تبلیغات

تبلیغات

بررسی بازی کالاف دیوتی موبایل + دانلود کالاف موبایل

Call-Of-Duty-Mobile-Review

بالاخره بازی کال اف دیوتی موبایل بعد از پشت سر گذاشتن و خارج شدن از حالت تست ، این بازی برای سیستم عامل های اندروید و iOS در دسترس قرار گرفت. اما سوالی که پیش می آید این است که دقیقا بازی کال اف دیوتی موبایل (Call of Duty: Mobile) چیست؟ آیا نسخه ای از پی سی یا کنسول COD است یا تنها نسخه ای جدا برای گوشی های هوشمند است؟

 

بازی کال اف دیوتی موبایل Call of Duty: Mobile چیست؟

 

بررسی بازی کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile

 

اولین رونمایی از نسخه Call of Duty: Mobile در مال مارچ و سال 2019 میلادی انجام داده شد که شرکت Activision (اکتیویژن) آن را به جهت توسعه بیشتر معرفی کرد.

 

بازی کال اف دیوتی موبایل توسط شرکت و سازنده Tencent studio Timi طراحی و تولید شده است که تجربه ساخت بازی های آنلاین و مولتی پلیر را داشته است.

 

اگر دقت داشته باشید بازی های امروزی که بصورت PVP (بازیکن مقابل بازیکن) هستند ، شامل بخش battle royale نیز هستند. اکتیویژن اعلام کرد که بازی کال آف دیوتی موبایل تنها بخش مولتی پلیر را دارا نمی باشد ، بلکه شامل بخش ها و مود های دیگر خواهد بود.

 

بیشتر و بهتر است بگوییم تمامی نقشه ها و کاراکتر هایی که در بازی با آن ها سروکار دارید ، مربوط به نسخه های قبلی Call of Duty که برای پی سی عرضه شده اند می باشد. نقشه و کاراکتر هایی که در کال اف دیوتی موبایل استفاده شده است مربوط به نسخه های Modern Warfare و Black Ops می شود.

 

دانلود کالاف موبایل

 

همانطور که انتظار می رود کالاف دیوتی موبایل در حال حاضر برای نسخه های اندروید iOS در دسترس است. با استفاده از لینک های زیر با توجه به سیستم عاملی که دارید می توانید خرید کنید ، برای دانلود بازی کالاف دیوتی موبایل از لینک های زیر اقدام کنید .

 

[app_link title=”دانلود نسخه آیفون ، آیپد و آیپاد تاچ” link=”https://apps.apple.com/au/app/call-of-duty-mobile/id1287282214″ store=”apple”]

[app_link title=”دانلود نسخه اندروید” link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.activision.callofduty.shooter&hl=en” store=”android”]

 

آیا بازی کال اف دیوتی موبایل هم اکنون در دسترس است؟

 

بله! بعد از اینکه دوره های نسخه های بتا در هند ، کانادا و استرالیا گذارند ، در نهایت بازی در تاریخ 1 اکتبر 2019 و روز سه شنبه بصورت جهانی عرضه شد. از این رو بازی کالاف دیوتی در تمامی کشور ها برای تمامی افراد در دسترس است و همه می توانند این بازی موبایلی را روی دستگاه های اندرویدی و iOS نصب کنند.

 

قیمت کال اف دیوتی موبایل چقدر است؟

 

بازی کال اف دیوتی موبایل برای بازی کردن رایگان بوده و همراه با پرداخت های درون برنامه ای می باشد. با استفاده از امتیاز های COD می توانید خرید انجام دهید. با ستفاده از خرید می توانید تفنگ های جدید و همچنین پوسته های مختلفی را داشته باشید. البته این موارد را می توانید با بازی کردن و لول آپ شدن بدست آورید اما باید بدانید که افرادی که هزینه می کنند می توانند سریع تر از شما تفنگ مورد نظر را داشته باشند.

 

این سیستم دقیقا در بازی های دیگر کاملا آشناست و همه ما آن را می دانیم. زمانی که بازی می کنید امتیاز های CoD را دریافت می کنید که با استفاده از آن ها می توانید tiers را ارتقا دهید ، از این رو به شما پوسته ها (Skin) و تفنگ های جدید داده می شود.

همچنین بخوانید  بررسی ویژگی های لپ تاپ پیکسل بوک گوگل ( PixelBook )

 

همچنین داخل بازی Battle Pass وجود دارد که در صورت نیاز می توانید خرید کنید.

 

بررسی بازی کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile

 

چند حالت گیم پلی برای بازی کال آف دیوتی موبایل در نظر گرفته شده است؟

 

اولین گیم پلی ای که می توانیم به آن اشاره کنیم حالت چند نفره یا مولتی پلیر است که طرفداران زیادی دارد. بطور کلی می توانید در مولتی پلیر در 3 حالت بازی کنید : عادی (Normal) ، رنک (Ranked) و خصوصی (Private). هر یک با توجه به اینکه چه حالتی انتخاب کرده اید ، بازیکن های مختلفی دارد. اگر در حالت رنک یا Ranked بازی کنید به شما XP (امتیاز) و آیتم های مختلف تعلق می گیرد.

 

از دیگر حالت هایی که در قسمت مولتی پلیر وجود دارد Free-For-All ، Frontline ، Hardpoint ، Domination و Team Deathmatch می باشد.

 

بررسی بازی کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile

 

تمامی بازی های تیمی 5 نفره بوده که در 2 تیم انجام داده می شود اما حالت Free-For-All هیچ کس با دیگری تیم نیست و همه بازیکن ها برای خود می جنگند و هر بازیکن با دیگری دشمن است. در این حالت هر مسابقه تنها 8 بازیکن جا دارد.

 

یکی دیگر از حالت هایی که می توان در بازی های معروفی مانند پابجی و فورتنایت دید Battle Royale است که در کالاف دیوتی موبایل نیز گنجانده شده است. البته اگر پی سی باز باشید و Blackout on Call of Duty: Black Ops 4 را بازی کرده باشید می توانید بتل رویال را متوجه شوید.

 

حالت بتل رویال بازی Call Of Duty موبایل چگونه است؟

 

بررسی بازی کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile

 

حالت Battle Royale بصورت اختصاصی برای موبایل ایجاد شده است ، البته شباهت هایی را می توان در نسخه Blackout پی سی پیدا کرد ولی در کل بصورت مجزا تهیه و تولید شده است. حالت Battle Royale  (بتل رویال) در شروع بازی برای کاربران باز نیست و زمانی قابل بازی کردن است که بازیکن و پلیر به لول و سطح 7 برسد. زمانی که اکانت شما لول 7 شد از این پس می توانید از حالت Battle Royale به راحتی استفاده کنید.

 

در حالت بتل رویال می توانید در یک نقشه 100 نفره همزمان باشید. همچنین می تواند حالت های تک نفره ، دو نفره و چهار نفره را انتخاب کنید. این یعنی حالت بتل رویال را می توانید بصورت تنهایی ، دو نفره و یک تیم چهار نفره بازی کنید.

 

مانند نسخه پی سی Blackout و فورتنایت یا پابجی شما از آسمان به سمت پایین پرت می شوید و با جمع آوری تفنگ و آیتم های مختلف باید خودتان را زنده نگهدارید. آخرین تیم یا بازیکنی که زنده بماند برنده است. اگر بتل رویال را بصورت 4 نفره و تیمی انجام دهید ، می توانید هم تیمی خود را در صورت مجروح شدن و افتادن روی زمین نجات دهید.

 

در بازی و حالت بتل رویال می توانید کاراکتر های مختلفی را انتخاب کنید که بصورت زیر است :

 

 • مدافع یا Defender
 • مکانیک یا Mechanic
 • دیده بان یا Scout
 • دلقک یا Clown
 • پزشک یا Medic 
 • نینجا یا Ninja

 

تمامی این کاراکتر ها قابلیت هایی دارند که زمان پر شدن بازیکن می تواند آن ها را استفاده کند. بدین منظور اگر بصورت تیمی وارد بتل رویال شوید ، هر بازیکن می تواند یک کاراکتر با قابلیت مورد نظر انتخاب کند.

 

جالب است بدانید که در Battle Royale بازی کالاف دیوتی موبایل ماشین ها و دستگاه هایی وجود دارد که می توانید برای جابجایی سریع استفاده کنید. این ماشین ها بصورت زیر است :

همچنین بخوانید  سیستم عامل HarmonyOS در تلویزیون Honor Vision

 

 • ATV
 • light helicopter
 • SUV
 • tactical raft

 

به غیر از اینکه برای جابجایی استفاده می شوند ، می توانید برای فرار کردن و همچنین زنده ماندن از دایره کشنده استفاده کنید.

 

بررسی بازی کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile

 

یکی از مهم ترین تفاوت هایی که در جالت بتل رویال نسبت به بازی های مولتی پلیر دیگه پیدا کنید ، قابلیت استفاده از سوم شخص و اول شخص بصورت همزمان است. بطور کلی زمانی که وارد بخش Battle Royale بازی کال آف دیوتی می شوید ، می توانید از سمت راست مشخص کنید که می خواهید تک نفره ، دو نفره و یا 4 نفره بازی کنید. بعد از اینکه مشخص کردید چند نفره می خواهید بازی کنید ، می توانید شروع کنید به جستجو کردن تا بازی برای شما آماده شود.

 

زمانی که وارد بازی و حالت بتل رویال می شوید ، ابتدا در یک محیط در قسمتی از نقشه خواهید بود که در آن زمان همه بازیکن ها در کنار یکدیگر هستند. طی این مدت زمان که بازی در حال آماده شدن است بازیکن ها یکی یکی وارد می شوند.

 

بعد از اینکه بازی آماده می شود ، شما وارد هواپیما می شوید ، این هواپیما از بالای نقشه در یک خط مستقیم عبور می کند ، که با توجه به نیاز خود می تواند هر جایی از نقشه فرود آیید. بعد از اینکه تصمیم گرفتید کجای نقشه فرود آیید ، باید به دنبال آیتم هایی بگردید که داخل خانه ها و کارخانه ها و همچنین لوکیشن های مختلف قرار داده شده است باشید. همانطور که انتظار می رود زمانی که فرود می آیید و چتر خود را باز می کنید ، هیچ چیزی بجر “مشت” برای دفاع کردن ندارید! از این رو باید سریعا وارد محیطی شوید که دارای تفنگ و آیتم های مختلف برای آپگرید کردن داشته باشد.

 

بررسی بازی کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile

 

بازی بصورت اتوماتیک آیتم های مورد نظر را بر می دارد ، اما اگر قصد دارید تفنگ خود را تغییر دهید می توانید بر روی تفنگ مورد نظر که روی زمین قرار دارد رفته و آن را انتخاب کنید ، از این پس آیتم هایی که برداشته می شود متناسب با تفنگ مورد نظر شما است.

 

بازی کالاف دیوتی موبایل

 

چه نقشه هایی در بازی کال اف دیوتی موبایل وجود دارد؟

 

بررسی بازی کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile

 

برخی از محبوب ترین نقشه هایی که در سری COD ساخته شده است ، حالا در نسخه موبایل هم وجود دارند. این نقشه ها شامل موارد زیر است :

 

 • Nuketown از نسخه Black Ops
 • Crash از نسخه و سری های Modern Warfare 
 • Hijacked از نسخه Black Ops 2

 

همچنین از نسخه Modern Warfare می توانید نقشه های Crossfire و Killhouse را در نسخه موبایل کالاف دیوتی نیز داشته باشید. Standoff هم از نسخه Black Ops 2 موجود می باشد.

 

آیا در نسخه موبایل کالاف دیوتی می توانم کاراکتر های مختلفی را بازی کنم؟

 

از آنجایی که کلاس های مختلفی در حالت بتل رویال بازی وجود دارد ، کاراکتر های مختلف نسخه های COD برای بازیکن ها قابل انجام و انتخاب است. شما همچنین می توانید کاراکتر مورد نظر را سفارشی سازی کنید ، بطوری که از کوله پشتی ، وسایل بار ، لباس و … استفاده کنید. زمانی که لول آپ می شوید بازی به شما آیتم های مختلفی می دهد که با استفاده از آن ها می توانید کاراکتر مورد نظر را شخصی سازی کنید.

همچنین بخوانید  تصاویر جدید پلی استیشن 5 نگاهی جزئی به کنسول نسل آینده سونی کرده است

 

شرکت Activision اعلام کرده است که کاراکترهای Alex Mason و david mason از سری Black Ops در نسخه موبایل وجود دارد. اگر از طرفداران سری Modern Warfare هستید می توانید به عنوان کاراکتر John “Soap” McTavish و Simon “Ghost” Riley یا John Price بازی کنید. همچنین کاراکتر سری Call of Duty: Ghosts را می توانید در Thomas A. Merrick پیدا کنید.

 

کاراکتر های بیشتر ممکن است در بروزرسانی های بعدی اضافه شوند.

 

بررسی بازی کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile

 

Scorestreaks و loadouts در کالاف دیوتی موبایل وجود دارد

 

از آنجایی که در بازی های اخیر و بیشتر Call of Duty اسکوراسترک و لوداوت وجود دارد ، بدین ترتیب باید انتظار داشته باشیم که در نسخه موبایل هم چنین قابلیت هایی وجود دارد. Scorestreaks به واسطه XP و امتیاز باز می شوند که از آن ها می توانید حین بازی استفاده کنید.  قبل از اینکه وارد مسابقه بشوید می توانید 3 تا از ویژگی های اضافه را انتخاب کنید.

 

از دسته ویژگی هایی که می توانید از آن ها استفاده کنید بصورت زیر است :

 

 • Recon Car
 • UAV
 • Hunter Killer Drone
 • Air Supply Drop
 • Counter UAV
 • Missile Strike
 • Drone
 • Sentry Gun
 • SAM Turret
 • Stealth Chopper
 • VTOL

 

لود اولیه ای که می خواهید بازی را شروع کنید به شما اجازه می دهد تا loadout مورد نظر را انتخاب کنید ، همچنین زمانی که کشته می شوید ، می توانید loadout را تغییر دهید و دیگری را انتخاب کنید.

 

 

بررسی بازی کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile

 

از دیگر ویژگی های منحصر بفردی که وجود دارد این است که می توانید تفنگ خود را شخصی سازی و Upgrade کنید. به غیر از اینکه می توانید تفنگ را ارتقا دهید می توانید از پوسته های مختلف برای زیبا کردن نیز استفاده کنید. شما همچنین می توانید از اسلحه دوم استفاده کنید علاوه بر این می توانید از weapon skill یا تفنگ های مهارتی استفاده کنید که نسبت به تفنگ های عادی بازی شامل قدرت های مختلفی می باشند. weapon skill ها بصورت زیر است :

 

 • Purifier شعله ور
 • War Machine نارنجک انداز
 • Death Machine مینی گان
 • Transform Shield گارد محافظ
 • Sparrow کمان
 • Tempest تفنگ برق انداز

 

جدای از این ویژگی ها می توانید از Perk ها نیز استفاده کنید. هر کدام از Perk ها قابلیت خاصی به شما خواهند داد. برای مثال بازیابی خون سریع ، تند تر دویدن و … می باشد که می توانید در هر بار مسابقه از 3 تا Perk استفاده کنید. با توجه به اینکه Loadout های زیادی وجود دارد می توانید برای هر ست قابلیت های مشخصی انتخاب کنید.

 

بررسی بازی کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile

مشخصات بازی کالاف دیوتی موبایل , سیستم مورد نیاز کالاف دیوتی موبایل , perk در کالاف دیوتی موبایل , چگونه کالاف دیوتی موبایل را دونفره بازی کنیم , چگونه در کالاف دیوتی موبایل دو نفره بازی کنیم , کال اف دیوتی موبایل , کالاف دیوتی موبایل , رمز های کالاف دیوتی موبایل , چگونه در کالاف دیوتی موبایل دونفره بازی کنیم , رنک کالاف دیوتی موبایل , کالاف موبایل , بازی کالاف دیوتی موبایل , کالاف دیوتی گوشی , رم مورد نیاز کالاف دیوتی موبایل , چگونه در کالاف دیوتی موبایل چند نفره بازی کنیم , رنک در کالاف دیوتی موبایل , رنک در کالاف دیوتی موبایل چیست , بررسی کالاف دیوتی موبایل , بررسی بازی کالاف دیوتی موبایل , کالاف دیوتی موبایل ساخت کدام کشور است , کالاف یعنی چه , بازی کالاف دیوتی

منبع :
POCKET-LINT

تبلیغات

دیدگاه ها

 • شهیدی تیر 8, 1399 :: 17:47

  ارادت
  آقا رنکش لجندری هستش

 • شهیدی تیر 8, 1399 :: 16:33

  سلام
  خیلی ممنون از اطلاعات خوبتون
  پسرم نمی تونه وارد world champion ship بشه و اصلا نمی دونه چطوری وارد event ها بشه
  ممنون میشم راهنمایی کنین یا اگه میدونین فیلمی داره که من برم داونلود کنم بهم راهنمایی کنین
  ۰۹۱۲۳۴۵۱۷۰۶ واتس اپ

  • رسول توکلی تیر 8, 1399 :: 16:50

   سلام وقت بخیر. باید بیشتر بازی کنه و امتیاز بیشتر بگیره تا رتبه بهتری داشته باشه و بتونه در همه سبک بازی ها شرکت کنه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *