تبلیغات

تبلیغات

10 تا از معروف ترین هکر ها در جهان ، سرنوشت هر یک از این هکر ها چه شد؟

Ten-Best-Hackers-In-The-World-TechTip

نگاهی به معروف ترین هکر ها در جهان

 

همیشه هکر ها افراد بدی نیستند! در این بین هکر های قانونی وجود دارند که به آن ها “هکر های کلاه سفید یا white-hat ” گفته می شود. وظیفه ی این هکر ها برای ارتقای سیستم های امنیتی به کار می رود. اما یکی دیگر از دسته های هکر ها که تنها برای سرگرمی خود کار می کنند نام ” هکر های کلاه خاکستری ” را نیز از خود کرده اند. اما نوع هکر های مخربی که ما از آن ها فراری هستیم چیست!؟

 

به این هکر ها ” هکر های کلاه سیاه یا black-hat ” گفته می شود. این هکر ها می توانند موجب خرابی ها و آسیب های زیادی شوند ، همان طور که تاریخ به ما ثابت کرده است. این نوع هکر ها اصلا منطق ندارند 😀 ! ما در این مقاله قصد داریم به شما عزیزان در این لیست از معروف ترین هکر ها ، بدترین و بدنام ترین هکر ها نام ببریم ، این هکر های کلاه سیاه چه اعمالی برای رسیدن به شهرت خود انجام داده اند؟ و در حال حاضر چه می کنند؟ با تِک تیپ همراه باشید.

 

1- Kevin Mitnick

 

دپارتمان ایالات متحده این هکر را “تحت تعقیب ترین فرد مجرم کامپیوتری در تاریخ آمریکا” نامیده است. داستان و تاریخچه ی Kevin Mitnick بسیار وحشتناک و ترسناک است که حتی یک فیلم بر پایه این هکر با نام Track Down ساخته شده است.

 

هکر معروف Kevin Mitnick چه کرد؟

 

پس از گذشت 1 سال حبس در زندان به دلیل هک کردن شبکه ی Digital Equipment Corporation ، او برای 3 سال تحت نظارت بودن آزاد شد. اما با نزدیک شدن به پایان دوره زیر نظر بودن ، او در نهایت فرار کرده و توانست سیستم هشدار های امنیت ملی کشور هک کند و همچنین اطلاعات و اسرار سازمان های بزرگ را به سرقت ببرد.

 

او در حال حاضر کجاست و چه می کند؟

 

در نهایت Kevin Mitnick دستگیر شد و محکوم به 5 سال حبس در زندان شد. بعد از گدشت 5 سال حبس در زندان و پشت سر گذاشتن روز های سال ، او تبدیل به یک مشاور و سخنگوی عمومی در رابطه با بحث های امنیت کامپیوتری شد. او هم اکنون کمپانی Mitnick Security Consulting, LLC را نیز اداره می کند! این کمپانی که تشکیل شده از تیم امنیتی برای تست کردن و پیدا کردن حفره های امنیتی!

 

10 تا از معروف ترین هکر ها

 

2- Jonathan James

 

داستان Jonathan James که با نام “c0mrade” شناخته می شود غم انگیز به نظر می رسد! او که یکی از معروف ترین هکر ها در جهان است ، در جوانی اقدام به هک کردن کرد. برنامه ریزی برای هک کردن چندین شبکه تجاری و دولتی را داشت ، در حالیکه او هنوز سن کمی داشت و نوجوان بود به زندان فرستاده شد.

 

Jonathan James ؛ هکر نوجوان چه کرد؟

 

James توانسته تابحال شبکه ی NASA را هک کند و به سورس هایی که دارایی آن ها در آن زمان نزدیک به 1.7 میلیون دلار بود دسترسی پیدا کند. او با اینکار توانست کارایی و چگونگی ایستگاه های فضایی را پیدا کرده و از آن ها مطلع شود. با انجام این عمل و هک کردن شبکه ی ناسا توسط Jonathan James ، باعث شد تا NASA سرور ها و شبکه ی خود را به مدت “3 هفته” از کار بیاندازد. این کار $41,000 هزینه اضافی برای ناسا نیز داشت.

 

درحال حاضر او کجاست؟

 

در سال 2007 ، چندین شرکت بزرگ و سازمانی ، قربانی چندین حمله ی بزرگ که دچار آسیب دیدگی در شبکه بود شدند. حتی با اینکه جیمز دخالت خود را در این حملات رد کرده بود ، او مشکوک به نظر رسید و مورد تحقیق قرار گرفت. در سال 2008 ، خبری منتشر شد که جیمز خودکشی کرده است! مشخص شده است که او ممکن است جرایمی مرتکب شده بود که هیچ گاه دست به آن ها نزده بود. همانطور که مشاهده کردید همیشه داستان معروف ترین هکر ها خوب نیست!

همچنین بخوانید  هر آنچه از پروژه اسکارلت ایکس باکس 2 و پلی استیشن 5 می دانیم

 

3- Albert Gonzalez

 

Albert Gonzalez یکی از معروف ترین هکر ها در جهان که کار خود را با گروهی با نام “ShadowCrew” در راستای هک و امنیت شروع کرد. علاوه بر دزدین اطلاعات کارت های بانکی و فروش آن ها ، گروه ShadowCrew هم در ساخت مدارک جعلی مانند پاسپورت جعلی ، کارت های بیمه ، تاریخ تولد و غیره برای دزد ها و سارقین نقش داشت ، این عمل باعث می شد تا دزد ها شناسایی نشوند.

 

در گذشته Albert Gonzalez چه می کرد؟

 

Albert Gonzalez شهرت اینترنتی خود را زمانی بدست آورد که توانست 170 میلیون اطلاعات کارت بانکی و ATM در بازه ی زمانی 2 سال جمع آوری کند. در نهایت او توانست به پایگاه داده یا دیتابیس TJX Companies و Heartland Payment Systems دست پیدا کند تا بتواند به راحتی تمامی اطلاعات کارت های بانکی که در این سیستم ها ثبت شده است را به سرقت ببرد.

 

در حال حاضر چه می کند؟

 

یکی از معروف ترین هکر ها در جهان که Gonzalez نام دارد ، او در حال حاضر به 20 سال حبس محکوم شده است! بدین منظور تاریخ پایان این حکم سال 2025 نیز به پایان می رسد که تو می تواند از زندان آزاد شود!

 

4- Kevin Poulsen

 

Kevin Poulsen که با نام “Dark Dante” شناخته می شود توانست تنها در 15 دقیقه با توجه به دانش پیچیده ای که داشت با استفاده از سیستم های تلفنی مشهور شود! در مرحله ی اول او توانست ایستگاه های رادیویی تلفن های همراه را هک کند و خود را با به عنوان برنده تماس مشخص کرد. به گفته رسانه ها او همانند بازیگر Hannibal Lecter به عنوان یک مجرم کامپیوتری شناخته شده است.

 

هکر Kevin Poulsen چه کارهایی انجام داده است؟

 

او بعد از اینکه سیستم فدرال و شنود را هک کرد به لیست تحت تعقیبان در FBI قرار گرفت. او بعد ها در یک سوپر مارکت که شناسایی شد دستگیر شد و به 51 ماه حبس در زندان نیز محکوم شد. همچنین برای جبران خسارت های وارد شده $56,000 دلار جریمه نقدی شد!

 

او در حال حاضر کجاست و چه می کند؟

 

Poulsen که یکی از معروف ترین هکر در جهان بود ، بعد از آزاد شدن از زندان در سال 1995 مسیر خود را تغییر داد. او ادامه ی کار خود را به عنوان یک روزنامه نگار ادامه داد و در حال حاضر بصورت مشارکتی کار خود را ادامه می دهد. در سال 2006 ، او حتی به اجرای قانون برای شناسایی 744 نفر مجرم جنسی در شبکه ی MySpace نیز کمک کرد.

 

10 تا از معروف ترین هکر ها

 

5- Gary McKinnon

 

Gary McKinnon در بستر اینترنت با نام “Solo” یا “تک نفره” شناخته شده است.

 

اعمال این هکر چیست؟

 

در یک دوره ی 13 ماهه ، از ماه February سال 2001 تا ماه March سال 2002 ، بصورت غیر قانونی توانست به تعداد 97 کامپیوتر که مربوط به نیروی های مسلح آمریکا و NASA بود دسترسی پیدا کند. با توجه به اطلاعیه مقامات آمریکایی ، این هکر تعداد زیادی فایل ها و اسناد مهم را حذف کرده و همچنین 300 کامپیوتر را غیرقابل استفاده کرده است. این اعمال باعث شد تا $700,000 دلار خسارت وارد کند.

همچنین بخوانید  رم گوشی اندروید (RAM) چیست و باید چه مقدار باشد؟

 

McKinnon کجاست و چه می کند؟

 

ابتدا در اسکاتلند ساکن بوده و در نهایت از انگلستان خارج شد. پس از گذشت یک سری درخواست ها ، ترزا می توانست استرداد خود را بر اساس این که «به طور جدی بیمار بود» را نشان دهد اما او با استرداد «ناسازگار با حقوق بشر» روبرو شد.

 

6- Robert Tappan Morris

 

Robert Tappan Morris دانش کامپیوتری اش را از پدرش Robert Morris یاد گرفت. این فرد در آزمایشگاه ها و لابراتوری های Bell و بعدها در NSA نیز نقش داشته است. موریس نیز به عنوان خالق کرم کامپیوتری در جهان شناخته شده است.

 

موریس در زمینه ی هک چه کرده است؟

 

در سال 1988 ، او یک ویروس با نام Morris ایجاد کرد درحالیکه هنوز دانشجوی دانشگاه Cornell بود. این برنامه طوری برنامه ریزی شده بود که بیشتر بستر اینترنت را در بر گیرد. ویروسی که در بستر اینترنت پخش شده بود باعث می شد تا سیستم ها و کامپیوتر هایی که درگیر این ویروس شده اند کند شده و کاراییشان را از دست بدهند ، همچنین ، این ویروس باعث شد تا بشتر از 6000 هزار کامپیوتر آلوده به این ویروس شوند و دیگر مورد استفاده قرار نگیرند.

 

او در حال حاضر کجاست و چه می کند؟

 

در سال 1989 ، Robert Tappan Morris قوانین کامپیوتری را زیر پا گذاشت. بدین منظور با توجه به اعمالی که داشت باعث شد تا به 3 سال حبس محکوم شود که این حبس همراه با 400 ساعت خدمات اجتماعی نیز بود. او در نهایت Y Combinator را تاسیس کرد و اکنون یک استاد مستقل در موسسه فناوری ماساچوست است.

 

7- Loyd Blankenship

 

Loyd Blankenship به عنوان “The Mentor” یا “مربی” در میان هکر ها شناخته می شد. او که یکی از معروف ترین هکر ها در جهان است از یکی از فعالان هکر از سال 1970 میلادی است. او تابحال در گروه های هکری مختلفی عضو بوده است ، که معروف ترین آن ها گروه Legion of Doom یا گروه عذاب (LOD) بود.

 

او چه کرد؟

 

Blankenship نویسنده ی مقاله ای با نام “Mentor’s Last Words” یا “آخرین کلمات مربی” بود که بعد از دستگیر شدن در سال 1986 این مقاله را نوشت. این نوشته توسط Blankenship به عنوان یک مقاله اساسی در فرهنگ هک نیز انتخاب شد.

 

این هکر معروف حالا کجاست و چه می کند؟

 

Blankenship که یکی از معروف ترین هکر ها است توسط استیو جکسون (Steve Jackson) در سال 1989 برای کار بر روی سیستم GURPS بازی Cyberpunk استخدام شد. در سال 1990 عملیات مخفیانه تیم ایالات متحده باعث شد تا به خانه او هجوم آورند و سپس تمامی دستورالعمل های بازی مصادره شد. او در حال حاضر از دنیای هک خارج شده است . حالا به عنوان سرپرست و طراح محصولات McAfee فعالیت می کند.

 

10 تا از معروف ترین هکر ها

 

8- Julian Assange

 

Julian Assange در 16 سالگی و با نام “Mendax” به دنیای هک وارد شد. بیش از چهار سال است که او توانسته با استفاده از هک به دولت ها ، شرکت های بزرگ ، شبکه های آموزشی ( شامل Pentagon ، NASA ، Lockheed Martin ، Citibank و دانشگاه Stanford ) مختلف نفوذ کند.

 

چه کارهایی را انجام داد؟

 

Assange در سال 2006 برای ایجاد WikiLeaks به عنوان یک پلتفرم برای انتشار اخبار و اسناد طبقه بندی شده از منابع ناشناس اقدام کرد. ایالات متحده آمریکا در سال 2010 تحقیقاتی را علیه این هکر شروع کرد که طبق قانون 1917 تین هکر به عنوان جاسوس شناخته شد.

 

Assange کجاست و چه می کند؟

 

Assange یکی از معروف ترین هکر ها در حال حاضر شهروند کشور Ecuador (آکوادور) است ، که در سفارت آکوادور در لندن نگهداری می شود.

همچنین بخوانید  مقایسه عملکرد ضد آب پرچمداران سال 2018 با سربلندی اکسپریا XZ2

 

9- Guccifer 2.0

 

Guccifer 2.0 کیست؟ هیچ کس از این بابت  مطمعن نیست ! و هنوز بصورت کامل مشخص نشده است. او می تواند یک فرد باشد و یا یک گروه که با نماد یک شخص ظاهر شود. نامی که می بینید می توان نشان دهنده ی این باشد که زبان رومی در آن بکار رفته است! این شخص یا گروه اغلب اوقات هدف خود را مقامات دولتی آمریکا و سیاستمداران مهم قرار می دهد.

 

این شخص یا گروه چه کرده است؟

 

در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا ، شبکه ملی کنوانسیون دموکراتیک هک شد. آنجا بود که هزاران سند و مدرک در WikiLeaks و جایگاه های دیگر پخش و منتشر شد. خیلی ها به این باورند که Guccifer 2.0 از سوی اطلاعات روسیه نیز می باشد. اما زمانی که در Vice محاسبه ای انجام شد مشخص شد که Guccifer 2.0 نه تنها روسی نیست بلکه رومی نیز می باشد.

 

آن ها در حال حاضر کجا هستند؟

 

Guccifer 2.0 درست قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 ناپدید شد ، سپس در ژانویه سال 2017 دوباره ظاهر شد تا اثبات کند که او ارتباطی با اطلاعات روسیه ندارد.

 

10- Anonymous

 

همانطور که از نامش پیداست انانیموس یکی از معروف ترین هکر ها و شنیده شده ترین ها در فرهنگ هک می باشد اما هنوز هم ناشناخته اند! Anonymous یا انانیموس یک شخص یا فرد نیست اما می تواند یک گروه از هکر ها بصورت غیر متمرکز باشد که حتی هر هکر عضویت واقعی در آن ندارد. یعنی هر شخصی می تواند از نام Anonymous نیز برای خود استفاده کند.

 

انانیموس ها چه کردند؟

 

از زمان اولین شروع انانیموس در سال 2003 ، Anonymous ها بیشتر برای حمله به چندین اهداف برجسته و مهم شناخته شده اند. این اهداف شامل آمازون ، پی پل ، سونی ، Westboro Baptist Church ، کلیسای Scientology ، قسمتی از دارک وب و دولت های استرالیا ، هند ، سوریه ، آمریکا و ده ها نفر دیگر نیز بود.

 

آن ها در حال حاضر چه می کنند؟

 

Anonymous یا انانیموس ها یکی از معروف ترین هکر ها این روز ها فعالیت خود را ادامه می دهند که روزانه با مباحث مختلف هک نیز رو در رو هستند. از سال 2011 ، 2 گروه مربوط به انانیموس ایجاد شده است که با نام های LulzSec و AntiSec قابل شناسایی اند.

 

در برابر دنیای مدرن هک امن بمانیم

 

اگر شما فردی هستید که هر لحظه از این می ترسید که شاید یکی از افراد یا گروه های بالا وارد زندگی شما شوند و آن را مختل کنند باید در درجه ی اول بگوییم که نگران نباشید! چرا که این هکر ها ترجیح می دهند به سمت شرکت ها و سازمان های بزرگ برای بدست آوردن اطلاعات و داده های مهم و ارزشمند بروند.

 

10 تا از معروف ترین هکر ها

 


پیشنهادی : 7 تاکتیک و روش های رایج و مشترک برای هک کردن رمز های عبور


 

اما شما باید حواستان به هکر های دیگر نیز باشد! فردی که تنها قصد دزدین اطلاعات شما را دارد. بدین منظور برای اینکه در هر مرحله ای امن بمانید پیشنهاد می شود مقاله ی “چگونه از نفوذ تروجان در گوشی های اندرویدی جلوگیری کنیم؟” را نیز مشاهده کنید.

 

همچنین ممکن است مقالات زیر نیز برای شما کاربردی باشد :

 

 

 

تبلیغات

دیدگاه ها

  • ‌‌ تیر 22, 1400 :: 02:32

    alikakakm چهارمین هکر جهان است

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *