شما ابتدا باید مطمئن شوید که درایور کارت گرافیک شما به روز است . برای کمک به بروز رسانی کارت گرافیک ، به راهنمای ما برای آپدیت کردن درایو کارت گرافیک خود ، مراجعه کنید.

اگر بعد از نصب جدیدترین درایور گرافیک ، باز هم بازی دارای لگ های گرافیکی هست ، ممکن است سیستم شما بیش از گرم شده است . اگر مدتی ، سیستم خود را تمیز کنید. گرد و غبار بیش از حد باعث ایجاد گرمای اضافی می شود ، که به کارت گرافیک و سایر قطعات سیستم شما آسیب می رساند . اطمینان حاصل کنید که کامپیوتر شما تهویه کافی نیز داشته باشد ، همچنین پیشنهاد می کنم مقاله آموزش کنترل سرعت فن سیستم را مطالعه کنید .

گرما رابطه مستقیم با لگ یا هنگ کردن سیستم دارد، از گرمای بیش از حد جلوگیری کنید .

می توانید از ابزارهای تشخیصی رایانه ای مانند HWMonitor برای نظارت بر گرمای کارت گرافیک استفاده کنید . به طور کلی کارت گرافیک بیکار باید در حدود 30 تا 40 درجه سانتیگراد دما داشته باشد . در حین انجام بازی ، چیزی در محدوده 60 تا 85 درجه سانتیگراد گرما طبیعی است. گرمای بین 90 یا 100 یا سانتیگراد یا بیشتر خیلی گرم و به قطعات آسیب می رساند .

2- مشکل اینترنت در بازی های اینترنتی

تأخیر بین اقدام شما در یک بازی آنلاین و واکنش سرور به آنچه انجام داده اید خیلی مهم است . اگر مطمئن هستنید که در یک بازی تیرانداز آنلاین به سمت حریف شلیک کرده اید ، در حالی که آنها پشت دیوار هستند اما تیر برخورد می کنند ، یا به سمت حریف تیر اندازی می کنید و اصابت نمی کند ، اینترنت شما دارای تاخیر است .

کیفیت اتصال اینترنت شما مسئله مهمی در تاخیر بازی شما خواهد داشت . به همین دلیل ، هنگامی که دچار تاخیر هستید ، باید اطمینان حاصل کنید که تمام کارهایی که برای افزایش سرعت اینترنت را انجام داده باشید . تمام دانلود ها و فیلم های آنلاین را متوقف کنید و مطمئن شوید که کسی تمام پهنای باند اینترنت را استفاده نمی کند .

تاخیر در اینترنت نا معلوم است . اگر در حال بازی از طریق اینترنت بیسیم (وای فای) هستید ، باید تغییر اتصال به اینترنت را در نظر بگیرید . اگر بتوانید از اینترنت به صورت کابل به سیستم خود متصل کنید شاهده عملکرد بهتر بازی آنلاین خواهید شد .

توجه داشته باشید که بازی های آنلاین هم بر تاخیر اینترنت تأثیر بگذارند . اگر بازی از یک مجموعه سازگار با همتا (P2P) استفاده کند ، مانند بازی کالاف دیوتی موبایل ، اگر کاربر دیگری در بازی آنلاین مشکل تاخیر ندارد ، به احتمال زیاد بازی شما دارای تاخیر است .

پینگ گرفتن برای اثبات اینترنت با تاخیر کم

هنگامی که میخواهید بازی های آنلاین انجام دهید ، باید از پینگ کمک بگیرید . این کار بسیار مهم است ، زیرا نشان می دهد که اطلاعات شما برای اتصال به سرور و بازگشت به دستگاه شما چقدر طول می کشد . همانطور که می دانید ، پینگ بالاتر یعنی اینترنت با تاخیر زیاد .

بیشتر بازی ها به شما امکان می دهند پینگ اینترنت خود را در زمان واقعی مشاهده کنید ، که می توانید برای سنجش سلامت اینترنت خود استفاده کنید (آموزش پینگ گرفتن در کامپیوتر ) . اگر پینگ شما 50 یا کمتر است ، بازی بسیار خوبی می توانید انجام دهید . به خاطر داشته باشید که مکان در تعیین پینگ نقش بسزایی دارد.

3- هنگ کردن سیستم هنگام بازی کردن

وقتی بازی ها به راحتی اجرا نشوند ، مشکل بزرگی است. اگر مرتباً در بازی های آفلاین که بازی ها ناگهانی هنگ می کنند ، احتمالا این است که حداقل یکی از اجزای سیستم شما مشکل داشته باشد باشد.

برای رفع مشکل هنگ کردن بازی می توانید مقاله افزایش سرعت ویندوز را مشاهده کنید . در صورت امکان ، گرافیک ها را به تنظیمات حداکثر تغییر دهید تا به اندازه کافی از منابع استفاده کند . برنامه های دیگر را که در سیستم شما در حال اجرا هستند را ببندید تا از حافظه رم و پردازنده شما استفاده نکنند . مطمئن شوید که حافظه هارد شما پر نباشد ، بنابراین بازی شما به خوبی باید اجرا شود .

اگر اموزش بالا مشکل هنگ کردن بازی را برطرف نکرد ، باید سخت افزار سیستم فعلی خود را مرور کرده یا ارتقاء دهید و مطمئن شوید که سیستم مورد نیاز بازی ، با مشخصات سیستم شما مطابقت داشته باشد . ممکن است نیاز به ارتقاء سخت افزار سیستم داشته باشید . به عنوان مثال ، هارد اس اس دی بارها به مراتب بهتر از یک هارد HDD قدیمی عملکرد خواهد داشت ، یا شاید شما به حافظه رم بیشتری احتیاج داشته باشید تا بازی راحت اجرا شود .

ارتقاء های سخت افزار سیستم خود را انجام دهید که عملکرد سیستم را بهبود می بخشند تا بتوانید از آنچه نیاز دارید ، ایده بگیرید همچنین پیشنهادی می کنیم قبل از ارتقاء سخت افزار سیستم خود مقاله آموزش ارتقاء سخت افزار کامپیوتر را مطالعه کنید .

4 – کرش کردن بازی یا بیرون پریدن از بازی

مشکلات عملکردی ناامید کننده هستند ، اما حداقل آنها مانع از انجام بازی نمی شوند ، بر خلاف بازی هایی که مرتبا خراب می شوند . هنگامی که بازی ها خراب می شوند ، بسیار ناراحت کننده است زیرا نمی توانید به پیشرفت بازی خود دست پیدا کنید . اگر یک بازی به طور مکرر کرش کند ، شما حتی نمی توانید آن را بازی کنید . به این خاطر پیشنهادی میکنم مقاله حل مشکل کرش کردن بازی های کامپیوتر را مطاله کنید .

برخی از توصیه هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم را مطالعه کنید . اطمینان حاصل کنید که جدیدترین درایورهای ویندوز را را نصب کرده اید ، رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید تا اطمینان حاصل کنید که این یک مشکل موقتی نیست .

آنتی ویروس و سایر نرم افزارهایی که ممکن است در عملکرد صحیح بازی مشکل ایجاد کنند را غیرفعال کنید . همچنین باید اجرای بازی را به عنوان دسترسی ادمین امتحان کنید ، که بعضی اوقات می تواند مشکلات خرابی را برطرف کند .

همچنین پیشنهادی می کنیم بازی را مجدداً نصب کنید تا تمام فایلهای نصب شده به درستی تأیید شوند . همچنین پیشنهادی می کنیم مقاله نرم افزار های مورد نیاز بازی را مطالعه و نصب کنید .

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *