تبلیغات

چگونه کسی را در اینستاگرام تگ کنیم

How-to-Tag-Someone-on-Instagram

اینستاگرام همواره محتوای جذاب و سرگرم کننده ای را به کاربران خود ارائه می دهد، تا افراد را تشویق به تگ کردن دوستان و فالوورهای خود کنند. ممکن است پستی مرتبط وجود داشته باشد که چیزی را به شما و دوستانتان یادآوری می کند و یا ممکن است بخواهید توجه آنها را جلب کنید. اگر چنین است، تگ کردن و یا برچسب هر یک از دوستانتان ممکن است ایده خوبی باشد.

اگر همچنان از نحوه عملکرد برچسب دوستان خود مطمئن نیستید، این مقاله می تواند به شما تمامی راه کار های موجود را معرفی کند. با ما در ادامه همراه باشید.

چگونه فردی را در پست اینستاگرام تگ یا منشن کنیم؟

تگ کردن افراد در پست اینستاگرام

همانند سایر شبکه های اجتماعی، اینستاگرام نیز برای تگ کردن افراد در هر پست گزینه “@” را مورد استفاده قرار داده است. برای بررسی بیشتر این موضوع، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

تگ کردن افراد در پست ویدیویی:

 • ویدیو مورد نظر خود را برای آپلود انتخاب کنید.
 • کپشن خود را وارد کنید.
 • برای ذکر شخص مورد نظر، علامت @ را وارد کرده و سپس نام کاربری او را وارد کنید. با انجام این کار، یک لیستی از دوستان خود با نام های کاربری مربوطه مشاهده می کنید.
 • بر روی نام کاربری مورد نظر خود ضربه بزنید.
 • در نهایت پس از تکمیل کپشن، گزینه Share را انتخاب کنید.

اگر می خواهید شخصی را در عکس تگ کنید، ادامه مراحل را مورد بررسی قرار دهید:

 • تصویر مورد نظر خود را برای آپلود انتخاب کنید.
 • پایین تر از کپشن بر روی گزینه Tag People ضربه بزنید.
 • برای تگ کردن افراد بر روی تصویر و یا نام شخص مورد نظر کلیک کنید.
 • هنگامی که آماده آپلود عکس هستید گزینه Done را انتخاب کنید.

چگونه فردی را در استوری اینستاگرام تگ یا منشن کنیم؟

منشن کردن افراد در استوری اینستاگرام

منشن کردن افراد در استوری اینستاگرام نیز به سادگی مثال قبل است، و شما می توانید تنها با استفاده از چند مرحله ساده، دوست خود را در بخش داستان اضافه کنید.

برای تگ کردن دوستان خود در استوری، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • تصویر، ویدیو و یا بومرنگ را برای ارسال در استوری انتخاب کنید.
 • تنظیمات و ترفند های لازم برای برجسته نشان دادن بخش داستان را اعمال کنید.
 • بر روی نماد استیکر کلیک کرده و سپس Mention را انتخاب کنید
 • نام کاربری فرد مورد نظر را تایپ کرده و سپس در پایین صفحه بر روی نمایه آن ضربه بزنید.
 • در نهایت استوری خود را انتشار دهید تا با حساب کاربری تگ شده به نمایش گذاشته شود.

زمانی که شخصی شما را در اینستاگرام منشن یا تگ می کند چه اتفاقی می افتد؟

هنگامی که کاربر شخصی را در اینستاگرام تگ یا منشن می کند، آن پست در قسمت Tagged نمایه او ظاهر می شود. از این رو، اگر آن اکانت دارای یک حساب کاربری عمومی در اینستاگرام باشد، برای تمامی کاربرانی که از اینستاگرام استفاده می کنند آن محتوا قابل مشاهده است. اما اگر، دارای حساب خصوصی اینستاگرام باشد، تنها فالوور های فرد مورد نظر امکان دسترسی به این اطلاعات را دارند.

زمانی که شما فردی را در محتوای اینستاگرام خود منشن می کنید، یک اعلان برای فرد مورد نظر ارسال خواهد شد، اما پست شما در نمایه او ظاهر نمی شود. از طرفی، هنگامی که از فردی در محتوای خود نام می برید، او نمی تواند آن پست را حذف کند.

در مورد استوری های اینستاگرام، هر فرد تنها می تواند 20 نفر را در آن بخش منشن کند. با انجام این کار، هر فرد می تواند استوری شما را نیز مجددا در بخش داستانی خود ارسال کند. پس از ارسال مجدد، فالوور های آنها می توانند آن استوری را مشاهده کنند، اما نمی توانند به محتوای دیگر نمایه شما دسترسی داشته باشند.

با تگ کردن دوستان خود، تعامل اینستاگرام را بالا ببرید

اینستاگرام قابلیتی به نام تگ یا منشن دارد که به شما اجازه می دهد تا در پست های انتشار یافته خود، بتوانید نام حساب کاربری دوستان خود را اضافه کنید. این فرایند باعث می شود تا تعامل بیشتری در اینستاگرام داشته باشید و بتوانید با دوستان و کاربران زیادی آشنا شوید.

هدف از تگ کردن کاربران به اشتراک گذاری یکسری از خاطرات مشترک است که به صورت متقابل به اشتراک می گذارید. از این رو، تگ کردن افرادی که نمی شناسید به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *