تبلیغات

تبلیغات

چگونه تم گوشی را مشکی کنیم؟ فعال کردن حالت شب گوشی اندروید

Night-Mode-on-Android

می خواهیدحالت شب گوشی اندروید را فعال کنید اما نمی دانید چگونه تم گوشی را مشکی کنیم ؟ نگران نباشید در ادامه با روش های فعال کردن حالت شب در اندروید 8 و 9 و … , حالت شب گوشی هواوی ، حالت شب گوشی سامسونگ ، سونی ، شیاومی و … همراه باشید.

صفحه ها (Screens) به یک بخش همه جانبه در زندگی ما تبدیل شده اند. آنها تقریباً در هر قسمت از کار و اوقات فراغت حضور دارند. جای تعجب نیست که تأثیرات سلامتی زمان استفاده از صفحه نمایش به یک نگرانی عمده تبدیل شده باشد ، از کوتاه شدن محدوده توجه ، گرفته تا وقفه در چرخه خواب ، و جلوگیری آسیب چشم. اینجاست که حالت شب گوشی وارد می شود .

تولیدکنندگان و توسعه دهندگان برنامه شروع به ارائه ویژگی هایی مانند حالت شد در اندروید برای جلوگیری از آسیب چشم هنگام استفاده از دستگاه در تاریکی کرده اند.

این حالت نور آبی را که می تواند در خواب سالم شبانه تداخل داشته باشد از بین می برد ، به ویژه هنگامی که در حال بیدار کردن خود از خواب توسط صدای تنظیم شده آلارم  هستید.

بنابراین ، چگونه تم گوشی را مشکی کنیم؟ اگر قبلاً آن را در دستگاه خود ندارید ، چه می کنید ؟

فعال کردن حالت شب در اندروید 8 (تم مشکی اندروید 8)

گوگل و بسیاری از تولیدکنندگان همکار آن حالت شب را در دستگاه های جدیدتر پیاده سازی کرده اند. افرادی که دارای گوشی اندروید 8 (oreo) هستند یا جدیدتر باید بدون تلاش زیاد بتوانند چشم خود را از آسیب نجات دهند ، و حالت شب در اندروید 8 را فعال کنند.

بیشتر بدانید :

آموزش فعال کردن تم مشکی مرورگر کروم در اندروید

مراحل فعال کردن حالت شب در اندروید 8 ساده است:

 • تنظیمات دستگاه را باز کنید.
 • Display” را انتخاب کنید.
 • گزینه “Night Light” یا حالت شب را انتخاب کنید.
 • اکنون باید بتوانید حالت Night Light را فعال کنید، زمان را تنظیم کنید و موارد دیگر .
فعال کردن حالت شب در اندروید

برخی از تلفن ها از هانر ، هواوی، ایسوس، OnePlus ، سامسونگ و نکسوس از تمایل اولیه اندروید برای ایجاد حالت شبانه به یک ویژگی استاندارد ،همه از جمله یک گزینه منو جلوگیری کردند. برخی از تولید کنندگان ممکن است ویژگی “فیلتر آبی روشن” یا مشابه آن را نشان دهند. اگرچه این گزینه برای اکثر تلفن ها باید وجود داشته باشد.

فعال کردن حالت شب در اندروید 9 (تم مشکی اندروید 9)

اندروید 9.0 اکنون در بیشتر دستگاه ها در دسترس است. در نسخه جدید ، یک تنظیم نسبتاً پنهان وجود دارد که به شما امکان می دهد یک حالت شب در اندروید 9 در سطح سیستم را فعال کنید که ظاهر پنل تنظیمات سریع و سایر منوها را تغییر می دهد.

همچنین بخوانید  از کجا بفهمیم کسی ما را در واتساپ بلاک کرده است؟

برای فعال کردن تم مشکی اندروید 9 ، مطمئن شوید که آخرین نسخه اندروید Pie را اجرا می کنید و مراحل زیر را دنبال کنید :

 • سپس به منوی تنظیمات اصلی تلفن خود بروید ،
 • روی بخش “نمایش یا Display” ضربه بزنید.
 • از آنجا ، گزینه “پیشرفته یا Advanced” را انتخاب کنید،
 • در انتها “دستگاه یا Device” قرار دارد ، به این ضربه بزنید،
 • سپس گزینه “خودکار یا Auto” ، “روشن یا Light” یا “تاریک یا Dark” را انتخاب کنید.

فعال کردن حالت شب گوشی در اندروید قدیمی

اگر از اندروید 7.0 ( Nougat ) یا نسخه اندرویدی قدیمی تری دارید ، نوعی شانس دارید. حالت شب گوشی از قبل روی سیستم عامل شما نصب شده است اما برای دسترسی به کار نیاز دارد. فقط نمی توانید آن را روشن کنید. یک راه حل آسان وجود دارد.

ابتدا باید System UI Tuner را به تنظیمات دستگاه خود اضافه کنید ، سپس باید گزینه Night Mode را از گوگل پلی دانلود و نصب کنید .

بعد از فعال کردن و نصب گزینه حالت شب گوشی ، فقط یک گزینه دارد: دکمه ای که می گوید: “Enable Night Mode”. با کلیک روی آن ، شما مستقیماً به یک منوی تنظیمات پنهان در System UI Tuner می روید. پس از آنجا سوئیچ را تغییر دهید.

تم مشکی در اندروید هر روز از غروب آفتابی که آنجا هستید ، شروع به کار می کند. اگر این چیزی نیست که شما می خواهید ، نترسید! می توانید این تنظیم را نادیده بگیرید و در صورت تمایل آن را روشن یا خاموش کنید.

 • برای باز شدن فهرست سریع تنظیمات ، دو بار از بالای صفحه دستگاه پایین بکشید.
 • روی Edit ضربه بزنید.
 • برای سوئیچ حالت شب خیلی پایین بروید.
 • سوئیچ را طولانی فشار دهید و آن را به قسمت خاکستری تیره در بالای منو ببرید.
 • اکنون می توانید این ویژگی را به عنوان سوئیچ سریع تنظیم و روشن و خاموش کنید ، به شما امکان می دهد تا تنظیمات خودکار را نادیده بگیرید.
فعال کردن تم مشکی در اندروید قدیمی

نرم افزار های حالت مشکی گوشی یا تم مشکی

دستورالعمل های فوق در صورتی که اندروید One را اجرا می کنید یا stock Android ، برای شما صدق نمی کند ، اما چیزی برای نگرانی شما وجود ندارد.

تعداد زیادی از برنامه های حالت مشکی گوشی به شما این امکان را می دهند تا صفحه نمایش تلفن خود را به شکلی تنظیم کنید که چراغ آبی در دستگاه های اندروید خاموش شود.

پیشنهادی :

تم مشکی چگونه باعث افزایش عمر باتری در گوشی های OLED می شود؟

برنامه های بسیار زیادی برای لیست کردن در اینجا وجود دارد ، اما چند مورد رایگان که ارزش بررسی کردن دارند ، عبارتند از :

همچنین بخوانید  آموزش حذف فالوور اینستاگرام بدون نیاز به بلاک کردن

نظر آخر درباره تم مشکی اندروید :

انسان ها در این دوره از زندگی ، روز به روز در حال افزایش تمایل به عادت کردن خواندن  کتاب ها در رایانه ها هستند ، و کارشناسان بر این باورند که این عمل برای چشم ، مغز و دیگر اعضای بدن زیان آور هستند .

بیشترین آسیب به خاطر نور آبی ، که از صفحه نمایش تلفن های هوشمند ساطح میشود که باعث میشود مغز انسان را وادار به بیدار بودن میکند . راه حل آسان است ، باید نور آبی صفحه نمایش تلفن خود را حذف کنید یا از نرم افزار هایی که معرفی کردیم ، استفاده کنید.

آیا شما برنامه از حالت شب گوشی خاصی استفاده می کنید که ما در این لیست قید نکردیم ؟ شما معرفی کنید

پیشنهادات خود را در بخش نظرات ارائه دهید و ما مطمئناً این پست را با بهترین گزینه های موجود به روز خواهیم کرد.

چگونه تم گوشی هواوی را مشکی کنیم , چگونه تم گوشی را مشکی کنیم , حالت شب گوشی , چگونه حالت شب گوشی هواوی را فعال کنیم , چگونه تم سامسونگ را مشکی کنیم , چگونه تم شاد را مشکی کنیم , حالت شب در اندروید ۹ هواوی , تم مشکی گوشی هواوی , چگونه صفحه گوشی را مشکی کنیم , چگونه کل گوشی را مشکی کنیم , تم مشکی اندروید ۹ , حالت شب در اندروید ۸ , چگونه صفحه گوشی سامسونگ را سیاه کنیم , چطور تم گوشی را سیاه کنیم , چگونه گوشی را حالت شب بگذاریم , چجوری صفحه گوشیمو مشکی کنم , حالت شب در گوشی هواوی , حالت شب گوشی هواوی y6 , حالت شب , حالت شب گوشی هواوی , چگونه تم گوشی خود را مشکی کنیم , چگونه تم گوشی سامسونگ را مشکی کنیم , چجوری تم گوشی رو مشکی کنیم , حالت شب در اندروید 7 , چگونه تم برنامه شاد را مشکی کنیم , حالت شب گوشی سامسونگ , چگونه صفحه شاد را مشکی کنیم , چگونه شاد را مشکی کنیم , تم مشکی برای گوشی هواوی , چگونه شاد را تیره کنیم , چگونه تم شاد را عوض کنیم , حالت تاریک گوشی هواوی , تم شب ,تم تاریک هواوی

تبلیغات

دیدگاه ها

 • Nafas اردیبهشت 23, 1401 :: 02:59

  سلام خسته نباشید من گوشیم اندروید ۸j7parimهستش اون گزینه حالت شب رو نداره میشه ایدی چیزی بدید توتلگرام یا واتساپ توضیح بدید؟

 • زری خرداد 5, 1400 :: 02:34

  من گوشیمj7هست اندوریدشم۸.۱.۰ ولی حالت تیره یا شب اصلا نداره چیکار کنم۰

  • تک تیپ خرداد 5, 1400 :: 20:05

   اگه حالت تیره نداره می تونید از نرم افزار های موجود در بازار که این امکان رو بهتون میدن استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *