تبلیغات

تبلیغات

5 نکته مهم برای خرید هارد SSD مناسب با کار شما

Buy-the-Right-SSD

مدیران شبکه باید برای خرید SSD به نیاز های سرعت بیشتر و ظرفیت ، پایداری کل سیستم و تجهیزات ذخیره سازی گذشته خود تعادل برقرار کنند همچنین این انتخاب ها فقط خرید یک محصول نیست بلکه باید راهکار خاصی گزینش شود در ادامه به 5 نکته که مدیران شبکه درهنگام خرید SSD برای سرورHPE خود بیاید به آن توجه کنند اشاره می کنیم.

1. درنظر گرفتن ترابایت به جای گیگابایت

شما برای خرید هارد HDD مناسب برای سرورHP هزینه یک گیگابایت فضای ذخیره سازی را محاسبه می کنید و بعدا خرید می کنید اما برای خرید یک هارد SSD  این کار اشتباه است و باید هزینه نوشتن روی هریک ترابایت اطلاعات ، جایگزین شود ، چون در سیستم های ذخیره سازی بزرگ ، میزان عملیات نوشتن در هرسال اهمیت زیادی دارد و هر هارد SSD که بتواند طول عمر عملیات نوشتن بیشتری داشته باشد به صرفه تر است .

درنظر گرفتن ترابایت به جای گیگابایت

وقتی شما قیمت هر ترابایت را محاسبه می کنید به نتایج جالبی می رسید که در آن به این پی می برید که هرچی هارد SSD ارزان تر باشد قیمت هر ترابایت گران تر چون طول عمر مفید نوشتن آن زود تمام می شود .

2. دقت به کل هزینه نه فقط هزینه خرید

قبل از خرید کمی وقت صرف کنید و کل هزینه ی هارد SSD موردنظر شامل هزینه خرید ، نگهداری و پشتیبانی ، استقرار ، قابلیت به روزرسانی ، تعویض و هزینه های مرتبط دیگر محاسبه کنید. برخی فقط به قیمت خرید هارد SSD توجه می کنند و ارزان ترین SSD را انتخاب میکننند ولی این افراد ممکن است زود پشیمان شوند چون هزینه تمام شده این نوع هارد SSD ممکن است در طول زمان بیشتر شود.

به طورمثال عمرمفید SSD کمتر از آن چیزی باشد که فکر می کردید ابزارهای برای اندازه گیری هزینه تمام شده وجود دارد که کار شما را راحت تر می کند، همچنین پیشنهاد می کنم مقاله تفاوت هارد SSD با HDD را مطالعه کنید.

3. متناسب با نیاز برنامه های کاربردی روی سیستم

همه فکر می کنند هارد های SSD یک مدل هستند درحالی که هارد های SSD انواع مختلفی دارند درواقع هر SSD برای کارهای خاصی طراحی شده است , و با توجه به کابرد سرور اچ پی باید هارد SSD مناسب بر روی سرور خود استفاده کنید به طور مثال مدلی از SSD ها برای خواندن اطلاعات طراحی و ساخته شده اند و در سیستم های کلاینت و سرور به خوبی  کار خواندن اطلاعات رو انجام می دهند نقطه متقابل این SSD ها ، SSDهایی هستند که برای نوشتن اطلاعات طراحی و ساخته شده اند .

همچنین بخوانید  روش های کسب کاردانو چگونه است؟

در نتیجه باید قبل از خرید درک درستی از نیاز برنامه های کاربردی خود داشته باشید و بدانید از SSD مورد نظر چه عملیاتی انتظار دارید در غیر این صورت ممکن است SSD بخرید که پاسخ گوی نیاز شما نباشد .

4. بی صدا و خنکی هارد SSD

یکی از ویژگی های هارد SSD خنک کنندگی و مصرف انرژی که مهم ترین معیارها برای خرید است. یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید توان کاری آن است. هدف آن است که بیشترین توان خروجی را با کمترین میزان مصرف انرژی بدست بیاورید اگر هارد SSD موردنظر شما مصرف انرژی زیادی داشته باشد هزینه های سربار شما در طول سالیان متوالی ، چندبرابر خواهد شد.

تمام هاردهای SSD در بهترین حالت توان خروجی ، مصرف انرژی ، خنک کنندگی ساخته نشده اند درنتیجه به دنبال خرید هارد SSD باشید که معیار توان کاری آن جز بهترین ها باشد. همچنین هارد SSD می تواند هزینه های مصرف انرژی و خنک کنندگی شما را تا 85 درصد کاهش دهد.

5. تاخیر

بعضی افراد برای خرید هارد SSD ، در نگاه اول به مزایای آن  برای استفاده در سیستم هایشان توجه می کنند گاهی مدت زمان تاخیرSSD ، همه این تفاوت را نشان می دهد. وقتی به معیار تاخیر توجه می کنید ، بسیار اهمیت دارد که  معیارتان چیزی فراتر از حد متوسط بازار باشد همچنین باید به این توجه کنید که این تاخیر فقط محدود به  SSD می باشد یا به کل درایور های ذخیره سازی منتقل خواهد شد.

در نتیجه چه مدت زمان تاخیری به وجود خواهد امد . گاهی تاخیر SSD بسیار کم است ولی درسیستم  شما به مشکل بزرگ تبدیل می شود هم چنین  مدت زمان پاسخ گویی را نیز مدنظر قرار دهید.

امیدواریم با ارائه این مطلب شما را در خرید هارد SSD مناسب برای سرور خود راهنمائی کرده باشیم . در صورت نیاز به هرگونه راهنمائی بیشتر در هنگام خرید SSD با کارشناسان شرکت شبکه گستران یاقوت سرخ ، مرکز تخصصی ارائه سرورهای اچ پی به شماره تماس 71189-021 تماس حاصل نمائید . ویا به سایت شرکت یاقوت سرخ به آدرس www.Ysorkh.net مراجعه کنید .

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *