تبلیغات

تبلیغات

چگونه سایز اسلاید های پاورپوینت را تغییر دهیم؟ عوض کردن سایز اسلاید پاورپینت

Change-Slide-Size-in-Powerpoint

پاورپوینت به شما امکان می دهد محتوای اسلایدها را به روش های مختلف قالب بندی و ارائه دهید. اگر می خواهید اسلایدهای پاورپوینت خود را در اندازه بزرگتر ، کوچکتر یا متوسط چاپ کنید یا نمایش دهید ، می توانید اندازه اسلایدهای پاورپوینت را تغییر دهید.

بیشتر بدانید :

نحوه تبدیل PDF به پاورپوینت

تغییر اندازه اسلایدهای پاورپوینت (استاندارد)

پاورپوینت دارای دو اندازه اسلاید معمولی است. در صورت استفاده از سخت افزارهای قدیمی برای ارائه اسلایدهای خود گزینه اول ، اندازه 4:3 ، گزینه خوبی است. اگر قصد دارید ارائه با یک پروژکتور یا نمایشگر مدرن ، پاورپوینت خود را ارائه دهید ، اندازه اسلاید 16:9 باید گزینه مورد نظر شما باشد.

یادگیری، همیشه، همه جا با فرادرس

به طور پیش فرض ، پاورپوینت در اندازه 16:9 قرار خواهد گرفت. برای چاپ اسلایدها (اندازه کامل ، هر صفحه) ، احتمالاً به جای یکی از این گزینه ها ، باید از اندازه اسلایدها استفاده کنید.

خوشبختانه تغییر اندازه اسلاید های پاورپوینت روند ساده ای است ، مراحل زیر را دنبال کنید .

  • ارائه پاورپوینت خود را برای شروع باز کنید ،
  • سپس روی نوار منو روی گزینه [ طراحی یا Design ] کلیک کنید.
تغییر استاندارد اندازه اسلایدهای پاورپوینت

در بخش [Customize] از برگه [ طراحی یا Design ] ، دکمه [ اندازه اسلاید یا Slide Size ] را انتخاب کنید. این دو اندازه اسلایدهای معمول را در یک منو نمایش می دهد.

بر روی گزینه [ Standard 4:3 ] یا [ Widescreen 16:9 ] کلیک کنید تا همه اسلایدهای پاورپوینت خود را به اندازه آن تغییر دهید.

عوض کردن اندازه اسلایدهای پاورپوینت

متأسفانه ، استفاده از چندین سایز اسلاید در یک ارائه پاورپوینت امکان پذیر نیست. دقیقاً مثل اینکه شما در حال ساخت اسلایدهای پاورپوینت به صورت عمودی هستید ، هر تغییری که در اندازه اسلایدهای پاورپوینت خود ایجاد کنید ، برای همه اسلایدها اعمال می شود.

پیشنهادی :

چگونه در ارائه پاورپوینت لینک بزاریم ؟

تغییر اندازه اسلایدهای پاورپوینت (سفارشی)

اگر گزینه های پیش فرض 4:3 یا 16:9 نامناسب باشند ، می توانید از اندازه سفارشی اسلایدهای پاورپوینت استفاده کنید. به عنوان مثال اگر در حال چاپ اسلایدهای پاورپوینت با اندازه کامل با استفاده از یک صفحه صفحه سفارشی هستید ، می توانید از اندازه اسلایدها استفاده کنید.

برای انجام این کار ، از نوار ابزار به سربرگ [ Design ] بروید و بخش [ Slide Size ] را انتخاب کنید در پنجره باز شده گزینه [ Custom Slide ] را انتخاب کنید.

تغییر اندازه اسلایدهای پاورپوینت (سفارشی)

اندازه های مختلف از پیش تعیین شده اسلاید ، مانند اندازه کاغذ A3 یا A4 ، در فهرست کشویی “اندازه اسلایدها برای اندازه” نشان داده شده است.

یکی از این گزینه های از پیش تعیین شده را انتخاب کنید ، یا با استفاده از جعبه گزینه [ Width ] و [ Height ] ابعاد اسلاید پاورپینت خود را تنظیم کنید. از آنجا برای ذخیره ، بر روی دکمه [ OK ] کلیک کنید.

تغییر اندازه اسلایدهای پاورپوینت

اگر اندازه اسلاید پاورپینت خود را کوچک انتخاب کرده اید ، پاورپوینت از شما سؤال می کند که چگونه این محتوای اسلاید را ارائه می کنید.

همچنین بخوانید  چگونه سرعت انیمیشن ها را جهت افزایش سرعت عملکرد گوشی اندروید زیاد کنیم؟

اگر می خواهید محتوای اسلاید در یک اندازه فعلی باقی بماند ، “Maximize” را انتخاب کنید ، اما با این خطر که ممکن است کیفیت برخی از مطالب کاهش یابد. روش دیگر ، برای اطمینان از اندازه اسلایدها ، بدون از دست دادن هیچ محتوا ، روی گزینه [ Ensure Fit ] کلیک کنید تا اندازه اسلایدها در اندازه کوچک شود.

تغییر اندازه سفارشی اسلایدهای پاورپوینت

پس از ذخیره ، اندازه اسلایدهای سفارشی که انتخاب کردید بلافاصله روی همه اسلایدهای شما اعمال می شود ، محتوای اسلاید تغییر اندازه یا برش داده می شود.

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *