تبلیغات

تبلیغات

نحوه کار Motion Sense در گوشی گوگل پیکسل 4

google-pixel-4-motion-sense

یکی از جالب ترین ویژگی های گوشی گوگل پیکسل 4 ، رادار آن است. رادار Soli که در سمت راست بلندگوی گوشی قرار دارد ، باعث می شود گوگل پیکسل 4 بتواند حرکت را تشخیص دهد. گوگل پیکسل 4 شما می تواند کاری را که می خواهید انجام دهید پیش بینی کرده و در انجام آن به شما کمک کند. بیایید با هم ویژگی های دیگر Motion Sense را بررسی کنیم .

 

Motion Sense یا سنسور حرکت چیست ؟

 

Motion Sense نامی است که در گوگل پیکسل 4 به ویژگی های مختلف سنجش رادار می دهد. شما می توانید از طریق تنظیمات دستگاه به بخش سیستم و منوی Motion Sense  بروید . این قسمت به دو بخش تقسیم می شود :

 

  • حرکات سریع : رد کردن اهنگ بعدی ، سایلنت کردن دستگاه
  • نمایش محیط : نمایش صفحه هنگام نزدیک شدن ، بررسی اعلان ها

 

هر ویژگی را می توان به صورت جداگانه فعال یا غیرفعال کرد و ضامنی برای روشن یا خاموش کردن رادار وجود دارد. لازم به ذکر است که وقتی Pixel 4 در حالت صرفه جویی در مصرف باتری یا در حالت هواپیما باشد ، ویژگی های Motion Sense کار نمی کنند. بیایید در ادامه یکی یکی آنها را بررسی کنیم.

 


بیشتر بدانید :


 

ویژگی Skips songs در گوشی گوگل پیکسل 4

 

ویژگی Skips songs در گوشی گوگل پیکسل 4

 

در صورت فعال بودن این ویژگی ، شما به راحتی می توانید دست خود را از سمت چپ به راست یا راست به چپ در جلو سنسور رادار حرکت دهید تا آهنگ ها  جلو یا عقب کنید. این کار نه تنها در برنامه موسیقی شما بلکه در سراسر نرم افزار پیکسل انجام می شود ، بنابراین می توانید موسیقی خود را از هر کجا و در هر زمان کنترل کنید. در صورت تمایل می توانید جهت حرکت را معکوس کنید.

فرقی نمی کند که چطور دست خود را نگه دارید فقط نباید دست خود را خیلی از سنسور رادار دور کنید .

 

Silence interruptions

 

 

Silence interruptions ممکن است بهترین ویژگی Motion Sense در حال حاضر باشد . این در واقع یک ویژگی دو بخشی است زیرا می تواند هم برای کاهش حجم صدا و هم برای ساکت کردن گوشی مورد استفاده قرار گیرد. رادار نزدیک شدن به گوشی را تشخیص می دهد و میزان زنگ یا تماس تلفنی را کم می کند .

 

همچنین می توانید از همان ژست که برای جستجوی یک آهنگ استفاده می کردید ، استفاده کنید. اگر آلارم گوشی می خواهد خاموش شود ، می توانید زنگ هشدار را تا 10 دقیقه به تعویق بیاندازیدو همچنین می توانید با استفاده از ژست آهنگ ها ، آن را به طور کامل خاموش کنید. همین ژست یک تماس ورودی را ساکت می کند اما شما نمی توانید تماس را از این طریق رد کنید ، فقط آن را ساکت می کنید .

همچنین بخوانید  نحوه غیر فعال کردن قفل چهره در گوگل پیکسل 4 و پیکسل 4 ایکس ال

 

Reach to check phone

 

 

Reach to check phone یک ویژگی ساده در گوگل پیکسل 4 است. مانند مثال بالا ، این ویژگی از رادار استفاده می کند تا تشخیص دهد چه موقع دست شما در محدوده گوشی قرار دارد تا صفحه نمایش قفل خود را روشن کند تا نمادهای زمان و اطلاع رسانی را نمایش دهد. همچنین این دو دوربین قفل صورت مادون قرمز را فعال می کند تا باعث شود سریعتر عمل کند .

 

جالب اینجاست که رادار Soli می تواند بین دست شما برای Reach to check phone و تکان دادن آن ( مانند مثالهای بالا ) تمایز قایل شود. اگر دست خود را روی صفحه نمایش می زنید ، این ویژگی فعال نمی شود .

 

ویژگی موجود اندرویدی “raise to wake” نیز در پیکسل 4 موجود است و از نظر فنی همان کاری را انجام می دهد که برای reach to check phone انجام شود اما با یک تفاوت اساسی. برای raise to wake ، ابتدا باید صفحه قفل را فعال کنید و بعد از دوربین های قفل استفاده کنید. Reach to check phone بسیار سریعتر است زیرا همه چیز را فعال می کند قبل از اینکه حتی آن را لمس کنید. این همان چیزی است که باعث می شود قفل چهره پیکسل 4 بسیار سریعتر از سایر سیستم های قفل چهره باز شود .

 

فعال شدن صفحه هنگام نزدیک شدن به دستگاه

 

فعال شدن صفحه هنگام نزدیک شدن به دستگاه

Show display when nearby فقط در صورتی که always-on display پیکسل 4 را نیز فعال کرده اید ، قابل استفاده است. هنگامی که این ویژگی Motion Sense فعال باشد باعث می شود عمر باتری بیشتر شود . تنها مسئله این است که صفحه نمایش شما هر زمان که در نزدیکی آن هستید روشن می شود .

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *