تبلیغات

تبلیغات

چگونه حساب گوگل را با برنامه های پیشرفته محافظت کنیم ؟ افزایش امنیت اکانت گوگل

Protect-Your-Google-Account

برای بسیاری از کاربران اینترنت ، حساب گوگل آنها شخصی ترین و مهمترین حساب های آنلاین آنها است . این حساب ممکن است اطلاعات ایمیل ، تقویم ، مخاطبین ، برنامه ها ، فایل های تحت میزبانی ابر را در اختیار شما قرار دهد تا عکس ، فیلم و اطلاعات دیگر را ذخیره کنید .

امیدوارم شما برای محافظت اکانت گوگل قدمی برداشته باشید . به عنوان مثال ، استفاده از یک رمزعبور قوی ، فعال کردن تایید هویت دو مرحله ای و موارد دیگر. اما اگر به دنبال افزایش امنیت اکانت گوگل هستید ، می توانید از ویژگی هایی به نام برنامه حفاظت پیشرفته حاسب گوگل استفاده کنید .

برنامه حفاظت پیشرفته اکانت گوگل چیست ؟

برنامه حفاظت پیشرفته اکانت گوگل چیست ؟

گوگل برای امنیت حساب گوگل کاربران برنامه محافظت پیشرفته (APP) را بعنوان گزینه ای برای فعال کردن امنیت اکانت گوگل ارائه می دهد . گوگل آن را برای روزنامه نگاران ، فعالان ، کسانی که در سیاست کار می کنند یا افرادی که در مشاغل کار می کنند طراحی کرده است . این برای هر کسی که ممکن است به امنیت بیشتری برای اکانت گوگل خود نیاز داشته باشد مناسب است ، به عنوان یک رویکرد ایمن تر برای تأیید هویت دو مرحله اکانت گوگل است .

این ویژگی رایگان است و می توانید آن را در هر حساب گوگل فعال کنید . این با استفاده از کلیدهای امنیتی فیزیکی کار می کند . وقتی می خواهید به فایل ها ، ایمیل ها ، مخاطبین و موارد دیگر در حساب گوگل خود دسترسی پیدا کنید ، برای ورود به سیستم از ترکیب رمز عبور و کلید فیزیکی خود باید استفاده کنید .

این به شما در محافظت در برابر هکرها و افزایش امنیت اکانت گوگل کمک می کند . اگر یک هکر بخواهد به اطلاعات های شما دسترسی پیدا کند ، آنها نه تنها باید رمز عبور شما را پیدا کنند بلکه به کلید فیزیکی شما نیز احتیاج دارند .

این امر به ویژه در محافظت در برابر حملات فیشینگ مؤثر است . حتی اگر یک فیشر بتواند نام کاربری و رمزعبور اکانت گوگل شما را بدست آورد ، بدون دسترسی به تلفن شما نمی تواند وارد حساب گوگل شما شود .

کلید امنیتی فیزیکی حساب گوگل چیست؟

کلید امنیتی فیزیکی حساب گوگل چیست؟

بنابراین ، آیا این کلید امنیتی فیزیکی گوگل نیاز به نوعی سخت افزار گران و پیچیده دارد؟ خوشبختانه نه. شما به راحتی می توانید از تلفن هوشمند خود به عنوان کلید امنیتی گوگل استفاده کنید.

همچنین بخوانید  ویدئوهای اینستاگرام آپلود نمی شوند ؟ حل مشکل آپلود نشدن فیلم های اینستاگرام

این مورد قبلاً بود که یک کلید امنیتی باید یک وسیله خاص باشد که فقط مشاغل امنیتی و حساس در آن برای کارمندان خود استفاده می کنند . اما اکنون ، برای همه کاربران آسان است که کلید امنیتی حساب گوگل خود را برای استفاده شخصی استفاده کنند .

گوگل مدتی از استفاده از تلفن های اندرویدی به عنوان کلیدهای امنیتی پشتیبانی کرده است . و در ژانویه سال 2020 اعلام کرد که از استفاده از آیفون ها به عنوان کلیدهای امنیتی نیز پشتیبانی می کند .

تا زمانی که اندورید 7 به بالا یا iOS 10.0 به بالا را در دستگاه خود اجرا می کنید ، فقط باید دستگاه خود را به عنوان یک کلید امنیتی حساب گوگل فعال کنید و می توانید از آن برای افزایش امنیت حساب گوگل استفاده کنید.

چگونه در برنامه افزایش امنیت اکانت گوگل ثبت نام کنیم ؟

دستورالعمل ها هنگام ثبت نام در برنامه افزایش امنیت حساب گوگل ، برای کاربران آیفون و آندروید کمی متفاوت است.

برنامه افزایش امنیت حساب گوگل در اندرروید

چگونه در برنامه افزایش امنیت اکانت گوگل ثبت نام کنیم ؟
 • مرورگر وب را در دستگاه اندروید خود باز کنید و به آدرس https://landing.google.com/advancedprotection بروید. این شما را به صفحه برنامه هدایت می کند .
 • به پایین صفحه بروید یا در بالا ، دکمه شروع کار ” Get started ” را پیدا کنید . شما به یک صفحه منتقل می شوید که اطلاعات مربوط به برنامه را به شما نشان می دهد .
 • برای ادامه بر روی گزینه بعدی ” Next ” کلیک کنید .
 • اکنون باید ” پسورد اکانت گوگل ” خود را وارد کنید.
 • صفحه دیگری را مشاهده خواهید کرد که شامل لیستی از تمام دستگاه های مختلف اندروید شما است . اگر هنوز یک تلفن قدیمی با حساب گوگل خود مرتبط است ، آن را در اینجا مشاهده خواهید کرد. اطمینان حاصل کنید که تلفن فعلی خود را برای استفاده به عنوان کلید امنیتی حساب گوگل انتخاب کرده اید .
 • اکنون روی گزینه ثبت نام ” Enrol ” کلیک کنید تا دستگاه اندروید خود را به عنوان کلید امنیتی ثبت کنید .
 • صفحه ورود به سیستم را نشان می دهد. به شما هشدار می دهد اگر تلفن خود را در این نزدیکی ندارید می توانید از حساب خود قفل شوید . همچنین یادآوری می کند که برای ورود به سیستم موفقیت آمیز باید بلوتوث را هم در تلفن خود و هم در دستگاهی که به سیستم وارد می شوید فعال کنید .
 • برای تکمیل مراحل ، روی گزینه ثبت نام نهایی ” Finish enrolment ” کلیک کنید .
 • روند ثبت نام فقط باید چند ثانیه طول بکشد . سپس یک اعلان از خدمات Google Play را مشاهده خواهید کرد که می گوید کلید امنیتی شما آماده است. همچنین یک صفحه تأیید به شما نشان می دهد که می گوید حساب گوگل شما اکنون از قوی ترین امنیت گوگل استفاده می کند .
 • گوگل توصیه می کند که یک کلید امنیتی فیزیکی را نیز خریداری کنید تا از اقدامات امنیتی جلوگیری نکنید که به طور تصادفی شما را از حساب خود قفل کنند . گزینه ” Add key later ” را بزنید تا از این مرحله رد شوید .
 • اکنون ثبت نام کامل شده است و شما به یک صفحه بررسی امنیتی منتقل می شوید.
همچنین بخوانید  آموزش گام به گام راه اندازی ikev2 در میکروتیک

برنامه افزایش امنیت اکانت گوگل در آیفون

برای استفاده از آیفون خود به عنوان کلید امنیتی ، ابتدا باید برنامه ی Google Smart Lock را اپ استور نصب کنید . این برنامه به طور رایگان از اپ استور در دسترس است . این اجازه می دهد تا آیفون شما از طریق بلوتوث به عنوان یک کلید امنیتی حساب گوگل عمل کند .

پس از نصب و راه اندازی این برنامه در آیفون ، همان دستورالعمل های مربوط به دستگاه اندروید در بالا را دنبال کنید . به آدرس https://landing.google.com/advancedprotection در مروگر آیفون خود بروید و دستورالعمل ها را دنبال کنید .

نحوه ورود به حساب گوگل با برنامه افزایش امنیت اکانت گوگل

ورود به سیستم با برنامه افزایش امنیت اکانت گوگل فقط با مرورگر گوگل کروم کار می کند. هنگامی که از کروم برای جستجو در اینترنت یا استفاده از خدمات گوگل مانند حساب جیمیل استفاده می کنید ، به شما این امکان را می دهد که با نام کاربری و رمزعبور خود به صورت عادی وارد شوید .

پس از وارد کردن رمز عبور ، یک مرحله اضافی مشاهده خواهید کرد. این تأیید صحت دو مرحله ای خواهد گفت و مرورگر شما از طریق بلوتوث به تلفن شما متصل خواهد شد تا تأیید کند که شما هستید . توجه داشته باشید که برای این کار ، دستگاهی که در آن وارد می شوید و تلفن شما ، هر دو باید بلوتوث را فعال کنید . این بدان معنی است که دستگاه ها می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و هویت شما را تأیید کنند .

پس از اتصال دستگاه ها ، ورود شما را تأیید می کنند. اکنون می توانید طبق معمول به ایمیل ها ، تقویم و سایر برنامه های گوگل خود دسترسی پیدا کنید .

چگونه دستگاه خود را به عنوان کلید امنیتی حذف کنیم

شاید لازم باشد حساب خود را از برنامه افزایش امنیت حساب گوگل حذف کنید . به عنوان مثال ، ممکن است تلفن شما آسیب دیده و مجبور شود آن را برای تعمیر ارسال کنید . یا اگر مدتی بدون تلفن خود خواهید بود. در این موارد ، شما باید به یاد داشته باشید که برنامه را قبل از دور بودن از تلفن خود لغو کنید . این امر باعث می شود برنامه شما را از حساب خود قفل نکند .

برای حذف برنامه افزایش امنیت اکانت گوگل از حساب گوگل خود ، به آدرس myaccount.google.com بروید ، سپس رمز حساب گوگل خود را وارد کنید . به بخش مرحله دوم خود نگاه کنید . شما باید برنامه خود را با دستگاه خود به عنوان کلید ذکر شده در اینجا مشاهده کنید. برای حذف آن ، روی آیکون ” dustbin ” کلیک کنید .

همچنین بخوانید  نکات مهمی که باید برای افزایش عمر باتری لپ تاپ بدانید

به یاد داشته باشید که به جای آن ، روش دیگری تأیید هویت دو مرحله مانند تأیید اعتبار یا پیام کوتاه را تنظیم کنید . این برنامه برای کاربرانی که به سطح امنیتی بالاتری برای حساب گوگل نیاز دارند ، به ویژه برای کسانی که نگران فیشینگ هستند گزینه عالی است .

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *