تبلیغات

تبلیغات

SD Express چیست (نوعی کارت حافظه) و چقدر سریع است؟

SD-Express-Intro-Site

امروزه با پیشرفت تکنولوژی همه چیز در حال پیشرفت کردن است ، همانطور که مشخص است کارت حافظه های گوشی در حال بزرگ تر شدن (از لحاظ فضای ذخیره سازی اطلاعات) و سریع تر شدن هستند. استاندارد جدید SD Express سرعت انتقال اطلاعات و فضای ذخیره سازی کارت حافظه را افزایش می دهد. کارت حافظه های SD Express در حال حاضر با سیستم سخت افزاری شما سازگار هستند ، اما اگر بخواهید از آخرین سرعت انتقال اطلاعات آن ها استفاده کنید باید به سخت افزار گوشی خود را ارتقا دهید و از تکنولوژی های جدید بهره ببرید.

 

SD Card ها در حال رسیدن به جایگاه خود هستند

 

از زمانی که در دوربین های 3 بعدی ، گوشی ها ، دوربین های DSLR ، ماشین ها ، کنسول ها و غیره از SD  و microSD استفاده می کردیم ، تا به امروز پیشرفت های زیادی داشته است و شاهد افزایش فضای ذخیره سازی و سرعت کارت حافظه ها هستیم.

 


پیشنهادی : آموزش ساخت شماره مجازی با TextNow


 

اخیرا شرکت SanDisk یک کارت حافظه با عنوان “سریع ترین کارت حافظه 1 ترابایتی در جهان” را معرفی کرد. سرعت این مموری کارت 160 MB/s می باشد ، بطوریکه می توان 1000 عکسی که رزولوشن بالا دارند را تنها در 30 دقیقه و یک فیلم 4K با حجم 24GB را در کمتر از 3 دقیقه انتقال داد! برخی از SD Card ها هم حافظه ی کمتری دارند اما سرعت بیشتری در خواندن اطالاعات دارند ، برای مثال مموری کارت Delkin که دارای 128 گیگابایت فضای داخلی است ، سرعت خواندن اطلاعات آن به 300 MB/s می رسد.

 

مموری کارت ها برای افزایش سرعت خود از SSD بهره می برند

 

با ادغام کردن PCIe که اختصار شده ی Peripheral Component Interconnect Expres و هارد های NVMe اختصار شده ی Non-Volatile Memory Express باعث شده است تا SD Card ها سرعت انتقال اطلاعاتشان افزایش یابد. استفاده از این تکنولوژی ها باعث می شود تا سرعت انتقال اطلاعات به 985 MB/s نیز برسد ، بطوریکه 6 برابر سریع تر از مموری کارت های 1 ترابایتی SanDisk می باشد.

 

اگر شما از دسته افرادی باشید که با تکنولوژی سر و کار داشته باشید و PCIe و NVMe برای شما آشنا باشد ، باید بدانید که این تکنولوژی ها از SSD نیز استفاده می کنند. انجمن SD Card می گوید که استفاده چنین تکنولوژی ای در این این مموری کارت ها باعث شده است تا به راحتی بتوان از ویدیو های صحنه آهسته ، 8K و تصاویر خام (RAW) نیز استفاده کرد. مورد اخر به راحتی برای عکاس ها بسیار کاربردی خواهد بود و باعث می شود تا افراد زیادی سمت این کرات حافظه ها جذب شوند.

همچنین بخوانید  معرفی بهترین نرم افزارها برای تبدیل ویدیو به موزیک

 

با رونمایی از PCIe 3.1 باعث می شود تا SD Express ها نیازمند انرژی کمتری نسبت به نسخه های قبلی داشته باشند. بطور کلی باعث می شود تا عمر باتری گوشی ها و دیگر دستگاه هایی که از SD Card استفاده می کنند نیز بیشتر شود.

 

افزایش فضای ذخیره سازی در مموری کارت ها

 

استاندارد SD Express

 

با گذر زمان متوجه افزایش فضای ذخیره سازی SD و MicroSD هستیم ، بطوریکه از 2 ترابایت به 128 ترابایت افزایش یافته اند. کارت حافظه هایی که بیشتر از 2 ترابایت فضا دارند SDUC نام دارند که در دسته بندی های SDHC و SDXC قرار می گیرند.

 


بخوانید : چرا گوشی های هوشمند به بیشتر از 1 دوربین نیاز دارند؟


 

مانند همیشه ، سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات با توجه به اندازه ی هر مموری کارت متفاوت است. ممکن است کارت حافظه ی SDHC و SDXC را ببینید که به عنوان استاندارد SD Express  شناخته شده و برای نوشتن اطلاعات سریع تر هستند. با توحه به پیشرفت روزانه تکنولوژی ما باید هرچه سریع تر انتظار توسعه های بیشتر در مموری کارت ها داشته باشیم و پیشرفت استفاده در صنعت های مختلف این نوع استاندارد یعتی SD Express را قابل قبول بدانیم.

 

قیمت و خرید SD Express چگونه است؟

 

در حال حاضر هیچ microSD ای با استاندارد SD Express در بازار وجود ندارد و بصورت جهانی عرضه نشده است ، کنگره جهانی موبایل اعلام کرده است که چنین مموری کارت هایی در سال 2019 و ماه February 25 نیز عرضه و رونمایی خواهد شد. در حال حاضر انجمن microSD Express card برای این نوع مموری کارت اعلامیه نداده است. همچنین هنوز مشخص نشده است که چه گوشی هایی و در جه زمانی با این نوع کارت حافظه ها سازگار باشند. بنابراین در حال حاضر فقط حرف آن ها شده است و هنوز در مرحله ی انجام شدن و گذراندن پروسه ی خود هستند تا هرچه سریع تر توانایی پشتیبانی در تمامی دستگاه ها را داشته باشد.

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *