تبلیغات

تبلیغات

7 علت روشن نشدن جاروبرقی سامسونگ

jarobarghi

آیا می دانید چرا جاروبرقی سامسونگ روشن نمی شود؟ در مورد دلایل روشن نشدن جارو برقی سامسونگ چقدر اطلاعات دارید؟ برای آشنایی و تشخیص علت کار نکردن جاروبرقی سامسونگ، لازم است 7 عامل مهم را مورد بررسی قرار دهید. نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران، تصمیم دارد به صورت تخصصی و کامل عواملی که در روشن نشدن این دستگاه نقش دارند را شرح داده است. با ما همراه باشید.

 

7 عامل که از روشن شدن جاروبرقی سامسونگ جلوگیری می کنند

در مجموع می توان گفت که با وجود 7 عامل که هر کدام به تنهایی از کار کردن جاروبرقی سامسونگ جلوگیری می کنند، ممکن است روشن نشدن این دستگاه، به هر یک از آن ها بستگی داشته باشد. از این رو لازم است تمامی آن ها مورد بررسی قرار گرفته و عیب یابی جاروبرقی سامسونگ انجام پذیرد:

 1. ایراد در پریز برق و منبع تغذیه

 2. قطعی در سیم و دو شاخه دستگاه

 3. فعال شدن ترموستات جاروبرقی سامسونگ

 4. قطع شدن پلاتین های سیم جمع کن

 5. معیوب بودن کلید روشن و خاموش

 6. ایراد در برد الکترونیکی

 7. سوختن موتور جاروبرقی

جریان برق پریز جاروبرقی سامسونگ را بررسی کنید

گاهی اوقات ممکن است مشکلات یک وسیله برقی، صرفا به دلیل خراب شدن آن نبوده و پریز و یا جریان برق و منبع تغذیه آن با ایراد مواجه شده اند. به همین خاطر پیش از این که به فکر تعمیر جاروبرقی سامسونگ باشید، لازم است با یک فاز متر یا ولت متر، جریان برق پریز را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که ولت متر کمتر از 250 ولت را نشان داد، حتما پریز دیگری را برای متصل کردن سیم و دو شاخه دستگاه انتخاب کنید. چرا که کمتر از این مقدار ولت، از روشن شدن جاروبرقی سامسونگ جلوگیری می کند.

شاید کابل برق و دو شاخه جاروبرقی سامسونگ قطع شده اند

سیم و کابل برق و هم چنین دو شاخه جاروبرقی سامسونگ، نقش مهمی در روشن نشدن آن ایفا می کنند. چرا که مسئولیت برق رسانی به قطعات داخلی دستگاه را داشته و در صورتی که معیوب شوند، این کار با اختلال مواجه می شود. لازم است سیم دستگاه را بررسی کنید تا پارگی و خمیدگی نداشته باشد. هم چنین دو شاخه نباید دچار زنگ زدگی شده باشد. در غیر این صورت لازم است هر دوی آن ها را تعویض کنید.

فعال شدن ترموستات جاروبرقی سامسونگ، به دلیل داغی بیش از حد

داخل موتور جاروبرقی سامسونگ، در جهت محافظت از موتور و قطعات آن در برابر حرارت، ترموستات یا سنسور تعبیه شده است. در صورتی که به صورت مداوم از دستگاه استفاده کنید، دمای موتور بالا رفته و ترموستات یا سنسور فعال می شود. با فعال شدن آن ها، علاوه بر این که ممکن است جاروبرقی حین کار خاموش شود، این امکان نیز وجود دارد تا سرد شدن موتور، جاروبرقی سامسونگ روشن نشود.

همچنین بخوانید  سرور مجازی کدام کشور بهتر است؟

باید پس از هر 15 دقیقه کار مداوم با این دستگاه، حتما بین 5 تا 10 دقیقه آن را خاموش کرده و از داغ شدن بیش از حد موتور جلوگیری کنید. داغ شدن موتور جاروبرقی سامسونگ، می تواند منجر به آسیب وارد کردن به قطعات آن شده و در نهایت به نیم سوز شدن و یا سوختگی موتور منتهی شود.

کلید پاور معیوب شود، جاروبرقی سامسونگ کار نمی کند

با اهم متر باید برای تست کلید روشن و خاموش جاروبرقی سامسونگ اقدام نمایید. چنان چه عقربه اهم متر در حالت روشن صفر و در حالت خاموش بی نهایت را نشان ندهد، این بخش از دستگاه معیوب بوده و باید آن را تعویض کنید. در صورتی که در این زمینه دانش فنی کافی ندارید، با تعمیرکار جاروبرقی سامسونگ تماس بگیرید.

برد و مدار الکترونیکی را با مولتی متر مورد بررسی قرار دهید

مدل های مختلفی از جاروبرقی سامسونگ در بازار عرضه می شوند که هر کدام از نوعی سیستم برخوردار شده اند. حال اگر دستگاه شما از سیستم الکتریکی برخوردار شده باشد، لازم است آن را بررسی نمایید.

 

روشن نشدن جاروبرقی

ابتدا به کمک مولی متر بررسی نمایید که برد الکترونیکی سالم باشد. با وجود این برد، روشن، خاموش و تغییر دور موتور توسط مدار الکترونیکی کنترل می شود. مدار را از سمت دو شاخه تا موتور بررسی نمایید و با مشاهده هر مدار معیوب، آن را عوض کنید.

با مولتی متر از سلامت اتصال فیوز مطمئن شوید. هم چنین با تکیه بر دانش و تخصص خود در زمینه تعمیر موتور جاروبرقی سامسونگ، باید آن را بررسی نموده و قطعات شکسته شده را تعویض کنید. در غیر این صورت حتما از تکنسین جاروبرقی سامسونگ کمک بگیرید. توصیه می کنیم با استفاده از اهم متر، از ارتباط و سلامت تمای سری های موتور، اطمینان خاطر کسب کنید.

موتور جاروبرقی سامسونگ سوخته است

در صورتی که با بررسی موارد گفته شده، علت روشن نشدن جاروبرقی سامسونگ غیر قابل تشخیص بود، وقت آن رسیده است تا به سراغ عیب یابی موتور بروید و از سالم بودن و یا سوختگی آن مطمئن شوید. برای بررسی موتور، به دلیل پیچیدگی ها و قطعات مختلفی که از آن برخوردار شده است، لازم است آشنایی و مهارت فنی داشته باشید. در غیر این صورت ممکن است با کوچک ترین اقدام اشتباه، باعث خرابی و معیوب شدن دیگر قطعات سالم آن شوید:

 • ابتدا لازم است اقدام به تست موتور جاروبرقی سامسونگ نمایید.

 • برای این کار موتور را به صورت مستقیم به برق متصل کنید.

 • در صورت روشن نشدن، ممکن است موتور جاروبرقی سامسونگ سوخته باشد.

 • برای مطمئن شدن از سوختگی موتور، آرمیچر را مورد بررسی قرار دهید.

 • با مشاهده ایراد در هر یک از قطب های آرمیچر، احتمال سوختگی موتور وجود دارد.

 • توجه داشته باشید که موتور جاروبرقی سامسونگ، ابتدا نیم سوز و سپس می سوزد.

 • به طور معمول، نیم سوز شدن موتور جاروبرقی سامسونگ با دود و یا بوی بد و زننده در حین کار کردن با دستگاه، همراه است.

همچنین بخوانید  نظریه صفات در روانشناسی شخصیت

ممکن است سیم جمع کن جاروبرقی سامسونگ قطع شده باشد

خرابی سیم جمع کن از دیگر علل کار نکردن جاروبرقی سامسونگ به حساب می آید. چرا که برق وارد آن شده و شاخک های آن به حلقه های گردان قرقره اتصال پیدا کرده اند.شاخک های به دلیل داشتن حالت فنری، باعث به وجود آمدن ارتباط برق با موتور می شوند. با قطع شدن آن ها که یکی فاز و دیگری نول است، جاروبرقی سامسونگ روشن نشده و باید برای تعمیر سیم جمع کن آن اقدام نمایید.

راهنمای تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی سامسونگ در 9 مرحله

خرابی سیم جمع کن جاروبرقی سامسونگ، از رایج ترین مشکلات این دستگاه به حساب می آید که لازم است در زمان جمع نشدن سیم و یا بیرون نیامدن آن، اقدام به تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی سامسونگ نمایید:

 1. درب جاروبرقی را با کمک پیچ گوشتی با احتیاط باز نمایید.

 2. حتما پیش از هر کاری، اتصال برق دستگاه را قطع کرده باشید.

 3. سیم جمع کن را از جای خود خارج کنید.

 4. دو سیم به رنگ روشن و تیره مشاهده خواهید کرد، آن ها به پلاتین های سیم جمع کن متصل شده اند، با اهم متر بررسی نمایید تا وصل باشند.

 5. دو شاخه را نیز با اهم متر کنترل نمایید تا قطعی نداشته باشد.

 6. در صورت مشاهده قطعی، سیم ها را باز کرده و سیم جدید و سالم را جایگزین کنید.

 7. لازم است پلاتین های سیم جمع کن را کمی گریس کاری کنید تا از حالت خشکی خارج شود.

 8. برای کوک کردن سیم جمع کن جاروبرقی سامسونگ، آن را سه دور کامل بچرخانید.

 9. به منظور بررسی ترمز سیم جمع کن جاروبرقی سامسونگ، 3 عدد شیار نازک در بالای سیم جمع کن (محلی که ترمز سیم جمع کن وجود دارد) ایجاد کنید.

آموزش 6 مرحله ای تعمیر موتور جاروبرقی سامسونگ

 

روشن نشدن جاروبرقی

در صورتی که با عیب یابی موتور، متوجه شدید هیچ نشانه ای از سوختگی در آن وجود ندارد و علت روشن نشدن جاروبرقی سامسونگ، خرابی موتور است، لازم است مراحل زیر را در جهت تعمیر موتور این جاروبرقی دنبال کنید:

 1. از وصل بودن و قطع نشدن اتصالات موتور جاروبرقی سامسونگ اطمینان خاطر کسب کنید.

 2. ممکن است به دلیل محکم کشیدن سیم، پلاتین های وصل شده به موتور آسیب دیده باشند.

 3. ذغال های موتور را بررسی نموده و در صورت تمام شدن، حتما ذغال های جدید را جایگزین کنید.

 4. با مشاهده شکستگی در پره های پروانه موتور، آن را تعویض نمایید.

 5. معیوب بودن بلبرینگ ها، صدای زیادی از جاروبرقی سامسونگ تولید می کنند. حتما بلبرینگ های سالم را مورد استفاده قرار دهید.

 6. سیم پیچی اصلی موتور و بالشتک موتور با داشتن مشکل، نیاز به عوض کردن دارند. سیم پیچی ها باید تعویض گردند.

همچنین بخوانید  راهنمای سفر با تورهای جذاب و اقامت در جزایر شگفت‌انگیز!

خلاصه ای از معرفی 7 دلیل کار نکردن جاروبرقی سامسونگ

در مجموع 7 عامل ایراد در پریز برق و منبع تغذیه، قطعی در سیم و دو شاخه، فعال شدن ترموستات، قطع شدن پلاتین های سیم جمع کن، خرابی کلید روشن و خاموش، ایراد در برد الکترونیکی، سوختن موتور، مانع از روشن شدن جاروبرقی سامسونگ می شوند.

با معیوب بودن موتور با سیم جمع کن جاروبرقی سامسونگ، به واسطه مراحل گفته شده می توانید تعمیر آن ها را انجام دهید. اما اگر در این زمینه دانش فنی لازم را ندارید، حتما با نمایندگی تعمیرات جاروبرقی سامسونگ در تهران تماس بگیرید.

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *