تبلیغات

تبلیغات

نحوه اسکن کد QR در تلفن های هوشمند اندرویدی

Scan-QR-Code-Androidd

کدهای QR بسیار مفید هستند و به سرعت اطلاعاتی درباره یک چیز ارائه می دهند. اما برخی نمی دانند چگونه می توان از طریق کدهای QR اطلاعاتی دریافت کرد و به نوعی آن را دشوار می دانند. در این بین اسکن کد QR بسیار ساده است، بخصوص اگر از گوشی هوشمند اندرویدی بهره می برید . برای استفاده از این فناوری با تک تیپ همراه باشید .

روش اول Google Lens در سرویس گوگل اسیستنت

یکی از ساده ترین روش ها استفاده Google Lens در سرویس گوگل اسیستنت است. همانطور که می دانید تمامی دیوایس های اندرویدی به دستیار هوشمند دیجیتالی گوگل اسیستنت مجهز هستند . به کمک این دستیار می توانید در کمترین زمان و به سرعت کد QR موردنظر خود را اسکن کنید .

نخست باید کلید Home اسمارت فون را برای مدت زمان کوتاه نگه دارید تا گوگل اسیستنت فعال شود. بسته به نسخه اسیستنت شما، گوگل لنز ممکن است در طرف راست صفحه نمایش شما باشد. شما باید روی آن ضربه بزنید تا به فرمان صوتی شما گوش دهد و سعی کنید تنها روی نقاط رنگی ضربه بزنید .

هنگامی که گوش دادن فرمان صوتی متوقف می شود ، گزینه هایی پدیدار می شوند که از جمله باید به لنز سمت چپ میکروفون و صفحه کلیدی در سمت راست میکروفون اشاره کرد. شما باید کلید لنز را فشار دهید.

Google Lens در سرویس گوگل اسیستنت

اگر اولین باری است که از گوگل لنز استفاده می کنید باید آن را فعال کنید . فقط سعی کنید طبق دستورالعمل پیش روید و سعی کنید به آن دسترسی دوربین بدهید. در ابتدا آموزشی به شما درباره قابلیت های لنز می دهد.


پیشنهادی :

دوربین ToF چیست و چگونه کار می کند؟ آشنایی با دوربین هوآوی P30 Pro


تنها کافیست دوربین را به سمت کد QR نگه دارید. در طی چند ثانیه اطلاعات درون کد QR بازگشایی می شود و شما می توانید به اطلاعات موردنظر خود دست پیدا کنید.

روش دوم : نرم افزار Google Lens

 نرم افزار Google Lens

برخی تصور می کنند استفاده از نرم افزار لنز گوگل بسیار ساده تر از آموزش اول است. از این رو باید در پاسخ تنها بگوییم شاید ، تنها دلیل آسان تر بودن آموزش اول ، دسترسی راحت بوده و تلفن هوشمند شما از آن برخوردار است. اما نرم افزار گوگل لنز را باید پیدا و سپس نصب کنید.

اگر این برنامه در دسترس نیست باید به فروشگاه گوگل پلی مراجعه کرده و اپ Google Lens را جستجو کنید و پس از یافتن به دانلود آن روی گوشی هوشمند بپردازید. پس از نصب باید تایید کنید که این برنامه دارای مجوز است.

همچنین بخوانید  چگونه آی پی (ip) مودم را پیدا کنیم (سیستم و موبایل)؟ نحوه مشاهده آی پی مودم

در این برنامه به سادگی می توانید کد QR را اسکن کنید.

تمامی این روش ها به سادگی صورت می گیرد و شما می توانید به راحتی کد QR را اسکن کنید.

منبع :
HOWTOGEEK

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *