تبلیغات

تبلیغات

نحوه شخصی سازی همه آیکون های ویندوز 10

Change-Any-iCon-in-Windows-10

تغییر آیکون در ویندوز 10

همه کاربران ویندوز از آیکون های پیشفرض استفاده می کنند ، اما در این بین ممکن است افرادی وجود داشته باشند که دیگر طاقت دیدن آیکون های پیشفرض ویندوز را ندارند و قصد دارند تا تغییراتی را در آیکون های ویندوز 10 ایجاد کند ، به نوعی بتوانند آیکون های ویندوز 10 را شخصی سازی کنند.

در این مقاله قصد داریم تا به چگونگی و نحوه تغییر آیکون های ویندوز 10 بپردازیم. شما می توانید با استفاده از این مقاله آیکون پوشه ها و حتی برنامه ها را به راحتی تغییر دهید.

نحوه پیدا کردن آیکون ویندوز 10 (آیکون های شخصی سازی شده)

قبل از اینکه اقدام به تغییر آیکون در ویندوز 10 بپردازید ، نیاز است تا به مجموعه ای از آیکون های از قبل آماده دسترسی داشته باشید. البته اگر دقت کرده باشید خود سیستم عامل ویندوز دارای آیکون های داخلی می باشد که متاسفانه با توجه به نوع و طراحی که دارد از نظر بیشتر کاربران جلب نمی شوند.

وبسایت Flaticon بهترین منبعی است که در آن می توانید آیکون های مناسبی برای ویندوز 10 استفاده کنید. این وبسایت دارای میلیون ها فایل های وکتور بصورت تکی و بک شده می باشد. فایل های داخل وبسایت فلت آیکون به دو صورت رایگان و پولی عرضه می شود. با توجه به نوع طرح و طراح ممکن است طرح و آیکون مورد نظر رایگان یا پولی (نیازمند اکانت Premium) باشد.

تغییر تمامی آیکون ویندوز 10


پیشنهادی : آموزش تغییر فرمت فایل ها به صورت گروهی و همزمان

از ویژگی های خوب این وبسایت ارائه فایل ها در فرمت های مختلف است. پیشنهاد می شود فایل هایی که قصد دارید دانلود کنید فرمت شان PNG باشد ، چرا که برای تبدیل به ICON مشکلاتی در پیش نخواهند داشت. اگر احساس می کنید نمی توانید آیکون مورد نظر را از این وبسایت پیدا کنید ، می توانید از وبسایت های زیر برای انتخاب و تغییر آیکون در ویندوز 10 انتخاب کنید :

آموزش تبدیل فایل PNG به ICO

ویندوز از فرمت فایل ICO برای آیکون های برنامه خود استفاده می کند. بنابراین قبل از اینکه بخواهید اقدام به تغییر آیکون در ویندوز 10 بپردازید ، باید عکس مورد نظر را (چه در فرمت PNG ، JPG و یا ..) به فرمت ICO تبدیل کنید.

وبسایت convertico به شما اجازه می دهد تا به راحتی بتوانید فایل مورد نظر را به ICO تبدیل کنید. تنها در یکبار آپلود کردن می توانید 50 عکس PNG را انتخاب کرده و به فرمت ICO تغییر دهید. علاوه بر این می توانید تصویری که در محیط اینترن قرار دارد آدرسش را در قسمت قرار داده تا تغییر فرمت به ICO انجام شود.

تغییر تمامی آیکون ویندوز 10

پس از اینکه آیکون های مورد نظر را از وبسایت های گفته شده بالا پیدا کرده و دانلود کردید ، توسط وبسایت convertico آن ها را به فرمت ICO تبدیل کرده و در محلی از ویندوز نگهداری کنید.

آموزش تغییر آیکون در ویندوز 10

ویندوز 10 به شما این اجازه را می دهد که به راحتی آیکون شورتکات برنامه را تغییر دهید ، اما فایل اجرایی یعنی exe. را نمی توانید تغییر دهید (فایل اجرایی “اصلی”). بنابراین پیش از هرچیزی باید برای برنامه مورد نظر شورتکات دسکتاپ ایجاد کنید.

برای اینکار برنامه مورد نظر را در قسمت منوی استارت جستجو کرده و با راست کلیک کردن روی آن Open file location را بزنید. در پنجره باز شده روی فایل اجرایی برنامه دوباره راست کلیک کرده و Send to > Desktop (create shortcut) را انتخاب کنید تا شورتکات برنامه به دسکتاپ منتقل شود.

همچنین بخوانید  چگونه باتری قلم سرفیس را عوض کنیم؟ آموزش تعویض باتری قلم سرفیس پن

حالا با توجه به شورتکاتی که ایجاد کرده اید می توانید تغییرات مورد نظر برای آیکون را انجام دهید ، از این رو ، روی آیکون برنامه مورد نظر راست کلیک کرده و Properties را بزنید. در پنجره باز شده و تب Shortcut روی دکمه Change Icon کلیک کنید.

می بینید که انواع مختلفی از آیکون های از پیش آماده در این قسمت نمایش داده می شود ، برای اینکه آیکون های ساخته شده خودتان را انتخاب کنید روی دکمه Browse کلیک کنید.

تغییر تمامی آیکون ویندوز 10

در نهایت از بین فایل های آیکون یکی را انتخاب کرده و OK را بزنید ، این تنها کاری است که باید برای تغییر آیکون در ویندوز 10 برای برنامه ها انجام دهید.

نحوه تغییر آیکون در ویندوز 10 (پوشه ها)

تغییر آیکون پوشه ها در ویندوز 10 دقیقا مانند مراحل بالا است. از این رو پوشه ای که قصد دارید آیکونش را تغییر دهید روی آن راست کلیک کرده و Properties را بزنید.

حالا در پنجره جدید باز شده به تب Customize بروید. با زدن دکمه Change Icon می توانید آیکون مورد نظر را انتخاب کنید. دقیقا مانند مراحل بالا برای اینکه آیکون های خودتان را انتخاب کنید باید روی Browse کلیک کنید.

تغییر تمامی آیکون ویندوز 10

نکته : اگر قصد داشتید آیکون را به حالت اول برگردانید می توانید با زدن دکمه Restore Defaults این عملیات را به راحتی انجام دهید.

تغییر تمامی آیکون پوشه ها بصورت یکباره در ویندوز 10

نکته : این روش در نسخه ویندوز 10 یعنی Windows 10 version 1903 جواب نخواهد داد.

آیا می خواهید بصورت یکبار تمامی آیکون پوشه های داخلی ویندوز تغییر دهید؟ برای اینکار باید وارد رجیستری ویندوز شوید. پیش از اینکه بخواهید شروع کنید باید بدانید که بخش رجیستری ویندوز بسیار مهم بوده و نباید اشتباه کنید ، چرا که ممکن است دلیلی بر خراب شدن ویندوز تان شود.

برای شروع عبارت regedit در منوی استارت نوشته و با نمایش اولین نتیجه روی آن کلیک کنید. برای ادامه کار باید در ویندوز وارد حساب کاربری ادمین شده باشید :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer

در پنل سمت چپ روی Explorer راست کلیک کرده و در منوی باز شده روی New > Key کلیک کنید. کلید جدیدی که ایجاد کرده اید نامش را Shell Icons قرار دهید. حالا در سمت راست پنل راست کلیک کرده و New > Expandable String Value را بزنید. نام این مقدار را 3 قرار دهید. همین راه را تکرار کرده و اینبار نام آن را 4 قرار دهید.

تغییر تمامی آیکون ویندوز 10

مقدار 3 که ایجاد کرده اید را 2 بار روی آن کلیک کرده و در قسمت Value data آدرسی قرار دهید که قصد دارید آیکون مورد نظر بر روی تمامی پوشه های ویندوز اعمال شود. برای مثال یک آدرس یک آیکون می تواند بصورت زیر باشد :

"C:\Users\User\Documents\ICO Icons\folder.ico"

این مراحل را هم برای مقدار 4 که ایجاد کرده اید دوباره انجام دهید. برای اینکه تاثیر تغییرات را مشاهده کنید و ببینید که آیکون پوشه ها در ویندوز تغییر کرده است باید یکبار فایل اکسپلورر را ببندید و دوباره باز کنید.

برای اینکار می توانید کلید های Ctrl + Shift + Esc بزنید تا تسک منیجر باز شود. حالا روی More details کلیک کنید تا تمامی پردازش های ویندوز نمایش داده شود ، از این قسمت به تب Processes بروید و به دنبال Windows Explorer بگردید. حالا بعد از اینکه پیدا کردید روی آن راست کلیک کرده و Restart را بزنید.

با انجام اینکار تمامی پوشه های ویندوز به آیکونی که مشخص کرده اید نمایش داده می شوند. اگر قصد داشتید آیکون پوشه های ویندوز 10 مانند اول و بصورت پیشفرض باشند ، کافیست پوشه Shell Icons که ایجاد کردید را حذف کنید و ویندوز را ری استارت کنید.

همچنین بخوانید  آموزش ارسال پیام زمانبندی شده تلگرام (schedule message)

نحوه تغییر آیکون در ویندوز 10 بر اساس فرمت فایل

همانطور که مشخص است ویندوز بر اساس هر نوع فرمت فایل یک نوع آیکون در نظر گرفته است که نمایش داده می شود. اگر قصد دارید که از روش بالا استفاده نکنید و تنها بر اساس فرمت فایل ها آیکون را تغییر دهید می توانید از ابزار و اپلیکیشن رایگان FileTypesMan نیز استفاده کنید.

بعد از اینکه برنامه را دانلود کرده و نصب کردید ، کلید های ترکیبی Ctrl + F بفشارید. حالا از بین فرمت های نشان داده شده ، فرمت مورد نظر را انتخاب کرده و 2 بار روی آن کلیک کنید. اگر دقت کنید در کنار عبارت Default Icon دکمه ای بصورت 3 نقطه خواهید دید که برای انتخاب آیکون بصورت دستی است.

با کلیک کردن روی دکمه 3 نقطه می توانید آیکون مورد نظر را که از قبل دانلود کرده اید برای تغییر آیکون انتخاب کنید.

تغییر تمامی آیکون ویندوز 10

با استفاده از این برنامه می توانید با توجه به نیازی که دارید از نوع و فرمت فایل ها اقدام به تغییر آیکون در ویندوز 10 کنید.

چگونه آیکون درایو در ویندوز را تغییر دهیم؟

آیا قصد دارید آیکون درایو ها در This PC را تغییر دهید؟ خوشبختانه ابزار رایگانی به نام Drive Icon Changer وجود دارد که می توانید به راحتی آیکون درایو ها را تغییر دهید.

تغییر تمامی آیکون ویندوز 10

ابزاری شبیه به FileTypesMan که در بالا اشاره شد با این تفاوت که کار با آن ساده تر است و محیطی سبک تر دارد. کار با این برنامه به این صورت است که کافیست نام درایو را مشخص کنید و در نهایت آیکون مورد نظر را هم انتخاب کنید ، با زدن Save می توانید آیکون درایو مورد نظر را تغییر دهید. البته توجه داشته باشید که بعد از یکبار ری استارت کردن ویندوز تغییرات آیکون روی درایو ها اعمال خواهد شد.

ترفند ساخت آیکون نامرئی در تسکبار ویندوز

در تسکبار همانطور که مشخص است آیکون ها یکی یکی در کنار هم قرار دارند و بصورت پیشفرض تنظیمات داخلی در ویندوز برای تغییر فاصله وجود ندارد ، شما می توانید با استفاده از این ترفند و ساخت آیکون های نامرئی بین آیکون های تسکبار فاصله بی اندازید.

ساخت فایل Batch

برای شروع ابتدا یک پوشه ایجاد کنید تا فایلی که قرار است بسازید همیشه داشته باشید تا در مواقع مورد نیاز استفاده کنید. نام پوشه را هر چیزی که می خواهید نوشته و ذخیره کنید. حالا داخل پوشه ای که ساخته اید شوید و با راست کلیک کردن New > Text document را بزنید.

روی فایل متنی ساخته شده دوبار کلیک کنید تا باز شود ، کد زیر را در فایل قرار دهید.

@echo off
exit

پس از این از منوی بالایی روی File > Save As کلیک کرده و در نهایت بعد از وارد کردن نام مورد نظر برای فایل پسورد bat. را به آن اضافه کنید. برای اینکه بتوانید چند فاصله بسازید باید فایل ها را کپی کنید و نام هر یک را تغییر دهید برای مثال Space1.bat, Space2.bat و بیشتر.

تغییر تمامی آیکون ویندوز 10

ساخت آیکون خالی و بدون تصویر

ویندوز دارای آیکون های خالی و بدون تصویر از پیش می باشد. اما با توجه به تستی که انجام داده شده است ، بجای اینکه تصویر خالی نمایش داده شود یک مربع مشکی نمایش داده می شود. بنابراین شما باید خودتان یک فایل خالی و بدون تصویر ایجاد کنید ، به این نوع تصاویر که دیده نمی شوند و به خالی هستند Transparent می گویند.

همچنین بخوانید  چگونه تم مشکی گوگل پلی استور را فعال کنیم؟ آموزش فعال کردن تم مشکی گوگل پلی

برای ساخت تصویر Transparent وارد برنامه ویرایش تصویر شوید و یک سند به اندازه 256×256 ایجاد کنید. توجه داشته باشید که تصویر باید بصورت PNG ذخیره شود تا خالی باشد.

تغییر تمامی آیکون ویندوز 10

با توجه به آموزشی که در بالا داده شده باید فایل PNG را که ایجاد کرده اید توسط وبسایت گفته شده به ICO تبدیل کنید.

ساخت شورتکات و پین کردن در تسکبار

فایل BAT که ایجاد کردید روی آن راست کلیک کرده و Create shortcut را انتخاب کنید. حالا با توجه به شورتکات هایی که در دسکتاپ ایجاد کرده اید ، روی آن ها راست کلیک کرده و Properties را بزنید. در پنجره باز شده حالا Change Icon را زده و فایل آیکون را انتخاب کنید. شما می توانید با توجه به تعداد فایل های BAT هر چقدر که می توانید آیکون های نامرئی ایجاد کنید تا به عنوان فاصله در تسکبار استفاده کنید.

تغییر تمامی آیکون ویندوز 10

در نهایت بعد از اینکه آیکون های خود را ایجاد کردید روی آن راست کلیک کرده و گزینه Pin to taskbar را انتخاب کنید. با اینکار آیکون مورد نظر شما به تسکبار منتقل می شود. بعد از اینکه آیکون به تسکبار منتقل شد می توانید با کلیک کردن و نگهداشتن موس روی آن ها اقدام به جابجایی کنید.

تغییر تمامی آیکون ویندوز 10

نحوه تغییر سایز آیکون های ویندوز 10

اگر قصد دارید تنها اندازه آیکون ها را تغییر دهید راه ساده ای دارید و اصلا سخت نیست! برای اینکار کافیست به دسکتاپ رفته و با راست کلیک کردن بخش خالی View را انتخاب کنید ، حالا 3 انتخاب دارید که Small icons, Medium icons و Large icons می باشد که به ترتیب سایز متوسط ، کوچک و بزرگ است.

اگر هیجکدام یک از سایزبندی ها را دوست نداشتید ، می توانید به نگهداشتن Ctrl و چرخاندن غلطک موس تمرکز بیشتری بر اندازه های آیکون داشته باشید.

تغییر تمامی آیکون ویندوز 10

در فایل اکسپلورر هم می توانید اندازه آیکون ها را بزرگ و کوچک کنید. همانطور که گفته شد با نگهداشتن Ctrl و چرخاندن غلطک موس این عمل امکان پذیر است. همچنین می توانید با استفاده از نوار بالایی در قسمت View سایز های از قبل آماده شده را انتخاب کنید.

چرا آیکون های دسکتاپ ویندوز 10 ناپدید شده اند؟

اگر آیکون های دستکاپ نمایش داده نمی شود ممکن است به اشتباه آن ها را مخفی کرده باشید که در این صورت کار سختی برای درست کردن آن ها نباید بکنید.

بدین منظور روی دسکتاپ راست کلیک کرده و گزینه View > Show desktop icons  را بزنید ، با اینکار آیکون های دسکتاپ نمایش داده خواهند شد. اگر آیکون ها از حالت مخفی خارج شدند این یعنی مشکلتان حل شده است.

اما اگر نتیجه ای نگرفتید ممکن است حالت تبلت (Tablet Mode) را در ویندوز 10 فعال کرده باشید. زمانی که حالت تبلت در ویندوز فعال باشد ، آیکون ها نمایش داده نمی شوند. کافیست برای غیرفعال کردن حالت تبلت به مسیر Settings > System > Tablet mode بروید.

اگر هم آیکون های پیشفرض و اصلی ویندوز را در دسکتاپ مشاهده نمی کنید می توانید به مسیر Settings > Personalization > Themes  بروید و از قسمت سمت راستی پنل روی Desktop icon settings کلیک کنید و با تیک زدن هر یک از آیکون ها آن ها در دسکتاپ مشاهده کنید.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ، یک پنجره جدید باز شده و آیکون های اصلی نمایش داده می شوند. با انتخاب کردن هر کدام یک از لیست نمایش داده شده می توانید همانجا آیکون را هم تغییر دهید.

تغییر تمامی آیکون ویندوز 10

منبع :
MAKEUSEOF

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *