تبلیغات

تبلیغات

چگونه پسورد ذخیره شده وای فای در مک را پیدا کنیم ؟ پیدا کردن رمز وای فای در مک

See-All-Your-Saved-Wi-Fi-Passwords-on-macOS

پسورد ذخیره شده وای فای را در مک پیدا کنید . داشتن یک رمز عبور پیچیده وای فای ، باعث افزایش امنیت وای فای شما می شود ، و همچنین احتمال فراموش شدن پسورد وای فای نیز وجود دارد . خوشبختانه ، دو روش سریع برای پیدا کردن رمز وای فای در مک وجود دارد ، با تک تیپ همراه باشید .

همچنین می توانید با ترمینال سیستم مک خود را به راحتی خواموش کنید ، برای این کار مقاله خاموش کردن مک با ترمینال را مشاهده کنید .

پیدا کردن پسوردهای ذخیره شده وای فای در مک با Keychain

مک شما رمزهای ذخیره شده وای فای را در keychain شما ذخیره می کند ، و می توانید پسورد های ذخیره شده وای فای را در برنامه Keychain Access در مک خود مشاهده کنید .

برای پیدا کردن رمز های ذخیره شده وای فای در مک ، روی آیکون ذره بین در نوار منوی سمت راست کلیک کنید ، یا دکمه های Command + Space Bar را فشار دهید و عبارت “Keychain Access” را در نوار جستجوی جدید تایپ کرده و دکمه Enter / Return را فشار دهید.

پیدا کردن پسوردهای ذخیره شده وای فای در مک با Keychain

در پنجره Keychain Access که ظاهر می شود ، روی گزینه گذرواژه‌ها ” Passwords ” کلیک کنید .

پیدا کردن پسوردهای ذخیره شده وای فای در مک با Keychain

بر روی نام شبکه Wi-Fi دوبار کلیک کنید . در پنجره پاپ اپ ، کادر ” Show Password ” را علامت بزنید. برای مشاهده پسورد ذخیره شده وای فای در مک شاید لازم باشد نام کاربری و رمزعبور اکانت ادمین مک خود را وارد کنید . به یاد داشته باشید که ابزار Keychain رمزهای عبور را برای برنامه های مختلف ، وب سایت ها و موارد دیگر ذخیره می کند .

پیدا کردن پسوردهای ذخیره شده وای فای در مک با Keychain

پیدا کردن رمزهای ذخیره شده وای فای در مک با Terminal

همچنین می توانید رمزهای ذخیره شده وای فای در مک را را از طریق ترمینال مشاهده کنید ، مراحل زیر را دنبال کنید .

برای راه اندازی یک پنجره Terminal در مک خود ، با کلیک کردن روی ذره بین در نوار منوی سمت راست (یا فشار دادن دکمه های Command + Space Bar) ، را باز کنید. سپس عبارت ” Terminal ” را تایپ کرده و Enter را فشار دهید . همچنین می توانید با باز کردن Finder و رفته به به برنامه ها ” Applications  ” و سپس ابزارهای کمکی ” Utilities  ” و گزینه ” Terminal ” ، ترمینال را راه اندازی کنید .

در این پنجره جدید ، دستور زیر را تایپ کرده و به جای عبارت “WIFI NAME” نام شبکه وای فای خود را تایپ کنید :

همچنین بخوانید  چگونه فضای ذخیره سازی را در دستگاه اندروید خود آزاد کنیم

security find-generic-password -ga WIFI NAME | grep “password:”

پیدا کردن رمزهای ذخیره شده وای فای در مک با Terminal

برای پیدا کردن پسورد ذخیره شده وای فای در مک ، باید نام کاربری و رمزعبور اکانت ادمین مک خود را تایپ کنید . مک شما رمز ذخیره شده وای فای مک را در ترمینال با متن ساده نمایش می دهد .

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *