تبلیغات

روش درخواست و دریافت وقت سفارت ها

sefarat-visa1

بررسی نحوه دریافت وقت سفارت آلمان

اخذ و دریافت وقت سفارت آلمان از سفارت خانه این کشور، بسیار سخت تر از سایر کشور ها انجام خواهد شد. در واقع اخذ ویزا شینگن این کشور وابسته به برخی از عوامل مورد نیاز بسیار دشوار تر از سایر کشور های اروپایی انجام می شود.

یکی از مواردی که اخذ وقت برای سفارت آلمان را به نسبت سایر کشور ها دشوار می کند، تاثیر بالا گردش حساب است. البته تنها در صورتی که گردش مالی فرد متقاضی تایید شود، می تواند درخواست اخذ ویزا را داشته باشد.

دریافت وقت سفارت ها

آلمان یکی از کشور های مهاجر پذیر

شرایط دریافت ویزا آلمان

جهت دریافت ویزا آلمان می بایست ارائه دهنده برخی از عامل ها و مدارک مورد نیاز بود. در واقع دریافت وقت سفارت آلمان نیز در گرو ارائه مدارک تکمیلی و دارا بودن عوامل از پیش تعیین شده ای است.

در ادامه مطالب به تمامی موارد ضروری مذکور اشاره خواهیم کرد.

 • تمکن مالی (دارا بودن مبلغ 200 میلیون تومان برای هر نفر متقاضی)

 • داشتن گردش مالی مناسب ( بالا بودن گردش حساب و تطبیق آن با مبلغ تمکن مالی)

 • ارائه دعوت نامه وابسته به اعضا خانواده یا شرکت

 • تاریخچه سفر (در صورت درخواست ویزا شینگن)

میزان اهمیت تمکن مالی

جهت اخذ وقت از سفارت آلمان می بایست تا حد تعیین شده ای از گردش مالی برخوردار بود. میزان اهمیت تمکن مالی برای دریافت وقت سفارت آلمان به حدی است که اولین گام برای مهاجرت فرد محسوب می شود.

در واقع اگر فردی نتواند میزان گردش مالی مطلوبی را ارائه دهد، قادر به ادامه مسیر دریافت ویزا نخواهد شد. به همین علت اجازه تحویل مدارک، انگشت نگاری و سایر فرآیند های ویزامتریک نخواهد بود.

مدارک لازم جهت کسب وقت سفارت آلمان

با در نظر داشتن تمامی مطالب، می بایست از تکمیل بودن مدارک ارائه شده اطلاعات کافی داشت. در واقع در صورت عدم وجود هر یک از این مدارک، هیچ گونه نوبت سفارت آلمان تعیین نخواهد شد. در ادامه به مدارک ملزوم اشاره شده است.

 • پاسپورت فعلی

 • ارائه تمامی ویزا ها قبلی

 • به همراه داشن سند ازدواج

 • ارائه انواع گواهی مرتبط با اشتغال یا تحصیل

 • گردش حساب 3 ماه گذشته علاوه بر تمکن مالی

 • رزرو بلیط به همراه واچر هتل

 • ارائه دعوت نامه مرتبط با نوع ویزا

 • فرم درخواست ویزا آلمان

 • ارائه تمامی اسناد ملکی

 • به همراه داشتن رسید پرداخت هزینه

چگونگی اخذ وقت سفارت آلمان

اخذ نوبت سفارت آلمان با توجه به افزایش بی شمار مهاجران دغدغه بسیاری از افراد محسوب می شود. در واقع افراد داوطلب به مهاجرت به کشور آلمان، می توانند از طریق زمینه های کاری، تحصیلی و توریستی اقدام نمایند.

بنابراین برای تعیین وقت به صورت آنلاین می توانید به سایت رسمی سفارت آلمان مراجعه نمایید. در این سایت تعدادی فرم قرار داده شده است که می بایست به تمامی مورد های آن پاسخ داده شود.

البته برای اخذ وقت سفارت آلمان مراحلی وجود دارد که نیاز است تمامی آن ها را به ترتیب انجام دهید. در ادامه به این مراحل اشاره خواهیم کرد.

 • واریز وجه 300 هزار تومان به حساب سایت رسمی سفارت (وابسته به نوع ویزا متغیر است.)

 • ارسال مدارک مرتبط با نوع ویزا و تقاضا نامه

 • انتظار برای پاسخ سفارت و اعلام نوبت

خلاصه مطالب

با توجه به مطالب فوق، می توان گفت جهت دریافت وقت سفارت آلمان می بایست برخی از مدارک را به همراه تمکن مالی مطلوب ارائه دهید.

همچنین پس از رد شدن ویزا می توانید اعتراض خود را در قالب یک نامه به آدرس اینترنتی سفارت ارسال نمایید. البته چنین مراحلی پس از گذشت 9 ماه قابل پیگیری و اقدام است.بررسی نحوه دریافت وقت سفارت سوئد

اخذ وقت سفارت سوئد اساسی ترین مرحله اقدام و دریافت ویزا است. کشور سوئد یکی از مرفه ترین کشور های اروپا محسوب می شود، همچنین این کشور مملو از منابع طبیعی است. به همین علت افراد و گردشگران زیادی تمایل به سفر یا اقامت به این کشور خواهند داشت.

کشور سوئد با لغو تمامی محدودیت های مرتبط با کرونا باز هم به عنوان یکی از سختگیر ترین کشور ها برای ارائه ویزا و گذرنامه شناخته می شود.

جهت دریافت ویزا شینگن این کشور، داشتن تمکن مالی بسیار تاثیرگذار خواهد بود که البته بدون ارائه دعوت نامه با مسیری دشوار مواجه خواهید شد.

 

دریافت وقت سفارت ها

ضرورت دعوت نامه برای اخذ وقت سفارت سوئد

شرایط اخذ وقت از سفارت سوئد

همانطور که در مطالب فوق نیز به آن اشاره شد، سفارت سوئد بر روی تمکن مالی و گردش حساب بسیار تاکید دارد. با این حال تنها افرادی برای دریافت ویزا از این سفارت موفق خواهند بود که دارای دعوت نامه ای معتبر از سمت اقوام باشند.

نکته حائز اهمیت درباره دعوت نامه ها این است که می بایست نام و نام خانوادگی دعوت کننده به همراه نشانی و نسبت فامیلی را دارا باشد.

همچنین جهت تکمیل اطلاعات بیشتر، نام و نام خانوادگی فرد متقاضی به همراه نشانی و مدت زمان اقامت آن ثبت خواهد شد. البته نوع شغل فرد نیز در دعوت نامه قابل ذکر است.

بررسی مدت زمان لازم برای دریافت پاسخ

با ارائه تمامی مدارک لازم و انگشت نگاری های مرتبط، می بایست به مدت حداقل 21 روز کاری منتظر پاسخ نهایی سفارت باشید. پس از گذشت 21 روز فرد متقاضی به همراه کارت شناسایی و رسید پرداختی درخواست وقت سفارت سوئد به این مکان مراجعه خواهد کرد.

بررسی میزان هزینه پرداختی

جهت رزرو نوبت سفارت سوئد می بایست هزینه ای به صندوق سفارت پرداخت شود. رسید پرداخت این هزینه به عنوان یکی از مدارک اساسی جهت دریافت نوبت محسوب می شود. بنابراین تنها برای دریافت وقت سفارت نیاز به پرداخت هزینه ای مطابق با یورو خواهد بود.

مدارک لازم برای دریافت ویزا سوئد

سفارت سوئد از جمله سفارت هایی است که برای دریافت ویزا هیچ تاکیدی بر ارائه تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه نخواهد داشت. با این حال بسیار اهمیت دارد که تمامی مدارک توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. در ادامه مطالب به تمامی مدارک ضروری اشاره شده است.

 • ارائه نمودن اصل و ترجمه کارت ملی هوشمند و شناسنامه

 • ارائه فرم درخواست دریافت ویزا

 • رسید پرداخت هزینه اخذ وقت سفارت سوئد

 • به همراه داشتن دعوت نامه معتبر و قانونی

 • دارا بودن گردش حساب 3 ماهه به نام متقاضی

 • ارائه کردن واچر هتل به همراه بلیط رفت و برگشت

 • داشتن تمکن مالی متناسب

نحوه ارائه نوبت از سفارت سوئد

جهت دریافت نوبت سفارت اتریش نیاز به مراجعه به شرکت کارگزاری نخواهد بود. جهت اخذ وقت سفارت سوئد می بایست فرم ارائه شده در سایت رسمی این سفارت را تکمیل نمایید و با پرداخت هزینه روند درخواست ویزا را پشت سر بگذارید. پس ارائه این فرم، پس از گذشت 60 روز کاری لازم است به سفارت سوئد مراجعه نمایید.

خلاصه مطالب

وقت سفارت سوئد نیازمند به ارائه تمکن مالی مناسب و دعوت نامه معتبر خواهد بود. در صورت عدم ارائه دعوت نامه احتمال دریافت ویزا کاهش می یابد، بنابراین می بایست به همراه یک دعوت نامه معتبر به سفارت مراجعه نمایید.

همچنین در صورت رد شدن درخواست ویزا اعتراض خود را به روش قانونی اعلام و پیگیری فرمایید. البته پس از اصلاح مدارک و اعمال پیگیری های لازم فرصت مجدد برای اخذ نوبت سفارت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.نحوه دریافت وقت سفارت هلند

جهت سفر یا اقامت در کشور هلند نیازمند به دریافت ویزا معتبر این کشور خواهید بود. دریافت ویزا این کشور در صورت اعمال چند مرحله قانونی انجام می شود که نخستین مرحله آن اخذ وقت سفارت هلند است.

سفارت هلند از محدود کشور هایی است که برای تایید مدارک و ویزا متقاضی، دارا بودن کارت واکسن را از ملزومات می داند. همچنین، می بایست گفت: واکسن های مورد تایید کشور هلند شامل آسترازنکا، جانسون، فایزر و بیون تک، مدرنا و سینوفارم هستند.

اقدام برای دریافت وقت از سفارت هلند

با توجه به میزان تقاضای بالا جهت دریافت ویزا و نوبت از کنسولگری هلند، می بایست به شرکت کارگزاری مرتبط با سفارت مذکور مراجعه کرد. شرکت (VFCGLOBAL) به عنوان مرکز درخواست ویزا هلند شناخته می شود.

البته علاوه بر ارائه زمان نوبت سفارت هلند، جهت دریافت پاسپورت نیز می توان به این شرکت رسمی مراجعه کرد.

نکات ضروری برای اخذ نوبت سفارت هلند

در زمان تکمیل اطلاعات فرم درخواست برای وقت سفارت هلند بسیار اهمیت دارد که به درستی و صحت مشخصات مذکور توجه کافی داشته باشید. زیرا در صورت بروز مشکل، اصلاح نواقص نیازمند به گذشت زمانی طولانی خواهد بود.

از دیگر نکات ضروری مرتبط این است که به هنگام اعلام وقت مراجعه به سفارت، امکان لغو نوبت یا تغییر آن وجود نخواهد داشت. بنابراین در صورت غیبت در زمان مشخص، پس از گذشت دو ماه مجددا اقدامات لازم را انجام دهید.

دریافت وقت فوری سفارت هلند

سفارت هلند از معدود سفارت هایی است که در برخی از موارد و استسناء ها به متقاضیان، وقت سفارت فوری ارائه می دهد. جهت دریافت وقت سفارت هلند به صورت فوری، می بایست از زمینه کاری و با هدف تجاری اقدامات لازم پیگیری و اعمال شود.

دریافت نوبت فوری می بایست با ارائه دعوت نامه از سوی شرکت یا موسسه ای خاص همراه باشد. در غیر این صورت، ارائه وقت از سمت سفارت نیازمند به گذشت 3 ماه زمان خواهد بود. در واقع پس از گذشت 90 روز می توانید مجددا به شرکت (VFS) مراجعه نمایید و سایر مراحل دریافت ویزا را پشت سر بگذارید.

دریافت وقت سفارت ها

دریافت ویزا نیاز به اخذ وقت سفارت هلند

بررسی مدارک مورد نیاز

جهت دریافت ویزا معتبر از سوی سفارت هلند می بایست برخی از مدارک قانونی را به شرکت مذکور ارائه نمایید. این سفارت تنها مدارکی را پذیرا است که به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند. بنابراین می توانید جهت ترجمه صحیح مدارک خود به دارالترجمه های رسمی موجود در سطح شهر مراجعه نمایید.

البته جهت ارائه مدارک ترجمه شده هیچ نیازی به اخذ تائیدیه از سمت دادگستری و وزارت امور خارجه نخواهد بود. همچنین بهتر است با توجه به نوع ویزا درخواستی به جمع آوری مدارک بپردازید.

در ادامه مطالب به مدارک مذکور اشاره شده است.

 • دارا بودن بیمه مسافرتی

 • گردش حساب و تمکن مالی

 • ارائه پاسپورت فعلی، سند ازدواج و املاک

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا

 • دارا بودن برگه تعیین وقت سفارت هلند

 • ارائه عکس شخص و واچر هتل

خلاصه مطالب

با توجه به مطالب فوق، جهت تعیین و دریافت وقت سفارت هلند می بایست به شرکت (VFS) مراجعه شود. در واقع پس از ارائه مدارک و پرداخت هزینه های ضروری، پس از گذشت 90 روز سفارت نوبت را تعیین خواهد کرد.

با این حال در طی این 90 روز امکان دارد اطلاعات حقوقی یا حقیقی شخص مورد تایید سفارت نباشد. در صورت چنین مشکلی پس از اقدام به اعتراض و گذشت چند روز می توان به اصلاح مدارک و ارائه مجدد آن ها پرداخت.

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *