تبلیغات

تبلیغات

سامسونگ تلویزیونی می سازد که با ذهن خود می توانید آن را کنترل کنید!

SamsungNewTVLookAtBrainsTechTip

چندی پیش در یک کنفرانس توسعه دهندگان ، سامسونگ در سانفرانسیسکو تلویزیون هوشمندی را معرفی کرد که توسط آن می توانیم با استفاده از امواج مغز و ذهن خود آن را کنترل کنیم.  شاید با خود بگویید که این قدم سامسونگ کمی غیر ضروری بوده و بیشتر باعث می شود افراد تنبل شوند اما باید از دید دیگری این موضوع را در نظر بگیرید چرا که سامسونگ با ساخت تلویزیونی که توسط ذهن کنترل می شود می تواند برای افراد معلول ، فلج و بیمار بسیار کاربردی باشد.

 

سامسونگ در رابطه با تلویزیونی که توسط ذهن مدیریت می شود گفته است افراد معلول می توانند به راحتی با استفاده از امواج مغزی یا ذهن خود کانال ها را عوض کرده و حتی صدای تلویزیون را کم یا زیاد کنند.

 

این تکنولوژی (کنترل با ذهن) چگونه کار می کند؟

 

سامسونگ توسط محققان سیستم های عصبی در دانشگاه Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL) در سوییس این پروژه را از 3 ماه پیش شروع کرده است. اما سوالی که پیش می آید این است که چطور می توان یک تلویزیون را با استفاده از کنترل ذهن مدیریت کرد؟

 

همانطور که مشخص است و انتظار می رود ابتدا باید رفتار های مختلف مغز را در موقعیت های متفاوت برای مثال تغییر کانال یا افزایش صدا در نظر بگیریم و آن ها را بررسی کنیم. زمانی که اطلاعات کافی برای اینکه بدانیم ذهن کاربران چگونه عمل می کنند داشته باشیم و اطلاعاتی در رابطه با امواج مغز داریم ، حالا می توانیم یک الگو برای خود بسازیم. با ترکیب این الگو و اطلاعات با آموزش ماشینی باعث می شود تا ما برنامه را دریافت کنیم که بتواند ذهن ما انسان ها را بخواند.

 

به تلویزیون نگاه کنید!

 

در کنفرانس توسعه دهندگان یک نمونه از این تلویزیون ارائه شد که فرد مورد نظر باید یک هدست را روی گوش خود قرار دهند که این دستگاه شامل 64 سنسور نیز بود. زمانی که فردی به ردیاب تلویزیون نگاه کند این 64 سنسور رفتار های فرد را زیر نظر دارند.

 

در حال حاضر این تکنولوژی می تواند با استفاده از چشم های کاربر زمانی که فیلمی را انتخاب می دهد را تشخیص دهد که می تواند با توجه به کارهایی که کاربر انجام می دهد یک پروفایل ایجاد شود که کاربر چه نوع فیلم هایی را دوست دارد ( این موضوع باعث می شود انتخاب فیلم برای افراد آسان تر شود ).

همچنین بخوانید  ویندوز 10X چیست و ویندوز 10 ایکس چه تفاوتی با ویندوز دارد ؟

 

سامسونگ امیدوار است که در آینده ای نه چندان دور بتواند تکنولوژی تلویزین با استفاده از سیگنال های مغزی ایجاد کند چرا که استفاده از سنسور و ردیاب هایی که با چشم کار می کند برای افرادی ماهیچه های چشمشان دچار مشکل شده و نمی توانند آن ها کنترل کنند جوابگو نیست.

 

این روز ها همانطور که مشخص است در هر لحظه ای پیشرفت تکنولوژی را مشاهده می کنیم ، بنابراین این مورد هنوز هم نمی تواند بطوری باشد که بخواهیم این نوع تلویزین ها را هرچه سریع تر در فروشگاه ها مشاهده کنیم. اما این تکنولوژی می تواند یک گام بزرگ برای پیشرفت های بیشتر در این موضوع باشد.

 

منبع :
TECHRADAR

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *