تبلیغات

تبلیغات

به چه سرعتی در اینترنت نیاز دارید؟ افزایش سرعت دانلود

Internet-Speed-We-Need

در عصر امروزه اینترنت یکی از نیاز های هر فرد به شمار میرود. اینترنت میتواند نیاز های شما را در کمترین زمان بر طرف کند. اما یکی از مسئله های مهم در دنیای فناوری و اینترنت سرعت است. سرعت اینترنت نقش به سزایی در برطرف کردن نیاز ها دارد و مهمترین مسئله در اینترنت به شمار میرود.

کابران همیشه به دنبال راهی پر سرعت در بر طرف کردن نیاز های خود هستند، اما آیا سرعت اینترنت میتواند افزایش پیدا بکند؟ شما به چه سرعتی برای برطرف کردن نیاز های خود در اینترنت نیاز دارید.

سرعت دانلود اینترنت

قبل از اینکه وارد بحث سرعت و اینترنت بشیم بعد نیست کمی درباره اینترنت و سرعت بدانیم امروز در تک تیپ به دنیای اینترنت و فناوری سفر میکنیم سفری که میتواند راه افزایش سرعت اینترنت را برای شما فاش کند.

سرعت اینترنت معمولا بر حسب ثانیه و مگابایت (Mbps)  میباشد. برای دانلود هر مگابایت تقریبا هشت ثانیه طول میکشد بنابر این اگر شما سرعتی معادل 1000 مگابایت یا 1 گیگابایت داشته باشید میتوانید فایل 1 گیگابایتی را در کمتر از 8 ثانیه دانلود کنید.

سرعت اینترنت در اطلاعات

داده ها سرعت اینترنت را برای شما معین میکنند. و تعیین میکنند که چه مقدار میتوانید اطلاعات را در یک زمان دانلود کنید. اگر شما از پهنای باند برای اینترنت استفاده میکنید بیشتر در معرض هک شدن داده ها توسط افراد هکر قرار میگیرید.

به چه سرعتی برای دانلود نیاز دارید

سرعت اینترنت به عواملی مانند پهنای باند ، وای فای ، نوع اینترنت مانند 4G ، 3G و مکان بستگی دارد . برای اینکه بهتر بتوانید از سرعت اینترنت بهره مند شوید میتوانید با یک ابزار رایگان سرعت ایترنت خود را تست کنید و ببینید آیا از سرعت مناسبی برخوردار هستید و یا اینکه سرعت خود را افزایش دهید. یکی از سایتهای رایگان که میتواند در این مسئله کمک زیادی به شما بکند سایت speedtest است که سرعت دانلود و آپلود شما را به طور همزمان برای شما نمایش میدهد .

سرعت ایترنت با توجه به میزان استفاده شما متغیر است. برای مثال زمانی که شما میخواید یک فیلم تماشا کنید باید از سرعت و اینترنت بیشتری استفاده کنید تا اینکه بخواید وب گردی کنید.

سرعت اینترنت

شاید تا به حال کلمه آپلود را شنید باشید آپلود چیست ، آیا سرعت ایترنت با سرعت آپلود تفاوت دارد؟ آیا میتوان سرعت آپلود را افزایش داد . برای پاسخ سوال خود با تک تیپ همراه باشید.

بد نیست بدانید سرعت دانلود یعنی مقدار داده هایی که بارگیری میشوند مانند تصاویر، فیلم ها، برنامه ها و… اما سرعت آپلود یعنی سرعت ذخیره سازی اسناد یا فایل در سایت های مختلف مانند آپلودبوی و یا غیره به عبارت دیگر سرعت آپلود برای شما تعیین میکند، با چه سرعتی میتوانید داده های خود را در اینترنت آپلود کنید. برای مثال اگر شما از گوگل درایو استفاده کنید هنگام آپلود فایل با سرعت محدود روبه رو میشوید . Xfinity راه جدیدی را برای آپلود معرفی کرده است اما در این راه شما نمیتوانید باز هم از حداکثر سرعت در آپلود استفاده کنید.

بیشتر بخوانید :

 آیا تفاوت بین مگابیت (Mb) و مگابایت (MB) را می دانید؟ کلیک کنید

در حالی که اغلب مردم فکر میکنند این دو صدا یکی هستند ، ولی آنها در واقع بسیار متفاوت و مهم هستند، زیرا آنها سرعت داده ها را تعیین می کنند، مانند اتصال به اینترنت (که شما برای خرید ، مطالعه ، بازی و … استفاده میکنید ) ، یا اندازه داده ها در دستگاه های ذخیره سازی مانند هارد دیسک و … .

سرعت دانلود از اهمیت بیشتری نسبت به سرعت آپلود برخوردار میباشد زیرا شما برای دانلود فایل از سرعت دانلود استفاده میکنید و بیشتر به آن توجه میکنید اما از سرعت آپلود برای ذخیره سازی فایلها استفاده میکنید.

همچنین بخوانید  آموزش بوتیبل کردن فلش برای نصب سیستم عامل

چه چیزی پهنای باند زیادی استفاده می کند

سرعت ایترنت شما بستگی به پهنای باند اینترنت شما دارد که تا چه حد باشد. یعنی پهنای باند آزاد به معنای بیشترین سرعت در دانلود است و اگر شما از پهنای باند آزاد استفاده کنید بیشترین مقدار سرعت دانلود را خواهید داشت. فیلم ها در بین دیگر داده ها حجم یا پهنای باند بیشتری را مصرف می کنند . فیلم های با کیفیت بالاتر مانند 4K ، Full HD و یا … بیشترین میزان را در پهنای باند مصرف میکند.

یوتیوب از پهنای باند بالایی برای تماشای ویدیو استفاده می کند . یعنی اگر شما حتی از سرعت کمتری استفاده کنید میتوانید در یوتیوب با توجه به کیفیت های مختلف ویدیو ، ویدیو مورد نظر خود را تماشا کنید .

چگونه سرعت دانلود خود را افزایش دهیم

افزایش سرعت دانلود به چند عامل بستگی دارد :

  • 1- تعداد استفاده کننده گان از اینترنت
  • 2- نوع اینترنت
  • 3- مقدار پهنای باند
  • 4- میزان استفاده از اینترنت

حتما بخوانید :

4 دلیل کند شدن سرعت Wi-Fi (وای فای) و برطرف کردن مشکل کند بودن سرعت


آیا اتصال فیبر نوری سریع تر است

فیبر نوری معمولا گزینه مناسبی برای افزایش سرعت دانلود است، زیرا فیبر سریع تر است و راحتر میتواند اطلاعات و داده ها را در یک زمان منتقل کند.

Isp یا شرکت خدمات دهنده اینترنت نقش مهمی در سرعت دانلود دارد . بنابراین یکی از راه های افزایش سرعت دانلود استفاده از Isp با پهنای باند بالا است این مسئله بستگی به آی اس پی دارد که در اختیار شما قرار داده میشود.

یکی دیگر از مزیت های فیبر نوری جلوگیری از تاخیر در انتقال داده ها است ، که کابل از این ویژگی برخوردار نیست و می تواند تاخیر در فرایند انتقال داده ها ایجاد نکند .

تاخیر یک مسئله مهم در اینترنت است. زیرا مقدار تاخیر انتقال داده ها و اطلاعات را مشخص میکند . به عبارت دیگر زمانی که شما وارد یک وب سایت می شوید با اندکی تاخیر در لود صفحه رو به رو می شوید که این مسئله بیشتر مربوط به Isp و پهنای باند است . در بعضی مواقع سیسم های مسی از فیبر بهتر عمل میکند اما به طور کلی فیبر نوری بهتر از کابل یا هر چیز دیگر است .

منبع :
HowToGeek

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *