تبلیغات

تبلیغات

ویندوز 10X چیست و ویندوز 10 ایکس چه تفاوتی با ویندوز دارد ؟

What-Is-Windows-10X

ویندوز 10X نسخه جدید ویندوز 10 است که برای دستگاه های دارای صفحه نمایش دوگانه مانند Surface Neo آینده مایکروسافت طراحی شده است ، ویندوز 10 ایکس برای تعطیلات 2020 سال آینده در دسترس خواهد بود. این رابط کاربری اختصاصی را برای این دستگاه ها ارائه می دهد .

ویندوز 10X چیست؟

در رویداد سرفیس ، مایکروسافت گفت که ویندوز 10X “از برنامه های وسیع ویندوزی پشتیبانی می کند” ، این بدان معناست که تمام برنامه های قدیمی ویندوز در نسخه های Windows Home یا Professional کار خواهند کرد. ویندوز 10 ایکس یک سیستم عامل کاملاً جدید نیست ، به نظر می رسد فقط نسخه سفارشی ویندوز 10 با رابط کاربری طراحی شده برای این دستگاه ها است.

ویندوز 10X بهینه برای دستگاه های دو صفحه نمایش

ویژگی های دو صفحه نمایش در ویندوز 10 ایکس

به گفته مایکروسافت ، ویندوز 10 ایکس رابط “طراحی شده و بهینه شده برای دستگاه های صفحه نمایش دوگانه درست مانند Surface Neo”.

سرفیس Neo یک دستگاه دو صفحه است و دارای لولایی مانند لپ تاپ است ، اما اگر بخش صفحه کلید جایگزین صفحه شود. از طرف دیگر ، این مانند دو گوشی است که به وسیله لولا به یکدیگر متصل می شوند. به نظر می رسد بخشی از بهینه سازی سیستم عامل برای دستگاه های دارای صفحه نمایش دوگانه حذف Tiles Live است.

ویژگی های ویندوز 10 ایکس در دو صفحه نمایش

وقتی برنامه ای را اجرا می کنید ، آن را در یک طرف دستگاه راه اندازی می کند. کمی شبیه به ویژگی Snap ویندوز 10 است ، برنامه ها روی یک صفحه (یا یک طرف دستگاه) باز می شوند و نه در هر دو صفحه نمایش. می توانید پنجره برنامه را به لبه وسط صفحه بکشید و آن را رها کنید تا برنامه را در هر دو صفحه نمایش بکشید . مایکروسافت می گوید این فقط برنامه را در هر دو صفحه گسترش نمی دهد بلکه رابط برنامه را “بهینه سازی می کند” بنابراین برنامه می تواند هوشمندانه از هر دو صفحه استفاده کند .

مایکروسافت همچنین در ویندوز “تشخیص صفحه کلید” را که در یک طرف صفحه نمایش قرار گرفته است نشان داد و نوع “Wunderbar” را فاش کرد ، یک نسخه فوق العاده شارژی از نوار لمسی مک بوک اپل است که دکمه ها ، یک صفحه نمایش ، و حتی بخش بزرگی از صفحه نمایش را ارائه می دهد که می توانید فیلم ها را به راحتی پخش کنید. مایکروسافت گفت این چیزی است که “Neo” انجام می دهد ، اما این احتمالاً بخشی از ویندوز 10X است و یکی از ترفندهای جدید رابط کاربری جدید برای این دستگاه ها است .

همچنین بخوانید  اهمیت تأمین امنیت مالی در صرافی‌های آنلاین ارز دیجیتال

مایکروسافت یک سال پیش از انتشار Surface Neo اعلام کرده است ویندوز 10 ایکس را معرفی می کند ، بنابراین توسعه دهندگان وقت خواهند داشت که آن را امتحان کرده و برنامه های خود را برای سیستم عامل جدید بهینه کنند.

بیشتر بدانید :

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *