تبلیغات

تبلیغات

وکیل خوب

vakil2

با توجه به شرایط اقتصادی که امروزه بوجود آمده است ، مردم  ممکن است که با پرونده های قضایی زیادی در زندگی روزمره روبه رو شوند و فرصت رسیدگی به موارد بسیاری را نداشته باشند همچنین باید دانش حقوقی برای رسیدگی به مسائل حقوقی داشته باشید. بدین منظور ، افراد باید وکیل استخدام کنند تا ضمن دفاع از حقوق خود ، مشکلات را حل کند احسان دلیریان وکیل در شهر قدس با مشاوره های مناسب پرونده های شما همراهتان است.

وکیل خوب

به همین دلیل است که افراد برای اینکه بتوانند وکیل مناسب پرونده حقوقی خود را انتخاب کنند  باید به مسائل مختلف مربوط به انتخاب وکیل توجه کنند که ما در این مقاله سعی در حل آنها داریم.

در اصل ، وکالت به معنای واگذاری است و در دنیای حقوقی ، به معنای انتصاب معاون برای انجام یک کار خاص است. در اصل ، بر اساس قانون مدنی وکالت در ایران ، وکالت نامه به عنوان توافق نامه ای تعریف می شود که براساس آن یکی از طرفین قرارداد نماینده ای را برای انجام کار تعیین می کند و طبق توافق ، وکیل و موکل باید با این روش به تعهدات خود و مسئولیت ها عمل کرده و منفعت خود  را بدست آورد

تعریف وکیل نیز بیان شده است که وکیل اساساً نماینده یا شخصی است که به جای شخص دیگری برای انجام کاری می آید. شخص دیگر می تواند یک شخص حقوقی یا یک شخص حقیقی باشد و هیچ تفاوتی بین آنها وجود ندارد.

ویژگی ها وکیل خوب

 در انتخاب وکیل خوب ویژگی هایی وجود دارد که اگر وکیل در دسترس این ویژگی ها را داشته باشد می تواند گزینه ای مناسب و بهتر برای انجام امور باشد و به آن شخص می تواند اعتماد کرده و به او وکالتنامه بدهید.

انضباط در امور روزمره ، آراستگی ظاهری ضروری برای وکیل قوه قضائیه می شود. یک وکیل خوب  که شجاعت و اقتدار لازم را دارد  وکیل مجرب مدافع آزادی  شهرت و دارایی و ضامن حقوق موکل خود خواهد بود.

احترام به عزت و عظمت در رفتار و گفتار در برابر قوه قضائیه ، پوشش کامل قوانین و آخرین مصوبات ، و همچنین گفتار قوی ، منطق اصولی و هوش بالا برای دستیابی به وظایف محوله. یک وکیل مجرب باید برای حفظ و ارتقاء حقوق موکل خود و برخورداری از مزایا و تسهیلات مقرر در قانون ، آنچه را که لازم می داند و در حد توان خود انجام دهد. قاضی و وکیل مکمل یکدیگر هستند برای رسیدن حق به حق دار.

همچنین بخوانید  چه مشکلاتی پس از شارژ کارتریج پرینتر به وجود می آید؟!

وظیفه اصلی قاضی و وکیل دادگستری است که به حقیقت برسند و حقیقت را دریابند و هر یک از آنها دارای موقعیت و منزلت اجتماعی هستند. ما قسم خورده ایم که همیشه به قوانین و قوانین احترام خواهیم گذاشت و هدفی جز عدالت و حقوق نداریم.

با احسان دلیریان وکیل در شهر قدس و مشاوره حقوقی در شهر قدس همراه باشید.

وکیل خوب

موارد مهم یک وکیل خوب

امانت‌داری: مهمترین ویژگی یک وکیل خوب صداقت است. بدیهی است که این امکان پذیر است. اینکه وکیل بتواند با توجه به شرایط خود به اطلاعات محرمانه و اسرار دسترسی داشته باشد. اخلاق حرفه ای در وکالت ایجاب می کند که این اسرار فاش نشود.

به مشتریان خود قول دروغ ندهید ویژگی دیگر یک وکیل خوب این است که به موکل خود وعده های دروغ ندهد. دادن وعده های دروغین و امید دادن به موکل غیراخلاقی است و وکیل باید موکل خود را از این روند مطلع کند.

مانع از تصمیم گیری اشتباه مشتری می شود: ویژگی دیگر یک وکیل خوب این است که موکل خود را از تصمیم گیری اشتباه که ممکن است به او آسیب برساند ، باز دارد و او را درگیر برنامه های غیر ضروری نمی کند.

مسائل حقوقی را برای مشتری خود ساده کنید: ویژگی بعدی یک وکیل خوب این است که با توجه به دانش و مهارت های خود ، امور حقوقی را برای موکل خود تسهیل کند. یک وکیل خوب باید سعی کند تا آنجا که ممکن است با پذیرش وکیل خود پرونده را پیچیده نکند.

به دست آوردن اطلاعات کافی در امور حقوقی: آخرین مورد بسیار مهم ، داشتن اطلاعات کافی در امور حقوقی است. در اصل ، یک وکیل خوب باید از دانش و دانش حقوقی کافی برای رسیدگی و حل مسائل مختلف برخوردار باشد وکیل به موکل و وکیل خدمات عمومی به ملت وفادار است .

در مورد موکل اولین وظیفه وکیل این است که از گفتن مطالب مبالغه آمیز و غیر ممکن دست بردارد. اعتماد مستلزم این است که به مشتری حقیقت گفته شود. دومین وظیفه موکل این است که نتایج وکالتنامه را به صلاح دید موکل اعلام کند و نگوید برنده 100٪ است.

او باید توضیح دهد در طول دادرسی چه چیزی می تواند آزاردهنده باشد و چقدر خوش شانس است و وظیفه سوم این است که اگر مشتری می خواهد راه انحرافی را انتخاب کند ، باید آن را متوقف کنید ، در غیر این صورت برخلاف اعتماد ملت است.

نکته بعدی حقوق است قوانین و مقررات تعیین کننده وکالتنامه است و من فکر می کنم که وکیل خوب رضایت موکل خود را می گیرد و هزینه زیادی برای پیچیده کردن دادرسی نمی گیرد.

همچنین بخوانید  خرمای شیرین برای زندگی شیرین با ثروت

وکیل باید از تکنیک هایی که می داند برای راهنمایی قاضی استفاده کند نه اینکه پرونده را پیچیده و طولانی کند. سعی کنید این امانت را قاضی هم حس کند.

وکیل می تواند مقتضای امانت رفتار کند که هم امنیت شغلی و هم آزادی در دفاع داشته باشد دو مورد که به هم مرتبط هستند. امنیت شغلی با توجه به استقلال وکلا و شکایات در این زمینه مورد بحث قرار گرفته است ، اما مسئله امنیت در دفاع مورد توجه قرار نگرفته است.

وکیل قضایی: یکی از انواع وکلا ، وکیل حقوقی است و او وکیلی است که موفق به دریافت پرونده موکل خود شده است و به همین منظور حق دارد از افراد مختلف در برابر دادگاه ها و مراجع قضایی دفاع کند.

وکیل دادگستری که به عنوان وکیل اولیه قوه قضائیه وکیل پایه یک نیز شناخته می شود ، به عنوان وکیل با تجربه شناخته می شود و صلاحیت وی بسیار بیشتر از وکیل اصلی دو دادگاه وکیل پایه دو دارد احسان دلیریان وکیل در قلعه حسن خان .

وکیل خوب

وکالت اداری: نوع دیگری از وکالت ، وکالت اداری است که شخصی است که از شخصی که مجبور به انجام امور تجاری خصوصی و امور اداری مربوط به آن شخص است ، وکالت می گیرد. لازم به ذکر است که یک وکیل مدیریت نیازی به سواد یا دوره های خاص ندارد و هرکسی می تواند وکیل مدیریت اداری شود.

وکیل معاضدتی: نوع دیگری از وکالت به نام وکیل معاضدتی معروف است که در اصل وکیلی است که برای افرادی که قادر به انتخاب وکیل برای پرونده خود نیستند در دادگاه مراجعه می کنند.

وکیل تسخیری: وکیل تسخیری همچنین وکیلی است که نماینده یک شخص عمومی و یک جنایتکار در پرونده های مختلف جنایی است.

این می تواند زمانی اتفاق بیفتد که شخصی قادر به استخدام وکیل برای انجام کارهای مربوط به خود نیست و می تواند از دادگاه بخواهد که برای خود وکیل تعیین کند و اگر دادگاه تشخیص دهد که قادر به استخدام وکیل نیست با استفاده از بودجه دادگستری برای متهم وکیلی را انتخاب می کند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *