تبلیغات

تبلیغات

شرایط مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۱۹

Immigration-to-Canada

با وجود اینکه کانادا شرایط مناسبی برای مهاجرین و حتی گردشگران فراهم می‌کند، اما باید بپذیریم که شرایط مهاجرت به کانادا نیاز به الزامات خاصی دارد و در سال ۲۰۱۹ هم تغییرات جدیدی در آن به وجود آمده است. بنابراین برای مهاجرت به این کشور در وهله اول پیش نیاز ها فراهم شوند و در کنار آن اقدامات قانونی هم صورت گیرد.

با توجه به اینکه شرایط مهاجرت به کانادا تقریباً ثابت هستند و در طول سال تغییرات جزئی در آنها به وجود می آید، در ادامه شیوه‌های مختلف مهاجرت به این کشور به همراه الزامات اولیه آنها را توصیف خواهیم کرد و در نهایت بهترین گزینه را برای هر محدوده سنی خواهیم آورد. در ادامه مطلب همراه طنین گشت باشید.

شرایط مهاجرت به کانادا بر اساس روش های مختلف اقدام فرد

وقتی که شما قصد مهاجرت به کشور کانادا را داشته باشید باید برای مهاجرت خود دلیل بیاورید و در حقیقت افسرهای پذیرش را توجیه کنید. حالا ممکن است شما از طریق فنی و حرفه‌ای و پیدا کردن کار بروید یا حتی به عنوان یک پرستار خانگی یا به عنوان یک مهاجر استانی اقدام کنید. به طور کلی روش های اقامت در کانادا شامل موارد زیر می شوند:

 • مهاجرت به کانادا از طریق کار و حرفه
 • مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به کانادا از طریق اخذ تابعیت از تولد
 • مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج
 • مهاجرت به کانادا برای هنرمندان افراد موفق
 • مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

مهاجرت از طریق فنی و حرفه ای

وقتی که شما در حوزه های مختلف مهارت فنی و حرفه ای را دیده اید و امکان شاغل شدن در حوزه های فنی را دارید، داشتن تجربه کاری کافی و آشنایی با زبان انگلیسی یا فرانسه الزامات اولیه شما برای دریافت ویزای کانادا هستند. البته در این شیوه داشتن پیشنهاد کار از طرف یک کارفرما می تواند به برنامه مهاجرتی شما کمک کند. معمولاً در این وضعیت امکان ارائه اقامت دائم وجود دارد و فرد می تواند با توجه به مهارت خود اقامت را دریافت کند.

مهاجرت از طریق تخصص و حرفه ای

اگر در یک زمینه خاص و تخصصی تجربه کاری داشته باشید و از تحصیلات دانشگاهی کافی و دانش زبان در زبان انگلیسی و فرانسوی برخوردار باشید، شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تخصص و حرفه را دارید. معمولاً این افراد از طرف کشور کانادا به خوبی پذیرفته می شوند و روند پذیرش آنها حداکثر یک سال است. هزینه مهاجرت به کانادا در این شیوه بسیار کم است و برای آنها اقامت دائم PR صادر می شود.

همچنین بخوانید  با این کفش سرنوشت مالی ام تغییر کرد

مهاجرت از طریق تجربه کانادایی

اقامت بر مبنای تجربه کاری کانادایی برای کسانی مناسب است که امکان فعالیت در این کشور را داشته باشند و بتوانند به عنوان نیروی کار مشغول به کار شوند. این افراد به تجربه کاری کانادایی و دانش زبان انگلیسی یا فرانسه نیاز دارند و پس از آن برای گرفتن ویزای کار اقدام می کنند. کسانی که اقامت تحصیلی را دارند پس از فارغ التحصیلی می توانند برای این شیوه اقامت اقدام کنند. البته شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تجربه کانادایی شرایط متفاوتی دارد و متقاضیان با توجه به سن و شرایط خود امتیازات متفاوتی از جدول اکسپرس اینتری به دست می آورند.

مهاجرت از طریق کارآفرینی و استارتاپ‌ها

این شیوه مهاجرت بیشتر مختص کارآفرینان و کسانی است که در یک زمینه خاص ایده و اختراع دارند. این افراد باید توانایی و مهارت ایجاد یک کسب و کار در کانادا را داشته باشند و در طول دوره خود امکان اشتغال چند نفر را فراهم کنند. البته سازمان هایی جهت سرمایه‌گذاری و گسترش ایده این کارآفرینان در نظر گرفته شده که به نوعی به آنها کمک می کند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا

کسانی که از لحاظ مالی مشکلی ندارند و امکان سرمایه‌گذاری در کشور کانادا را دارند، می توانند از این طریق برای مهاجرت و اقامت اقدام کنند. البته میزان سرمایه گذاری در شرایط مختلف متفاوت است و برای ایالت کبک باید ۱.۲ میلیون دلار سرمایه‌گذاری انجام شود و به اندازه دو میلیون دلار هم پشتوانه مالی داشته باشید. به این افراد اقامت دائم و پاسپورت کانادایی داده می‌شود و پول آنها برای مدت ۵ سال در اختیار دولت کانادا خواهد بود و بعد از پنج سال پول آنها بدون هیچ تغییر یا سودی پس داده میشود. البته برای راحت تر کردن شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می توانید از برخی موسسات مالی کمک بگیرید که ۳۶۰ هزار دلار از شما دریافت می کنند و به جای شما سرمایه کافی را تامین می کنند. البته این موسسات مالی مبلغ دریافت شده را بر می دارند و امکان بازگشت آن وجود ندارد.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل متنوع است. در وهله اول خود شما به عنوان یک دانشجو درخواست اقامت تحصیلی را می‌دهید و بعد از فارغ التحصیلی می توانید درخواست اقامت دائم و کار داشته باشید. البته خانواده ها هم می توانند درخواست ادامه تحصیل برای فرزند خود داشته باشند و یک نفر را به عنوان همراه او بفرستند. بعد از یک سال همراه هم می تواند دانشجو باشد و برای سایر اعضای خانواده درخواست اقامت و مهاجرت داشته باشد.

همچنین بخوانید  موارد استفاده از نیوجرسی

مهاجرت از طریق برنامه های استانی

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌های استانی این کشور شرایط متفاوتی دارد. در حقیقت هر کدام از استان‌های این کشور با هماهنگی دولت طوری برنامه‌ریزی کرده که نیروهای متخصص مورد نیاز خود را دریافت کنند. امکان گرفتن این نیروها از طریق برنامه هایی مانند اسکیل ورکر یا نیروی کار ماهر، سرمایه گذاری و کارآفرینی، فنی و حرفه ای و همچنین ویزای تحصیلی فراهم است. افرادی که بتوانند در برنامه های استانی امتیاز بالایی بگیرند، شرایط مهاجرت به کانادا را خواهند داشت و امکان اخذ اقامت را نیز دارند.

ویزای مولتیپل ۵ ساله کانادا

این یکی از خدمات منحصر به فرد ما در گروه طنین گشت است که امکان گرفتن ویزای مولتیپل ۵ ساله کانادا را برای شما فراهم می کنیم. این ویزا یک نوع ویزای گردشگری و توریستی است که برای یک دوره پنج ساله صادر می شود و فرد می تواند با کمک آن کارهای تجاری یا حتی دید و بازدید از فامیل و آشنایان بپردازد. گرفتن ویزای مولتیپل ۵ ساله کانادا از این جهت اهمیت دارد که می تواند ما را در برآورده کردن شرایط مهاجرت به کانادا کمک کند و یک امتیاز مهم محسوب می شود.

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

این روش را می توانیم ناامن ترین روش ممکن برای مهاجرت به کانادا معرفی کنیم و معمولاً دردسر زیادی برای خود فرد و حتی مسئولین کشور کانادا به وجود می آورد. اصولاً درخواست پناهندگی مختص به کسانی است که از لحاظ مالی یا جانی در کشور خود احساس خطر می کنند و باید این موضوع را در یک دادگاه به اثبات برسانند. متقاضی برای پناهندگی می تواند به محض رسیدن به خاک کانادا یا حتی خارج از خاک این کشور اقدام کند و پس از پذیرش به مدت یک سال تحت حمایت مقامات دولتی قرار می‌گیرد. البته کسانی که پناهندگی آنها تایید نشود از خاک کانادا اخراج خواهند شد و به کشور خود دیپورت می شوند.

شرایط مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۱۹ بر اساس محدوده سنی

علاوه بر مواردی که گفته شد، مهاجرت به کانادا تحت تاثیر فاکتورهای دیگری مانند محدوده سنی هم قرار دارد. در واقع طبق قانون کشور کانادا، هر فرد در هر محدوده سنی امکان استفاده از یک یا چند مورد از این شیوه ها را دارد. شرایط مهاجرت به کانادا برای محدوده های سنی مختلف به شکل زیر است:

 • افراد بین ۶ تا ۱۸ سال: این افراد صرفاً برای تحصیل در کانادا می توانند اقدام کنند و سایر شیوه ها برای آنها کارایی ندارد.
 • افراد بین ۱۸ تا ۲۵ سال: برای این افراد امکان استفاده از تحصیل در کانادا وجود دارند و امکان بهره بردن از شیوه‌هایی مانند مهاجرت خانوادگی یا ویزای مولتیپل هم فراهم است.
 • افراد بین ۲۵ تا ۲۹ سال: این افراد می توانند از گزینه هایی مانند تحصیل در کانادا، برنامه اسکیل ورکر فدرال و استانی و همچنین برنامه خود اشتغالی استفاده کنند.
 • افراد بین ۲۹ تا ۳۷ سال: این افراد از لحاظ شرایط مهاجرت به کانادا محدودیت خاصی ندارند و همه گزینه‌ها برای آنها فراهم است.
 • افراد بین ۳۸ تا ۴۵ سال: مهاجرت این افراد برای تحصیل در کانادا یا استفاده از برنامه اسکیل ورکر فدرال امکان پذیر نیست و می توانند روی گزینه هایی مانند سرمایه گذاری و خود اشتغالی حساب کنند.
 • افراد بین ۴۵ تا ۵۰ سال: برای این افراد صرفاً امکان استفاده از برنامه سرمایه‌گذاری و برنامه خود اشتغالی برای مهاجرت وجود دارد.
همچنین بخوانید  دوربین مداربسته تیاندی

شرایط مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۱۹ تغییرات جزئی نسبت به سالهای قبل دارد و شاید اصلی ترین آنها امکان استفاده از اثر انگشت برای احراز هویت افراد باشد. با این وجود ما در کنار شما هستیم تا اطلاعات لحظه‌ای و تکمیلی را در اختیار شما قرار دهیم و امکان گرفتن ویزای کانادا و ویزای مالتیپل ۵ ساله کانادا را برای شما فراهم کنیم.

منبع : شرایط مهاجرت به کانادا

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *