تبلیغات

تبلیغات

بررسی اپلیکیشن What3Words ؛ دقیق ترین موقعیت یاب

What-3-Words-Application-Review

اپلیکیشن وات تری وردز یا What3Words که با داشتن ویژگی منحصر بفرد در امور موقعیت مکانی ، کمک های بسیار زیادی به شما خواهد کرد. در این مقاله قصد داریم تا به اپلیکیشن موقعیت یابی What3Words بپردازیم. پیش از اینکه بخواهیم شروع کنیم ، می توانید با استفاده از لینک های زیر برنامه را برای سیستم عامل اندروید و iOS دانلود کنید.

 

[app_link title=”دانلود نسخه اندروید” link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.what3words.android&hl=en” store=”android”]

[app_link title=”دانلود نسخه iOS” link=”https://apps.apple.com/gb/app/what3words/id657878530″ store=”apple”]

 

بررسی اپلیکیشن What3Words

 

خیلی مواقع پیش آمده است که هنگام استفاده از برنامه هایی مانند موقعیت یاب گوگل مپ یا ویز با مشکلاتی روبرو شویم که یکی از آنها درست نبود موقعیت مکانی مورد نظر است.

 

برای مثال قصد داریم تا موقعیت بسیار دقیق و کامل محل مورد نظر را پیدا کنیم یا قصد داریم موقعیت مکانی دوست مان را که در جنگل یا محلی قرار دارد که آدرس ندارد را پیدا کنیم ، اینجاست که اپلیکیشن What3Words به کمک شما می آید.

 

بررسی اپلیکیشن موقعیت یاب What3Words

 

اگر بخواهیم طور دیگر مثال بزنیم ، با استفاده از اپلیکیشن What3Words می توانید دقیق ترین موقعیت مکانی مورد نظر را به اشتراک بگذارید ، حالا این موقعیت مکانی می توانید لوکیشن شما باشد ، یا محل وقوع حادثه و … باشد.

 

با کارایی جالب انگیر What3Words آشنا شوید

 

نکته جالب این اپلیکیشن موقعیت یاب بدین گونه است که مختصات مورد نظر شما را در یک مربع قرار می دهد و با استفاده از 3 کلمه می توانید لوکیشن خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

اگر بخواهیم دقیق تر به این موضوع بپردازیم ، می توانیم مثالی بزنیم تا واضح تر متوجه شوید. برای مثال قصد دارید موقعیت مکانی خود یا لوکیشن یک محل خاص که دارای آدرس نمی باشد (مثلا وسط جنگل ، دریا و ..) به اشتراک بگذارید ، از این رو این اپلیکیشن با قرار دادن موقعیت مکانی در یک مربع و دادن 3 کلمه برای مشخصه ، این امکان را به شما می دهد تا بتوانید با اشتراک گذاری 3 کلمه ، موقعیت و لوکیشن دقیق خود را به دیگران نشان دهید.

 

اگر بخواهیم به کاربرد اصلی برنامه نگاه کنیم ، باید بگوییم که بیشترین استفاده از این برنامه برای پیدا کردن موقعیت مکانی و لوکیشن دقیق است. یعنی اگر قصد دارید لوکیشنی را به اشتراک بگذارید که داخل جنگل است و یا خارج از شهر می باشد (دارای آدرس نیست) ، این امکان به راحتی قابل انجام است.

 

بررسی اپلیکیشن موقعیت یاب What3Words

 

شاید از نظر شما با وجود اپلیکیشن هایی مانند گوگل مپ نیازی به What3Words نباشد ، اما اگر دقیق تر نگاه کنید ، از نظر کاربردی بودن وات تری وردز بسیار ایده آل بنظر می رسد و استفاده از آن برای اشتراک گذاری موقعیت مکانی دقیق بسیار پیشنهاد می شود.

 

حتی یکبار هم که شده است استفاده از این اپلیکیشن می تواند برای شما جذاب باشد ، از این رو ممکن است استفاده از What3Words را برای همیشه انتخاب کنید. از دیگر کاربردی هایی که می توان به آن اشاره کرد استفاده از مواقع ضروری است ، زمانی پیش می آید که اتفاق ناگواری برایمان پیش آمده است که نیاز به کمک داریم ، اما نمی دانیم در چه موقعیتی قرار داریم. از این رو می توانیم با استفاده از این برنامه دقیق ترین لوکیشن خود را تنها با 3 کلمه به اشتراک بگذاریم ، این ویژگی باعث می شود تا فرد مورد نظر سریع تر از هر چیزی ما را پیدا کند.

همچنین بخوانید  نحوه راه اندازی اندروید استودیو در ویندوز 10 و 11

 

کلمه های 3 تایی دقیقا چگونه کار می کنند؟

 

شاید برای خیلی ها پیش آمده باشد که چطور با استفاده از 3 کلمه که با نقطه به یکدیگر وصل شده اند می توانیم لوکیشن خود را به اشتراک بگذاریم؟

 

بررسی اپلیکیشن موقعیت یاب What3Words

 

پاسخ کاملا واضح است ، این نام ها توسط خود برنامه تولید می شوند ، که برای آسانی کار توسط شما خوانده شوند و دیگر نقش دیگری ندارند. از این رو آدرسی که بصورت GPS است یعنی یک لوکیشن دارای آدرس 51.520847,  -0.19552100 می باشد که برنامه بصورت اتوماتیک آن را برای خوانایی و استفاده راحت تر به ///filled.count.soap تبدیل می کند.

 

این تمام ماجرایی است که اپلیکیشن What3Words برای اشتراک گذاری لوکیشن های مختلف استفاده می کند. با توجه به نوع و موقعیت مکانی مورد نظر هر 3 کلمه هر بار متغیر بوده و با آدرس قبلی متفاوت است ، این یعنی هر مختصات روی کره زمین که مربع مربع در نظر گرفته شده است دارای کلمه های 3 تایی است. زمانی که در لوکیشن مورد نظر قرار دارید برنامه شما را در یک مربع فرض می کند ، که همان مربع دارای 3 کلمه توسط نقطه بهم چسبیده قابل اشتراک گذاری است.

 

فواید اپلیکیشن What3Words

 

بطور کلی می توان به ویژگی ها و فواید خوب این برنامه بصورت زیر اشاره کرد :

 

 • برنامه ریزی ملاقات با دوستان و خانواده در محلی مشخص
 • می توانید کلمه 3 تایی اختصاصی خود را به آن اطلاعات تماس اضافه کنید
 • دریافت آدرس دقیق برای استفاده در مجله های گردشگری جهت لوکیشن های کمتر دیده شده
 • استفاده برای مواقع ضروری و زمانی که نیاز فوری داریم
 • با اشتراک گذاری جاذبه گردشگری ، بازدید کننده جذب کنید

 

بررسی اپلیکیشن موقعیت یاب What3Words

 

نحوه اشتراک گذاری (Location) آدرس 3 کلمه ای

 

کار سختی نیست ، فقط باید وارد برنامه شوید و اگر قصد دارید لوکیشن خودتان را به اشتراک بگذارید باید آیکون GPS را لمس کنید تا برنامه با دسترسی داشتن به جی پی اس گوشی ، موقعیت مکانی دقیق شما را پیدا کند. بعد از اینکه لوکیشن شما نمایش داده شد ، سپس در همان لحظه برنامه به شما در بالای صفحه در یک فیلد مشخص شده 3 کلمه می دهد که با نقطه به یکدیگر متصل شده اند.

 

بررسی اپلیکیشن موقعیت یاب What3Words

 

شما می توانید آدرس نشان داده شده را به راحتی با دیگران به اشتراک بگذارید. اگر قصد دارید آدرس دیگری را به اشتراک بگذارید ، کافیست با لمس کردن بخش آدرس 3 کلمه ای ، محل مورد نظر را جستجو کنید و نتیجه نمایش داده شده را انتخاب کنید.

 

بررسی اپلیکیشن موقعیت یاب What3Words

 

اگر هم قصد دارید آدرس 3 کلمه ای را وارد کنید که دوست تان با شما به اشتراک گذاشته است ، دوباره باید قسمت فیلد مشخص شده را لمس کرده و با توجه به کلمه ها همراه با نقطه بنویسید ، اولین نتیجه ای که نمایش داده می شود را انتخاب کنید. همانطور که می بینید شما به آدرس وارد شده انتقال داده خواهید شد ، بصورت کاملا دقیق و مربعی ایجاد شده است.

همچنین بخوانید  آموزش کامل و رایگان سئو سایت برای مبتدیان

 

تابلو اختصاصی خود را بخرید!

 

از دیگر روش های جالبی که این شرکت در نظر گرفته است ، فروش تابلو یا نشان شما است. شما می توانید آدرس اختصاصی خود را که متشکل از 3 کلمه است سفارش داده تا بصورت یک تابلو برای شما ارسال شود.

 

در فروشگاه این وبسایت می توانید به دو صورت “تابلو برای محیط داخل” و “تابلو برای محیط خارج” سفارش دهید. به ترتیب قیمت آن ها 10 دلار تا 12 دلار بوده و برای تبلو های محیط خارج از 11 دلار شروع شده تا 20 دلار می باشد که با توجه به نیاز هایی که برای تابلو سفارش می دهید تغییر می کند.

 

بررسی اپلیکیشن موقعیت یاب What3Words

 

محیط کاربری اپلیکیشن موقعیت یاب What3Words

 

این بخش ممکن است برای برخی افراد شیرین و برای برخی جذابیت خاصی نداشته باشد. از دیگر عوامل مهمی که باعث می شود کاربران به سمت برنامه ای جذب شوند UI قوی و طراحی منحصر بفرد محیط کاربری است. قطعا همه ما دوست داریم در یک محیط زیبا و مرتب کار کنیم تا اینکه در یک محیط شلوغ و بهم ریخته باشیم.

 

داشتن محیط کاربری درست و بهینه شده و همچنین سادگی برنامه باعث می شود تا شانس بیشتری برای جذب کاربر داشته باشیم. اگر بخواهیم به رابط کاربری این برنامه بپردازیم ، باید بگوییم که از نظر طراحی کم لطفی نکرده است و با توجه به ویژگی ای که دارد (آدرس های 3 کلمه ای) ، توانسته رابط کاربری خود را به خوبی به عمل آورد.

 


پیشنهادی : چرا بیشتر برنامه ها موقعیت مکانی (Location) ما را می خواهند و کدام یک واقعا نیاز دارند؟


 

زمانی که وارد اپلیکیشن می شوید ، با یک نقشه روبرو خواهید شد که ممکن است در قسمتی از جهان نمایش داده شود. با لمس کردن آیکون GPS می توانید موقعیت مکانی دقیق خود را با دسترسی دادن به برنامه پیدا کنید.

 

زمانی که لوکیشن مورد نظر را انتخاب می کنید ، همزمان یک خط بصورت مورب به فیلد بالا کشیده می شود ، همین موضوع با وجود انیمیشن های این چنینی باعث می شود تا کاربر احساس راحتی در برنامه داشته باشد و باعث شود محیط برنامه دلنشین تر بنظر رسد. علاوه بر این می توانید نقشه را بصورت ماهواره ای نیز مشاهده کنید ، که دقیقا آیکون دایره ای آن در زیر آیکون GPS قرار داده شده ، تنها با یکبار تپ کردن می توانید نوع نقشه را تغییر دهید.

 

بررسی اپلیکیشن موقعیت یاب What3Words

 

برای برگشتن به حالت اول می توانید دوباره تپ کنید. گاهی اوقات ممکن است استفاده از نقشه ماهواره ای بتوانیم لوکیشن مورد نظر به راحتی پیدا کنیم. بعد از اینکه لوکیشن مورد نظر را انتخاب می کنیم ، 3 گزینه برای ما قرار داده شده است که در پایین صفحه قرار داده شده است. این 3 گزینه بصورت زیر است :

 

 • Navigate Here : با زدن این گزینه می توانید با استفاده از برنامه های مختلفی که دارید مانند گوگل مپ ، مسیریابی به لوکیشن مورد نظر را داشته باشید. برنامه هایی که می توانید از آن استفاده کنید Compass که اختصاصی خود برنامه است ، Google Maps ، Apple Maps ، اوبر ، گوگل ارث ، ویز و … می باشد.
همچنین بخوانید  آموزش روت کردن تمامی گوشی های اندروید

 

 • Share : اشتراک گذاری ، مهم ترین گزینه ای است که کاربران با آن کار دارند. با زدن این گزینه می توانید آدرس و لوکیشن 3 کلمه ای خود را به اشتراک بگذارید.

 

 • Save To A List : با استفاده از این گزینه می توانید لوکیشن های محبوب خود را در یک لیست نگهداری کنید تا همیشه به سریع ترین روش به آن ها دسترسی داشته باشید. البته برای اینکار ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید.

 

بررسی اپلیکیشن موقعیت یاب What3Words

 

اگر به بخش تنظیمات این برنامه بروید با گزینه های کمی روبرو می شویم. انتظار می رفت داخل تنظیمات برنامه گزینه های بیشتری برای برنامه در نظر گرفته می شد اما متاسفانه خبری از این موضوع نیست و شما تنها با چند گزینه روبرو هستید.

 

بعد از اینکه آیکون همبرگری که در بالا سمت چپ قرار دارد را لمس می کنید ، منو ها نمایش داده می شود ، با زدن Settings وارد تنظیمات برنامه شوید. همانطور که می بینید 3 بخش در تنظیمات در نظر گرفته شده است که بصورت زیر است :

 

 • Share Settings : در این قسمت می توانید تنظیمات مربوط به اشتراک گذاری لینک 3 کلمه ای را شخص سازی کنید. در ادامه به آن می پردازیم.

 

 • Press And Hold Behavior : مشخص می کنید با لمس طولانی روی نقشه چه عملی انجام شود. می توانید مشخص کنید که مربع جابجا شود و یا نقشه.

 

 • Map Settings : با جابجا شدن تنها نقشه جابجا شود و یا مربع هم همزمان جابجا شود؟ این انتخابی است که در این بخش می توانید داشته باشید.

 

بررسی اپلیکیشن موقعیت یاب What3Words

 

اما بپردازیم به بخش Share Settings که نسبت به دیگر بخش ها دارای تنظیمات بیشتری است :

 

زمانی که وارد این بخش می شوید ، یک پیش نمایش از پیامی که اشتراک گذاشته خواهد شد نمایش داده می شود ، شما می توانید با توجه به گزینه های گذاشته شده آن را شخصی سازی کنید. گزینه ها بصورت زیر است :

 

 • Explainer Text : با غیرفعال کردن این گزینه متن پایینی که در مورد توضیحات است نمایش داده نمی شود.
 • Weblink : اشتراک گذاری همراه با لینک نسخه وب اپلیکیشن برای دسترسی سریع و بهتر کاربران.
 • 3 Word Address : نمایش متنی آدرس 3 کلمه ای در پیام اشتراک گذاری.
 • Latitude & Longitude : نمایش مختصات بصورت GPS.
 • Share In Another Langugage : اشتراک گذاری متن در زبان دیگر به غیر از انگلیسی.

 

بررسی اپلیکیشن موقعیت یاب What3Words

 

جمع بندی

 

این تمام چیزی است که باید در رابطه با یک برنامه موقعیت یاب بدانید. ما سعی کردیم در این مقاله به تمامی بخش ها و ویژگی های برنامه بپردازیم. اگر شما شغلی دارید که از دسته کار های فوری و ضروری است پیشنهاد می شود از این برنامه حتما استفاده کنید.

 

نظر شما از این بررسی چیست؟ آیا قصد دارید اپلیکیشن What3Words را نصب کنید؟ با ما در بخش کامنت ها در میان بگذارید.

منبع :
تک تیپ

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *