تبلیغات

تبلیغات

گوگل کروم در اندروید دسترسی به تب های باز شده را بهبود می دهد

Chrome-for-Android-tab-groups

در سپتامبر امسال ، گوگل یک طرح جدید برگه های کروم ، پیش نمایش شناور برگه ها ، پاسخ های جستجو و گروه بندی برگه ها را در کروم برای اندروید معرفی کرد . در اوایل ماه جاری ، این شرکت آزمایش یک رابط کاربری جدید برای صفحه هات جدید در کروم را آغاز کرد . به نظر می رسد که سرانجام پرچم نوار برگه های باز شده آنرا در نسخه dev Chrome اضافه کرده است و هم اکنون می توانید آن را در آخرین به روزرسانی گوگل کروم فعال کنید .

طبق گزارش اخیر از ، جدیدترین به روزرسانی برای کروم اکنون دارای نوار تب ها است ، که میتوانید برای فعال کردن این ویژگی به آدرس chrome://flags بروید و عبارت enable-duet-tabstrip-integration را جستجو و فعال کنید . پس از فعال کردن ، آیکون تب های باز شده مرورگر از بالای صفحه به پایین منتقل می شود ، و دسترسی در دستگاه های بزرگ تر را آسان تر می کند . رابط کاربر بسیار کوچکتر از آن چیزی است که دیده اید و “نواری” از علاقه مندی ها را از گروه های برگه ای که درست بالای دکمه شمارش برگه شناور هستند نشان می دهد. دکمه تب جدید را می توان در همان نوار با فلش پایین نیز یافت تا نوار را پنهان کنید.

بیشتر بدانید :

آموزش باز کردن تب های بسته شده در مرورگر گوگل کروم
استفاده از ویژگی پنهان ارسال برگه ها به دیگر دستگاه ها در کروم

پس از پنهان کردن نوار ، می توانید دوباره با فشار طولانی روی آیکون تب های باز شده آن را باز کنید . با افزودن برگه های بیشتر به گروه برگه ها ، نوار گسترده تر می شود تا زبانه های جدید جای بگیرد و به شما امکان می دهد هنگام خارج شدن از اتاق به سمت آن بروید . یک مسئله مهم در رابطه با رابطه کاربری جدید وجود دارد.

از آنجا که نوار برگه فقط موارد دلخواه را نشان می دهد ، هیچ راهی برای جدا کردن بین دو زبانه از یک وب سایت مشابه وجود ندارد زیرا آنها دارای عکس یکسانی هستند . در صورت وجود چندین برگه از یک وب سایت ، کاربران برای پیدا کردن برگه مورد نظر خود با مشکل مواجعه می شوند . خوشبختانه ، شما هنوز هم گزینه پیش نمایش عنوان و تصویر کوچک هر برگه را از رابط کاربری تعویض کننده اصلی برگه دریافت می کنید که کار را کمی ساده تر می کند. از هم اکنون ، رابط کاربری جدید هنوز در مرحله آزمایش است و هیچ سخنی از گوگل در مورد انتشار آن به نسخه پایدار کروم در اندروید وجود ندارد .

همچنین بخوانید  چگونه یک سایت را به صورت پی دی اف (PDF) در فایرفاکس ذخیره کنیم؟

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *