تبلیغات

تبلیغات

چگونه رتبه سایت رو در گوگل افزایش بدیم؟ افزایش رتبه سایت در گوگل 2020

چگونه رتبه سایت خود را در گوگل افزایش دهیم؟

مهمترین هدفی که باعث میشود سئو جدی گرفته شود افزایش رتبه سایت در گوگل است . سئو مسیری است که میتواند شما را قدم ها به این هدف نزدیک کند، و یا برعکس شما را از بالاترین جایگاه به پرتگاه هدایت کند . استراتژی سئو بسیار مهم است و نمیتوان همینجوری از آن گذشت. شما برای اینکه بتوانید رتبه سایت خود را در گوگل افزایش دهید نیازمند سالها تلاش و تجربه می باشید .

اما ما در تک تیپ امروز به شما مسیری کوتاه اما با هدفی بسیار بزرگ را به شما معرفی میکنیم که میتواند خیلی زودتر از آنچه که فکر میکنید شما را به هدفتان برساند. امروزه نقش سئو در هر کسب و کار اینترنتی دیده میشود ، نقشی که آینده هر سایتی را رقم میزند و می تواند جایگاه آن را ثابت نگه دارد و یا به جایگاه پایین تری بکشاند . افزایش رتبه سایت در گوگل یکی از مسئله هایی است که فکر خیلی از کاربران اینترنتی و یا وبمستر ها را به خود مشغول کرده است و هر کدام به دنبال مسیری ساده برای افزایش رتبه سایت در گوگل هستند .

چرا افزایش رتبه سایت در گوگل دارای اهمیت بسیار زیادی است؟

شما برای اینکه بتوانید هر کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید و بخواید در آن موفق باشید باید در ابتدا دیده شوید. اگر شما راه های مختلفی را برای دیده شدن بروید اما سرانجام به نتیجه ای نرسید درواقع به کلی مسیر را اشتباهی رفته اید. گوگل یک سرویسی بسیار قدرتمند و به روز می باشد که برای راحتی کاربران ایجاد شده است.

گوگل بستر امنی را برای تمامی کاربرانش فراهم میکند تا بتوانند بدون هیچ گونه نگرانی به خواسته خود برسند. گوگل بار ها اعلم کرده است راحتی کاربرانش بسیار برای او اهمیت دارد و تمام سعی خود را برای جلب رضایت کاربران انجام میدهد.

جالب است بدانید بیش از 3.5 میلیارد جستجو در روز انجام میشود، که بیش از 85 درصد آن سهم بازار ها و سایت های کسب و کار در گوگل می باشد. تصور کنید با افزایش رتبه سایت در گوگل میتوانید چه میزان کاربر اینترنتی را به سمت سایت خود بکشید.

سئو همان چیزی است که شما برای رسیدن به اهدافتان به آن نیاز دارید، اما آیا سئو به تنهایی برای رسیدن به رتبه خوب در گوگل کافی است؟ خیر سئو بخشی از کار شما برای دیده شدن در موتور های جستجو می باشد بخش دیگر کار به خود شما برمیگردد.

آموزش سئو میتواند شما را بسیار کمک کند ، تا به جایگاهی که میخواید برسید . همچنین آموزش سئو میتواند دید شما را نسبت به سئو و یادگیری سئو عوض کند و دید جدیدی در شما ایجاد کند.

اما ما تمامی این کار ها را انجام میدهیم برای افزایش رتبه سایت در گوگل و باید تمامی تلاش خود را برای رسیدن به این هدف انجام دهیم. تا بتوانیم از دیگر سایتها جلو بزنیم و از آنها بهتر باشیم.

افزایش رتبه سایت در گوگل | افزایش رتبه سایت

سئو چیست و چگونه باعث افزایش رتبه سایت در گوگل میشود؟

همانطور که در مقاله های قبلی گفته شد سئو به معنی بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو می باشد. که از سه کلمه ی Search Engine Optimization گرفته شده است. شما میتوانید با بهینه سازی سئو سایت برای موتور های جستجو کاربران بیشتری را به سمت سایت خود بکشید و نظرات آنها را نسبت به سایت خود جلب کنید.

سئو و افزایش رتبه سایت رابطه ی بسیار نزدیکی با هم دارند، و افزایش رتبه سایت در گوگل صورت نمی پذیرد مگر آنکه شما سئو سایت خود را انجام دهید و طبق اصول سئو و گوگل پیش بروید.

یادگیری سئو به تنهایی وقت زیادی را از شما میگیرد، اما سرانجام نتیجه ای بسیار فوق العاده ای را خواهد داشت. سئو مسیری است که اگر بخوای در آن همیشه بمانی نباید هیچ وقت نباید به تسلیم شدن و یا ادامه ندادن فکر کنید. در این صورت شما کاملا بازی را باخته اید و دیگر نمیتوانید کسب و کار خود را به میلیون ها کاربر اینترنتی نشان دهید.

سئو یکی از مهمترین مسئله ها در دنیای اینترنت و کسب و کار است، که هر روز آپدیت میشود. سئو از مسئه هایی است که رقابت در آن بسیار داغ است و شما برای اینکه بتوانید دیده شوید و کسب و کار خود را به میلیون ها کاربر نشان دهید باید سعی کنید دیگران را کنار بزنید.

همانطور که گفته شد راحتی کاربران دارای اهمیت بسیار زیادی است برای گوگل و گوگل دقیقا به دنبال همین مسئله است، و انتظار دارد همه طبق این مسیر پیش بروند. افزایش رتبه سایت در گوگل بسیار رابطه ی نزدیکی با سئو دارد چون این سئو و راحتی کاربران و تجربه کاربر است که میتواند باعث افزایش رتبه سایت شود.

همچنین بخوانید  آموزش مخفی کردن عکس های آیفون/آیپد در iOS 12

نقش سئو در افزایش رتبه سایت

سئو نقش بسیار زیادی در افزایش رتبه سایت دارد، و جزء مهمترین عوامل برای رتبه بندی سایتها به شمار میرود. همانطور که در مقاله های قبلی درباره فاکتور های گوگل برای رتبه بندی سایت صحبت کردیم. اشاره کردیم که گوگل دارای 200 فاکتور مهم است. که هر کدام از این فاکتور ها تاثیراتی را به روی میزان بازدید و یا افزایش رتبه سایت می گذارند.

گوگل دارای فاکتور های بسیار مهمی است که هنوز هیچ کس نتوانسه به تمامی آنها پی ببرد. و گوگل آنها را مانند یک راز در خود نگه داشته است. تا فرصتی را ایجاد کند که بهترین سایتها در جایگاه بالای گوگل و یا همان صفحه اول گوگل قرار بگیرند و سایتهای اسپم و یا سایتهای بدون هدف به صفحه اول گوگل دست پیدا نکنند.

هر سایتی آرزوی قرار گیری در صفحه اول گوگل را دارد، اما کسی میتواند به این هدف یا آرزو دست یابد که به فکر راحتی کاربران گوگل و ایجاد بهترین محتوا برای کاربران باشد. و از اعتماد کاربران نسبت به سایت خود سوء استفاده نکند.

تکنیک کلاه سفید دقیقا همان چیزی است که میتواند شما را به این موفقیت و افزایش رتبه سایت و همچنین قرارگیری در صفحه اول گوگل نزدیک تر کند. پس در ابتدا باید به جای استفاده ازز روش های نادرست و غلط از روش های تکنیک کلاه سفید برای سئو سایت و افزایش رتبه سایت استفاده کنید  تا شانس بیشتری برای قرار گیری در صفحه نخست گوگل داشته باشید.

عوامل رتبه بندی سایت ها و افزایش رتبه سایت

گوگل دارای فاکتور های زیادی برای تعیین جایگاه یک سایت در صفحه های گوگل می باشد. هر کدام از فاکتور های گوگل دارای اهمیت هستند و شما برای اینکه بتوانید به صفحه اول گوگل نزدیک شوید باید از تمامی آنها و یا بیشترین آنها پیروی کنید.

مهمترین عوامل رتبه بندی سایت ها 2020

 • ساختار سایت
 • میزان امنیت دامنه
 • میزان لینک های رودی
 • اعتبار صفحات و دامنه سایت
 • کلمات کلیدی هدف دار
 • ساختار محتوا
 • برچسبهای متا
 • سرعت صفحات
 • سیگنال های شبکه اجتماعی
 • موبایل فرندلی یا ریسپانسیو

همانطور که در مقاله های قبل گفته شد، گوگل دارای 200 فاکتور است، که برای افزیاش رتبه سایت در گوگل باید سایت خود را به این 200 فاکتور نزدیک کنید هر چه قدر بتوانید سایت خود را نزدیک تر کنید و به تعداد بیشتری از فاکتور ها عمل کنید قطعا افزایش رتبه بیشتری خواهید داشت.

افزایش رتبه سایت در گوگل | افزایش رتبه سایت

ساختار یا معماری سایت

عواملی محتلفی برای افزایش رتبه سایت شما در گوگل وجود دارند، اما میتوان گفت یکی از مهمترین عوامل افزایش رتبه سایت در گوگل ساختار یا معماری سایت است. کاربران زمانی که وارد سایت شما می شوند اولین چیزی که میبینند معمار یا همان رابط کاریری سایت می باشد.

اگر شما بتوانید سایت خود را طوری طراحی کنید که بتواند کاربران را جذب کند شانس خیلی بیشتری برای افزایش رتبه سایت در گوگل خواهید داشت. در طراحی رابط کاربری سعی کنید از لوه هایی که باعث زیبا تر شدن سایت می شود، مانند انیمشن، دکمه ها و… استفاده کنید تا یک تجربه کاربری بسیار قوی داشته باشید.

همچنین URL سایت نقش بسیار مهمی در سئو دارد، سعی کنید مطالب خود را دسته بندی کنید و برای هر دسته مطالب مخصوص به همان دسته را قرار دهید و از نوشتن URL های طولانی خودداری کنید. سعی کنید آدرس مطلب خود را بهینه کنید و آن را به کمترین میزان برسانید تا جایی که می توانید سعی کنید از URL انگلیسی در آدرس مطالب استفاده کنید. اما شما میتوانید از URL های فارسی هم در URL استفاده کنید.

اعتبار دامنه

یکی از مهمترین عوامل افزایش رتبه سایت اعتبار دامنه است. اعتبار دامنه Doamin Aoutority یکی از مهمترین فاکتور های گوگل برای افزایش رتبه سایت می باشد که دارای اهمیت بسیار زیادی است و باید به آن توجه شود.

اعتبار دامنه یعنی مدت زمان خرید دامنه تا انقضای دامنه. برای اینکه بتوانید میزان اعتبار امنه خود را افزایش دهید باید مدت زمان اعتبار آن را بیشتر کنید. اما یکی از عوامل دیگری که باعث افزایش دامین اتوریتی می شود استفاده از گواهی نامه SSL سایت می باشد که تاثیر بسیار زیادی در افزایش رتبه سایت دارد.

امنیت سایت با استفاده از گواهی نامه SSl و نقش آن در ارتقاء رتبه سایت

شاید شنیده باشید که استفاده از https و http هیچ فرقی نمی کند، و از دلایل مهم افزایش رتبه سایت نیست. اما من به برای شما با یک مثال نشان میدهم که اشتباه فکر می کنید. تا حالا با خود فکر کرده اید گوگل به دنبال چه چیزی هست؟ چه چیزی برای گوگل بسیار اهمیت دارد و گوگل برای آن ارزش خاصی قائل است؟

همچنین بخوانید  چگونه اوبونتو را با فلش در کامپیوتر یا لپ تاپ نصب کنیم؟

گوگل به دنبال راحتی کاربرانش است، و این مسئله از هر چیزی دیگری برای گوگل مهمتر است. سایت هایی که به این نکته توجه ای ندارند و به آن اهمیت نمی دهند افزایش رتبه ای در گوگل نخواهند داشت. شما یک سایت فروشگاهی را در نظر بگیرید یک فروشگاه بزرگ اینترنتی اما نا امن آیا حاضر به خرید از این فروشگاه هستید؟ شما یک سایت با منیت بسیار بالا را ترجیح می دهید یا یک سایت نا امن؟

قطعا انتخاب شما سایت امن خواهد بود چون از امنیت آن مطمئن هستید و با خیال راحت می توانید هر خریدی را انجام دهید.  اما شما از یک سایت نا امن خرید نمی کنید چون به آن سایت اعتماد ندارید و در خرید محصول در شک فرو میروید. حتی شاید با دیدن سایت نا امن فروشگاهی در ثانیه اول آن را ترک کنید.

http مخفف Hyper Text Transfer Protocol است. فرایندی که فقط اطلاعات را از یک سایت به مرورگر نمایش می دهد. تا دیگران از آن بازدید کنند. اما https نسخه امن این پروتوکل است. و امنیت سایت شما را به گوگل تضمین می کند و به گوگل نشان می دهد این سایت امن است. همانطور که میدانید حرف S آخر https یعنی امنیت که باعث افزایش امنیت سایت و حتی افزایش رتبه سایت می شود.

لینک های ورودی

لینک های ورودی یا همان بک لینک ها لینک هایی هستند که از طرف سایتهای دیگر به سایت شما ارجاع داده می شود. به جرئت میتوان گفت یکی از مهمترین عوامل افزایش رتبه سایت در گوگل بک لینک ها هستند. بک لینک ها میتوانند به هر صفحه ای از سایت شما ارجاع داده شوند از صفحات مطالب تا صفحه اصلی سایت و تماس با ما و هر کدام تاثیری بر سایت می گذارند.

چرا بک لینک ها سایت باعث افزایش رتبه سایت می شوند؟ لینک های ورودی یا همان بک لینک ها به گوگل نشان میدهند این سایت محتوای بسیار با کیفیتی را تولید می کند و اعتبار این سایت بالاتر از این جایگاه است و این نشان می دهد کاربران به سایت و محتوای شما اعتماد دارند و محتوای شما توانسته میزان رضایت کاربران زیادی را جلب کتد.

اما گرفتن بک لینک از سایتهای معتبر و بزرگ به همین راحتی ها هم نیست، شما برای اینکه بک لینک از سایتهای بسیار معتبر و بزرگ دریافت کنید نیاز دارید برای کاربان محتوا تولید کنید نه گوگل و سایت خود را برای کاربران به صورت کامل بهینه و سئو کنید. و از اجزا یا ساختار هایی که باعث دفع کاربران می شود استفاده نکنید.

رابطه تجربه کاربری و بک لینک

شما باید سایت خود را طوری طراحی کنید که کاربان با نگاه اول بتوانند هر مطلب و یا صفحه را که میخواهند به آن مراجعه کنند بدون هیچ گونه جستجو و یا سرچی. باید ساختار سایت خود را کاملا بهینه کنید تا کاربان هنگام برخورد با سایت شما برای پیدا کردن یک مطلب خاصی و یا صفحه مشکلی نداشته باشند.

زمانی که یک سایت بزرگ و بسیار معتبر به یک سایت لینک بدهد میزان ارزش لینک سایت معتبر از 10 ها سایت کم ارزش و یا نامعتبر بالا تر است و بیشتر در رتبه سایت تاثیر می گذارد. سعی کنید بهترین محتوا را همیشه تولید کنید و سایت خود را برای کاربران طراحی کنید و از تکنیک های کلاه سیاه دوری کنید.

تولید محتوا

به جرئت می توان گفت یکی از مهمترین فاکتور های افزایش پیچ رنک سایت در گوگل تولید محتوا است. تولید محتوا نقش بسیار زیادی در محبوبیت و ارتقاء رتبه سایت دارد و یکی از مسئله هایی است که باید به آن بسیار توجه شود. محتوا یکی از مهمترین اجزای تشکیل دهنده سایت است، و بدون آن سایت هیچ معنایی نخواهد داشت.

میتوان گفت این محتوا است که به سایت معنا می بخشد و آن را زنده نگه میدارد. شما باید محتوا را برای کاربران تولید کنید نه برای گوگل. با این کار میتوانید تا حد زیادی از سایت هایی که محتوای اسپم و یا بی کیفیت تولید میکنند از آنها جلو بیفتید.

همچنین بخوانید  آموزش تولید محتوا سئو شده برای سایت های محتوا محور

حتما این جمله را شنیده اید که محتوا پادشاه است. این نشان از اهمیت بسیار زیاد محتوای سئو شده و با کیفیت است. و هر محتوایی را شامل نمی شود. اگر میخواید رتبه سایت خود را در گوگل افزایش دهید نباید تولید محتوای با کیفیت را فراموش کنید. چون فقط در این صورت می توانید تا حد زیادی ارتقا بدید رتبه سایت خود را در گوگل و یا موتور های جستجوی دیگر.

سعی کنید قبل از تولید محتوا به موضوع محتوا فکر کنید. از موضوع های تکراری استفاده نکنید سعی کنید محتوایی را بنویسید که در هیچ جا وجود نداشته باشد و ساخته ذهن و فکر شما باشد. یکی از راه های ساده اما بسیار کاربردی برای تولید محتوا استفاده از عنوان های جذاب و تحریک کننده است. سعی کنید در عنوان مطالب سایت از عنوان های جذاب و تحریک کننده استفاده کنید.

سعی کنید در عنوان های سایت از کلمات :

 • بهترین
 • برترین
 • شگفت انگیز
 • عالی
 • جدیدترین

و… استفاده کنید تا خواننده با خواندن عنوان تحریک به کلیک روی سایت شما شود.

افزایش رتبه سایت در گوگل | افزایش رتبه سایت

افزایش سرعت سایت

سرعت سایت یکی از عوامل مهم برای ارتقا رتبه سایت می باشد. اما چرا سرعت سایت نقش بسیار زیادی در افزایش رتبه سایت در گوگل دارد؟ سرعت کند در سایت باعث می شود کاربر با دیدن پست سریع آن صفحه را ترک کند و این برای شما یک امتیاز منفی است. که گوگل برای شما در نظر می گیرد. اما اگر سرعت سایت شما بسیار خوب باشد کاربر زمان بیشتری را در سایت شما سپری می کند و در این صورت بانس ریت سایت شما بسیار کم می شود و گوگل برای شما امتیاز مثبت در نظر می گیرد .

سعی کنید سرعت صفحات سایت به خصوص لود صفحه اصلی را بیشتر کنید تا ترافیک بیشتری را به سمت سایت خود بکشید. و همچنین رتبه سایت خود را ارتقاء دهید. برای تست سرعت سایت خود میتوانید از ابزار گوگل و یا Gtmetrix کمک بگیرید و سرعت سایت خود را بسنجید. برای افزایش سرعت سایت خود سعی کنید تصاویر سایت را قبل از بارگذاری فشرده سازی کنید و یا با استفاده از افزونه های وردپرس این کار را انجام دهید.

از تصاویر باحجم و کیفیت بسیار بالا سعی کنید تا حد امکان استفاده نکنید چون باعث کاهش زیاد سرعت سایت شما می شود. و در نهایت کاربران زیادی را از دست میدهید. سعی کنید کش سایت خود را هر روز خالی کنید تا سرعت سایت خود بیشتر کنید.

افزونه های بسیار زیادی برای افزایش سرعت سایت وجود دارد اما یکی از بهترین ابزار ها برای کوتاه شدن زمان لود و سرعت سایت ابزار یا افزونه WP Rocket می باشد. این افزونه کار کاهش زمان لود و بیشتر شدن سرعت سایت شما را در چند ثانیه یا چند دقیقه انجام میدهد بدون نیاز به هیچ کار اضافی و یا دانش کدنویسی فقط با چند کلیک.

موبایل فرندلی یا ریسپانسیو

یکی از اصلی ترین فاکتور های افزایش رتبه سایت ریسپانسیو بودن سایت است. ریسپانسیو به شما اجازه می دهد سایت خود را برای تمامی دستگاه ها بهینه کنید و در هر دستگاهی سایت شما به بهترین نحو نماتیش داده شود. و این مسئله بسیار در افزایش رتبه سایت در گوگل اهمیت دارد و میتوان گفت یکی از فاکتور های اصلی ارتقاء رتبه سایت است.

طبق بررسی های انجام شده امروزه بیش از 85% کاربران از گوشی تلفن همراه استفاده می کنند. شما می توانید با استفاده از ویژگی ریسپانسیو یا واکنشگرایی سایت کاربران بسیار زیادی را جذب سایت خود کنید. اما بی توجه ای به این مسئله می تواند کاربران سایت شما را بسیار کاهش دهد و حتی  از شما فرصت جذب کاربران از طریق موبایل را بگیرد.

مسئله ریسپانسیو برای گوگل هم بسیار اهمیت دارد، چون همانطور که در مقاله های قبل گفته شد گوگل به دنبال راحتی کاربرانش است، و سایت هایی که در این مسیر قدم بر می دارند قطعا موفق خواهند شد. اما سایت هایی که به قوانین و فاکتور های گوگل اهمیت نمی دهند نمی توانند رتبه خوبی را در گوگل به دست بیاورند.

برای استفاده از ویژگی ریسپانسیو شما دو راه دارید با استفاده از کدنویسی قالب و سایت و یا استفاده از قالب واکنشگرا یا ریسپانسیو. شما می توانید با استفاده از قالب های واکنشگرا سایت خود را برای تمامی دستگاه ها بهینه کنید و سایت خود را در هر دستگاهی به صورت یکسان نمایش دهید. در این صورت شما میتوانید ترافیک سایت خود را افزایش دهید.

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *