تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین آموزش های تکنولوژی

حل مشکل کرش کردن بازی یا متوقف شدن بازی در ویندوز

crash-game
ب

آیا هنگامی که بازی می کنید ، با مشکلاتی مانند کرش کردن یا بیرون آمدن از بازی مواجه می شوید ؟ شما تنها نیستی. بسیاری از افراد این مسئله را دارند که به طور تصادفی در بازی هایشان رخ می دهد .

این یک مسئله ناامیدکننده است. به خاطر این مشکلات نمی توانید بازی خود را انجام دهید. اما نگران نباشید در ادامه راه حل برطرف کردن این مشکلات را آماده کرده ایم با تک تیپ همراه باشید .

متد های برطرف کردن مشکل کرش کردن بازی ها

حل مشکل بیرون پریدن از بازی با تنظیمات نرم افزاری

آپدیت کردن درایور های ویندوز

ممکن است دلیل مشکلات کرش کردن هنگام بازی ، نصب یک درایور اشتباه یا به روز نبودن باشد . برای رفع این مشکل ، باید درایور سیستم خود را به روز کنید. که می توانید از لینک زیر اقدام به آپدیت کردن درایور های ویندوز بکنید .

آموزش آپدیت درایورهای ویندوز

بعد از آپدیت کردن درایور های ویندوز ، سیستم خود را مجدداً راه اندازی کنید. سپس بازی خود را اجرا کنید و ببینید که آیا این مشکل برطرف شده است یا خیر. در صورتی که مشکل شما حل نشد ، راه حل های دیگر در ادامه نیز وجود دارد که شما باید امتحان کنید .


نصب نرم افزار های مورد نیاز بازی

معمولا به خاطر نصب نبودن نرم افزار های مورد نیاز بازی یا نرم افزار هنگام اجرا کردن ، ارور یا خطاهایی مشاهده میکنیم که اکثرا کسانی که تازه ویندوز عوض کردند با این مشکل روبرو میشوند ، برای رفع این مشکل ها مقاله زیر را مشاهده کنید .

نرم افزار های مورد نیازی برای اجرای بازی

دقت داشته باشید اگر نرم افزاریی که در ادامه نام برده ایم را در سیستم خود نصب نکرده اید از مقاله بالا اقدام به دانلود و نصب کنید .

 • ++Microsoft Visual C
 • OpenGL
 • DirectX
 • Microsoft .NET Framework

بازی را با حالت سازگاری در سیستم اجرا کنید

در بعضی موارد ممکن است بازی شما خراب شود به این خاطر که سیستم شما با بازی سازگار نیست . برای رفع این مشکلات ، باید بازی خود را در حالت سازگاری اجرا کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را انجام دهید :

ابتدا رو بازی خود راست کلیک کنید ، سپس بر روی گزینه Properties کلیک کنید.

روی تب Compatibility کلیک کنید ، تیک چک باکس Run this program in compatibility mode را فعال کنید و سپس نوع ویندوز خود را انتخاب کنید و گزینه ok را کلیک کنید .

بازی را با حالت سازگاری در سیستم اجرا کنید 

بازی خود را اجرا کنید و ببینید که آیا بازی شما به طور عادی اجرا می شود یا خیر.

اگر این روش درست انجام شد ، شما مشکل خود را حل کرده اید. اما اگر اینطور نیست ، راه حل های دیگر در ادامه نیز وجود دارد که شما باید امتحان کنید .


بررسی کردن آنتی ویروس

مشکلات بیرون پریدن از بازی گاهی اوقات ناشی از مداخله برنامه های آنتی ویروس شما است. برای فهمیدن اینکه آیا این مشکل شما از آنتی ویروس است یا خیر ، باید آنتی ویروس خود را موقتاً غیرفعال کنید و بازی را اجرا کنید تا متوجه شوید مشکل از آنتی ویروس است یا خیر .


پیشنهادی :

بهترین آنتی ویروس های رایگان برای سیستم عامل ویندوز


غیرفعال کردن برنامه های در حال اجر

حتی اگر بیشترین منابع سیستم به بازی اختصاص داده شود ، برنامه های در حال اجرا اضافی می توانند بروی حافظه رم و پردازنده شما اختلال ایجاد کنند ، که همچنین می تواند منجر به ریست شدن ناگهانی شوند .

به این خاطر، ما به شما توصیه می کنیم برای کاهش مشکلات برنامه هایی که در سیستم شما منابع زیادی استفاده می کنند را غیرفعال کنید. در اینجا نحوه غیرفعال کردن برنامه های پس زمینه آماده کرده ایم :

بر روی Taskbar راست کلیک کرده و گزینه Task Manager را انتخاب کنید ، همچنین می توانید کلید های Esc + Shift + Ctrl  را همزمان فشار دهید .

غیرفعال کردن برنامه های در حال اجر

به تب Startup بروید و همه برنامه هایی که بی اهمیت و نرم افزار های سنگین هستند را غیرفعال کنید ( برنامه را انتخاب کنید و گزینه Disable را فشار دهید ) . سپس سیستم خود را مجدداً راه اندازی کنید و دوباره بازی را اجرا کنید .


حل مشکل بیرون پریدن بازی با پاک سازی بوت ویندوز

بازی شما ممکن است توسط برخی برنامه های کاربردی یا سرویس های پس زمینه خراب شود. شما باید این فایل هارو غیرفعال کنید تا ببینید که آیا مشکل کرش بازی حل می شود یا خیر ، مراحل زیر را انجام دهید .

ابتدا لوگو ویندوز و دکمه R را روی صفحه کلید خود فشار دهید. در پنجره باز شده عبارت “msconfig” را تایپ کرده و Enter را روی صفحه کلید خود فشار دهید.

پاک سازی بوت ویندوز 

از برگه باز شده روی تب Services کلیک کنید. سپس گزینه Hide all Microsoft services FIRST را فعال کنید و روی دکمه غیرفعال کردن همه کلیک کنید. پس از آن ، OK را بزنید و سیستم را ری استارت کنید .

پاک سازی بوت ویندوز 

دوباره بازی رو اجرا کنید ، در صورتی که بازی مجدد اجرا نشد مراحل بالا را انجام دهید و گزینه هایی که غیرفعال کردید رو فعال کنید .

پاک سازی بوت ویندوز 

حل مشکل بیرون پریدن از بازی با تنظیمات سخت افزاری

بررسی سخت افزار سیستم

گاهی اوقات ، مشکلات اجرا نشدن بازی توسط سخت افزار رایانه شما ایجاد می شود. که باید قطعات سخت افزاری سیستم خود را بررسی کنید که آیا کار می کنند یا خیر .

 • 1) اگر تنظیمات فرکانس پردازنده ،گرافیک یا رم خود را تغییر داده اید ، باید آن را به حالت پیش فرض تغییر دهید
 • 2) دمای قطعات سخت افزاری خود را (پردازنده ، گرافیک، رم ، …) بررسی کنید. اگر مشکل بیش از حد گرم شدن را متوجه شدید ، سعی کنید رایانه خود را در محیط خنک کننده قرار دهید یا از یک سیستم خنک کننده بهتر استفاده کنید.
 • 3) اگر مشکل سخت افزاری را متوجه شدید که نمی توانید برطرف کنید ، سیستم خود را به نمایندگی نشان دهید .

مطمئن شوید که سیستم بیش از حد گرم نباشد

گرمای بیش از حد یکی از متداول ترین عوامل ایجاد مشکلات ناگهانی در رایانه های شخصی است. به خصوص اگر نرم افزار را اجرا کنید که نیازمند منابع زیاد و قدرتمند باشد . برای مشاهده دمای گرافیک در ویندوز 10 کلیک کنید

در صورت متوجه شدن دمای بالای پردازنده یا گرافیک ، زمانی که دمای سیستم به سطح بحرانی برسد کامپیوتر شما بطور خودکار عمل می کند و به خاطر محافظت از سخت افزار مانع از اجرا پردازش های سنگین می شود .

بنابراین ، آنچه شما باید انجام دهید اینست که سیستم خنک کننده را تمیز کنید ، همه فن ها را تمیز کنید ، همه گرد و غبار و زباله ها را پاک کنید ، همچنین استفاده از خمیر حرارتی ( خمیر سیلیکون ) روی پردازنده مهم است. که گرمای بیش از حد را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. علاوه بر این ، در صورت وجود فضای خالی برای میتوانید چند فن نیز اضافه کنید. فقط مطمئن شوید که منبع تغذیه شما دچار مشکل نشود .

همچنین می توانید با نرم افزار های جانبی سرعت فن های اصلی را کاهش و افزایش دهید کنید ، و فن سیستم را کنترل کنید .

تبلیغات

دیدگاه ها

 • وحید مهر 8, 1399 :: 12:46

  سلام من از وقتی که اساسین کرید سندیکیت رو نصب کردم فقط کرش میده و در عین بازی یه لحظه کلا متوقف میشه در حد ۵ ثانیه و سپس ادامه میده این مشکل هر ۳۰ ثانیه تکرار میشه دما هارو هم چک کردم دمای گرافیکم روی ۷۶ و پردازندم رو ۶۳ هست وقتی که چند ثانیه متوقف میشه دما ها به ۳۰ بر میگردند و دوباره به ۷۶ و ۶۳ بر میگردن هر کاری کردم درست نشد ولی فقط همین بازی مشکل داره و اون یکی ها این مشکل رو ندارن آیا مشکل از بازی هست یا مشکل از سخت افزار من؟
  سخت افزار من این ها هستن
  i5 8400
  gtx 960
  ram 16
  و اگر مشکل از بازی هست چطور میشه درستش کرد؟
  توی این بازی هم تا ۱۲۰ فریم ریت گرفتم

  • رسول توکلی مهر 8, 1399 :: 23:09

   سلام دوست عزیز، اول نرم افزار های مورد نیاز بازی رو نصب کن و دوم اگر باز هم نشد ، ویندوز نسخه دیگه ای نصب کن

 • مصطفی احمدی مهر 25, 1399 :: 09:12

  سلام تورو خدا کمک کنید من عاشق کالاف موبایل هستم ولی وقتی با کامپیوتر میارمش کرش میده مشگل از لپ تاپ نیست بعد از آپدیت آخر بازی اینطوری شد کمک کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *