تبلیغات

مگابایت (MB) یا مگابیت (Mb) ؟ تفاوت بین بایت و بیت چیست؟

Defference-Between-Mebgabyte-And-Megabit

آیا تفاوت بین مگابیت (Mb) و مگابایت (MB) را می دانید؟

در حالی که اغلب مردم فکر میکنند این دو صدا یکی هستند ، ولی آنها در واقع بسیار متفاوت و مهم هستند، زیرا آنها سرعت داده ها را تعیین می کنند، مانند اتصال به اینترنت (که شما برای خرید ، مطالعه ، بازی و … استفاده میکنید ) ، یا اندازه داده ها در دستگاه های ذخیره سازی مانند هارد دیسک و … .

بله، کمی گیج کننده است، اما ما قصد داریم همه چیزهایی را که باید در مورد مگابیت (Mb) و مگابایت (MB) بدانید توضیح دهیم ، با تک تیپ همراه باشید .

 

 

تفاوت مگابیت و مگابایت چیست؟

 

تفاوت بین یک مگابیت و یک مگابایت

 

ما همه به اینترنت نیاز داریم چه در خانه ، بیرون ، محل کار و …  و این روزها شرکت های ارائه دهنده اینترنت (ISP) در مورد سرعت اینترنت خود تبلیغات زیادی می کنند . اغلب اوقات ، آنها ویژگی های بسته ها قیمت مناسب را با سرعت مثلا “تا 50Mbps” یا “100Mbps” و مانند آن را به شما پیشنهاد می کنند و مهم این است که بدانید دقیقا چه بسته ای با چه سرعتی  را انتخاب می کنید .

حتما فکر می کنید که با خرید یک بسته 100Mbps به سرعت فوق العاده سریع دست پیدا میکنید و در حالی که شما نمی دانید که این عدد اشتباه است ،

این به این دلیل است که وقتی ارائه دهنده اینترنت (ISP) به شما بسته  “تا 100 مگابیت در ثانیه” را پیشنهاد می دهد ، این در واقع 100 مگابیت در ثانیه است و نه 100 مگابایت در ثانیه .

 


پیشنهادی :

ضعیف ترین پسورد های سال 2018


 

در حقیقت، اگر شما یک سرویس 10 مگابیت بر ثانیه را انتخاب کنید ، در واقع سرعت سرویس شما  1.2 مگابایت بر ثانیه ( 1200 کیلو بایت بر ثانیه ) است که به نظر قابل توجهی سرعت خوبی برای یک محل کار یا خانه و … نیست .

برای بدست آوردن سرعت واقعی این سرویس سرعت 10 مگابیت را تقسیم  به 8 می کنید، از آنجا که هر هشت بیت ، یک مگابایت می باشد .

 

تاکتیک های بازاریاب های ISP

 

شرکت های ارائه دهنده اینترنت  از مگابیت به عنوان یک تاکتیک بازاریابی استفاده می کنند تا بسته های خود را به مشتریان جذب کنند. این به این دلیل است که این اعداد بزرگتر هستند و مشتریان بیشتری جذب می شوند .

آنها همچنین می گویند که شما می توانید به این سرعت دست پیدا کنید، برنامه هایی مانند SpeedTest به شما یک تست ساده از سرعت اینترنت شما را ارائه می دهند و همیشه نتایج را به صورت Mbps ارائه می دهند ،این استاندارد صنعت است . با این حال می توانید تنظیمات تست سرعت برنامه را تغییر دهید تا Mbps را به جای MBps  نشان دهد .

 

 

چگونه مگابایت را به مگابیت و مگابیت را به مگابایت تبدیل کنیم؟

 

چگونه مگابایت را به مگابایت و برعکس تبدیل کنیم؟

 

به اندازه کافی ساده است، به یاد داشته باشید که یک مگابایت (MB) شامل هشت (8) مگابیت (Mb) است .

 


پیشنهادی :

 7 راه برای چک کردن امن بودن شارژر تلفن هوشمند خود


 

تبدیل مگابایت به مگابیت :

 

هر زمان که چیزی را در MB مشاهده می کنید، فقط آن را هشت برابر کنید تا چند مگابیت آن را بدست آورید .

MB x 8 = Mb

 

تبدیل مگابیت  به مگابایت :

 

هر زمان که چیزی را در Mb مشاهده می کنید، فقط آن را به  هشت تقسیم کنید تا چند مگابایت آن را بدست آورید .

Mb / 8 = MB

بدست آوردن زمان دانلود فایل به مگابایت :

 

این فرمول زیر را امتحان کنید، اگر فایلی باحجم ” X گیگابایت “ بخواهیم دانلود کنیم و سرعت اینترنت ” P کلیو بایت “ باشد ، باید حجم فایل را به کلیو بایت تبدیل کنیم

مثال :

( فایل با حجم 1.2GB برای دانلود داریم ، ابتدا باید به مگابایت تبدیل کنیم و سپس به کلیو بایت ، فایل 1.2 گیگابایتی را دو بار در 1000 ضرب میکنیم و عدد 1200000 کلیو باید بدست می آید ، سپس عدد بدست آمده را در سرعت اینترنت تقسیم میکنیم ،  t عدد حاصل مقدار زمان لازم به ثانیه برای دانلود می باشد ) .

 

X GB * 1000 * 1000 = Y KB

Y KB / P KB = t

 

 

مقاله برای شما مفید بود ؟ ممنون میشیم نظرتون رو درباره مقاله در بخش کامنت برای ما ثبت کنید .

مگابایت چیست , تفاوت مگابیت و مگابایت , هر مگابیت چند مگابایت است , 8 مگابیت چند مگابایت است , مگابیت چند مگابایت است , فرق مگابیت و مگابایت , مگابیت چیست , فرق مگابیت با مگابایت , mb چیست , مگابیت و مگابایت , مگا بیت , تبدیل مگابیت به مگابایت , مگابایت و مگابیت , هر مگابایت چند مگابیت است , مگابیت به مگابایت , فرق مگابایت و مگابیت , تفاوت مگابایت و مگابیت , فرق مگابایت با مگابیت

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *