تبلیغات

چگونه با یک آیکون کامپیوتر یا لپ تاپ (ویندوز) را خاموش کنیم ؟

Create a Shutdown Icon in Windows 10

میخواهید با یک کلیک ویندوز را خاموش کنید ؟ یا اینکه میخواهید برنامه بنویسید که با یک کلیک لپ تاپ یا کامپیوتر را خاموش کنید ؟ با تک تیپ همراه باشید . خاموش کردن سیستم شخصی ویندوز 10 به روش قدیمی فقط سه کلیک نیاز دارد . اما می توانید به راحتی به یک کلیک ویندوز را خاموش کنید . تنها کاری که باید انجام دهید ساختن آیکون شات دان برای خاموش کردن ویندوز است .

ساختن آیکون خاموش کردن ویندوز 10

برای ایجاد آیکون خاموش کردن ویندوز ، روی دسکتاپ خود راست کلیک کنید ، روی گزینه جدید” New ” بروید و گزینه ” Shortcut ” را انتخاب کنید .

ساختن آیکون خاموش کردن ویندوز 10

پنجره ایجاد میانبر ظاهر می شود . در کادر نوشتار در زیر بخش ” Type the location of the item ” ، دستور زیر را تایپ کرده و سپس روی گزینه بعدی “Next” کلیک کنید:

Shutdown.exe /s /t 00

ساختن آیکون خاموش کردن ویندوز 10

در پنجره بعدی ، در صورت تمایل ، نامی را برای آیکون خاموش کردن ویندوز خود وارد کنید. ” Shutdown ” می تواند نام خوبی برای برنامه خاموش کردن ویندوز شما باشد ، بنابراین ما این را برای این مثال می گذاریم .

کمک به سازمان خیریه محک

بر روی گزینه پایان ” Finish ” کلیک کنید تا مراحل نصب تمام شود .

ساختن آیکون خاموش کردن ویندوز 10

آیکون خاموش کردن ویندوز شما در دسکتاپ شما ظاهر می شود ، با کلیک کردن بر روی برنامه خاموش کردن ویندوز ، کامپیوتر یا لپ تاپ شما خاموش خواهد شد .

ریستارت کردن ویندوز 10 با آیکون

همانطور که احتمالاً حدس زده اید ، علاوه بر خاموش کردن ویندوز با برنامه ، چندین میانبر دیگر وجود دارد که می توانید ایجاد کنید . خبر خوب این است که شما می توانید میانبر های متعددی داشته باشید مثلا یکی برای خاموش کردن ویندوز ، یکی برای ریستارت کردن ، یکی برای اسلیپ و …

مراحل اضافه کردن مانند اموزش بالا هستند که در بالا به آن پرداختیم ، به جز اینکه برای هر میانبر دستورات مختلفی را باید تایپ می کنید .

بنابراین ، یک بار دیگر ، فقط روی دسکتاپ خود راست کلیک کنید ، روی گزینه جدید “New” حرکت کنید و گزینه میانبر” Shortcut ” را انتخاب کنید . سپس ، هر یک از دستورهای زیر را تایپ کنید تا میانبرهای دیگر مورد نظر خود را ایجاد کنید .

عملکرد دستورات
ریستارت Shutdown.exe /r /t 00
اسلیپ rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState 0,1,0
هایبرنیت rundll32.exe PowrProf.dll,SetSuspendState
قفل کردن سیستم Rundll32.exe User32.dll,LockWorkStation

ساختن مینابر خاموش کردن ویندوز 7

بر روی دسکتاپ خود راست کلیک کنید . روی گزینه “New” بروید و بر روی گزینه ” Shortcut ” در فهرست بعدی که ظاهر می شود کلیک کنید.

همچنین بخوانید  چگونه در ویندوز پاور شل را باز کنیم؟ روش های باز کردن پاورشل در ویندوز 10

دستور زیر را زیر قسمت متن قرار دهید :

shutdown.exe -s

برای ایجاد میانبر راه اندازی مجدد ویندوز دستور زیر را وارد کنید

shutdown.exe -r

سپس گزینه “Next” را انتخاب کنید ، در مرحله بعد نامی برای شورتکات خاموش کردن ویندوز 7 وارد کنید ، و در اخر هنگام انجام کار روی گزینه ” Finish ” کلیک کنید .

آیکون میانبر شات دان ویندوز را تغییر دهید

آیکون برنامه خاموش کردن ویندوز واقعاً زشت است و اگر می خواهید میانبرهای جداگانه برای هر عملکرد داشته باشید ، ممکن است بخواهید شکل آیکون را تغییر دهید . بر روی آیکون کلیک راست کرده و گزینه ” properties ” را انتخاب کنید .

بر روی گزینه ” Change Icon ” کلیک کنید و سپس می توانید از آیکون موجود در سیستم انتخاب کنید ، یا می توانید از دکمه Browse برای انتخاب کردن آیکون دلخواه استفاده کنید .

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *