ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

تبلیغات

بالا مطلب

کسب درآمد کنید!!!!!!

کسب درآمد

فروم تِک تیپ

تک تیپ

جدیدترین آموزش های تکنولوژی

چگونه در ترمینال لینوکس متن را کپی و پیس کنیم

How-to-Copy-and-Paste-Text-at-Linux’s

آیا می خواهید در خط فرمان یا ترمینال لینوکس کپی و پیس کنید ؟ ما به شما چندین تکنیک را نشان می دهیم که آیا صفحه کلید یا ماوس را دوست دارید. اینها چه در یک میز گرافیکی و چه در TTY مبتنی بر متن متداول کار کنید.

 

در ویندوز از کلید های Ctrl + C برای کپی کردن بخشی از متن هایلایت شده و Ctrl + V برای چسباندن آن استفاده می کنید. در macOS برای کپی کردن از کلید های Command + C و Command + V استفاده می کنید. آنها از همان کلید C برای کپی کردن و V برای درج کردن پیروی می کنند.

 

این کلیدهای صفحه کلید بسیار مشابه در اکثر برنامه های گرافیکی لینوکس کار می کنند ، مانند ویرایشگر gedit یا مجموعه LibreOffice.  هنگامی که کاربران تازه وارد پنجره ترمینال را باز می کند و سعی می کند متنی را کپی یا پیس کنند، اما کلید ها تغییر می کنند .

 

کپی و پیس کردن متن در ترمینال لینوکس

 

کلید های ترکیبی کپی و پیس کردن در ویندوز بسیار آسان است ، با استفاده از کلید های ” Ctrl + Shift + C ” و ” Ctrl + Shift + V ” به جای کلید های “Ctrl + C “و” Ctrl + V ” می توانید متن ها را در ترمینال لینوکس کپی و جای گذاری کنید .

 

اگر متن مورد نظر را در پنجره ترمینال با ماوس خود انتخاب کنید سپس کلید های “Ctrl + Shift + C “را انتخاب کنید ، آن متن کپی می شود.

 

 

همچنین می توانید در یک برنامه ویرایش متن مانند gedit متن کپی شده را قرار دهید. اما توجه داشته باشید ، وقتی در یک برنامه وارد می شوید – و نه در یک پنجره ترمینال – باید از Ctrl + V استفاده کنید .

 

و زمانی که شما میخواهید متنی را داخل ترمینال پیس کنید باید با استفاده از کلید های Ctrl + Shift + V آن را در یک پنجره ترمینال جای گذاری کنید .

 

 

 

کپی و پیس کردن متن در ترمینال لینوکس با استفاده از کلیک راست

 

می توانید از ماوس برای کپی و جایگذاری متن در یک پنجره ترمینال استفاده کنید. شما باید از ماوس برای انتخاب کردن متنی که می خواهید کپی کنید استفاده کنید ، بنابراین چرا از آن برای انجام اقدامات کپی و چسباندن استفاده نمی کنید؟

 

هنگامی که برخی از متن ها را انتخاب کردید ، با کلیک راست روی متن انتخاب شده سپس گزینه “Copy” را انتخاب کنید.

 

کپی و پیس کردن متن در ترمینال لینوکس با استفاده از کلیک راست

 

برای جایگذاری متن کپی شده در ترمینال ، یکبار دیگر در ترمینال با ماوس راست کلیک کرده و گزینه “Paste” را از فهرست زمینه انتخاب کنید.

 

کپی و پیس کردن متن در ترمینال لینوکس با استفاده از کلیک راست

 


بیشتر بدانید :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *