تبلیغات

آموزش طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوای وردپرس

what-is-wordpress-

سیستم مدیریت محتوای وردپرس چیست؟ در وهله اول، وردپرس ساده ترین و محبوب ترین راه برای ساخت وب سایت یا طراحی سایت استدر واقع، ورد پرس بیش از 34 درصد از تمام وب سایت های اینترنتی را تحت تاثیر قرار می دهد. بله – بیش از یک چهارم وبسایت هایی که بازدید می کنید احتمالا توسط وردپرس طراحی شده است.

 

Word Press منبع باز سیستم مدیریت محتوا تحت مجوز GPLv2 است، به این معنی که هر کسی می تواند نرم افزار وردپرس را به صورت رایگان استفاده و یا تغییر دهد. یک سیستم مدیریت محتوا اساسا یک ابزار است که به راحتی مدیریت جنبه های مهم وب سایت شما مانند محتوا را بدون نیاز به چیزی درباره برنامه نویسی می داند.

 

نتیجه نهایی این است که وردپرس ساخت یک وبسایت را برای هر کسی امکان پذیر می کند – حتی افرادی که توسعه دهنده وب نیستند. در ادامه با تک تیپ همراه باشید….

 

 

چه نوع وب سایت ها می تواند از وردپرس استفاده کنند؟

 

سالها پیش، وردپرس در ابتدا یک ابزار برای ایجاد یک وبلاگ بود، نه به جای وب سنتی تر. این برای مدت طولانی درست نیست. امروزه به لطف تغییرات در کد اصلی، و همچنین اکوسیستم عظیم پلاگین ها و تم های وردپرس، می توانید هر نوع وب سایتی را با WordPress ایجاد کنید .

 

به عنوان مثال، وردپرس نه تنها تعداد زیادی سایت های کسب و کار و وبلاگ ها را قدرتمند می کند، بلکه محبوب ترین راه برای ایجاد یک فروشگاه تجارت الکترونیکی نیز است! با ورد پرس می توانید ایجاد کنید:

 

 • وب سایت های کسب و کار
 • فروشگاه های تجارت الکترونیک
 • وبلاگ ها
 • نمونه کارها
 • رزومه
 • انجمن ها
 • شبکه های اجتماعی
 • سایت های عضویت
 • … تقریبا هر چیز دیگری که می توانید رویای آن را داشته باشید.

 

تفاوت بین WordPress.org و WordPress.com چیست؟

 

تفاوت بین WordPress.org و WordPress.com چیست؟

 

ما تفاوت بین WordPress.org و WordPress.com را به طور خلاصه توضیح میدهیم.

 

 • WordPress.org : که اغلب به نام وردپرس خود میزبانی می شود ، نرم افزاری رایگان و منبع باز وردپرس است که می توانید آن را در وب خود نصب کنید تا وب سایتی را ایجاد می کنید ، 100٪  برای شماست.
 • WordPress.com یک سرویس سودمند است که توسط نرم افزار WordPress.org طراحیشده است. استفاده کردن از ان ساده است، اما بسیاری از انعطاف پذیری وردپرس خود را از دست می دهید.

 

اکثر زمان ها، زمانی که مردم می گویند “وردپرس”، به معنای وردپرس خود میزبانی در دسترس در WordPress.org است. اگر میخواهید وبسایت خود را درست کنید، WordPress.org خود میزبان تقریبا همیشه بهترین گزینه است.

 

کارهایی که باید برای ساخت یک سایت انجام دهید ، برای شروع  خرید هاست ( حساب کاربری با مشخصات و فضای معین در یک سرور امن ) و نام دامنه ( همون اسم سایت مثلا : www.techtip.ir ) است .

 


بیشتر بدانید :

خزنده های وب چگونه عمل می کند


 

چه کسی وردپرس را ساخته و چه مدت آن را در اطراف خود داشته است؟

 

وردپرس به عنوان یک پروژه مستقل به طور کامل در سال 2003 ایجاد شد، که به عنوان یک شاخه از یک پروژه قبلی به نام b2 / cafelog ایجاد شده است .

این پلت فرم منبع باز است ، بنابراین امروزه آن توسط یک جامعه بزرگ از همکاران ساخته شده است.سازنده اصلی آن همکاری بین Matt Mullenweg و Mike Little بود.

 

از آن به بعد ، Matt Mullenweg به پایه گذار ورد پرس تبدیل شده است. و او همچنین بنیانگذار Automattic است، که این شرکت در پشت سرویس سودآور WordPress.com است.

 

تاریخ تاسیس ورد پرس به عنوان یک پلت فرم وبلاگ در سال 2003 بوده است. اما به اندازه کافی است که بگویم، وردپرس به جلو حرکت کرده است و به لطف همکاران و جامعه عظیم آن، محبوب ترین راه برای ایجاد هر نوع وب سایتی است.

 

چه کسانی از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کند؟

 

وردپرس توسط افراد، شرکت های بزرگ و هر کسی استفاده می شود! بهطور خلاصه، ما از وردپرس استفاده میکنیم! بنابراین سایتی که در حال حاضر به دنبال آن هستید، توسط وردپرس طراحی شده است. بسیاری از افراد شناخته شده نیز از وردپرس استفاده می کنند. در اینجا برخی از نمونه های مورد علاقه ما:

 

Whitehouse.gov

وب سایت رسمی Whitehouse.gov توسط وردپرس طراحی شده است

 

طراحی سایت با سیستم مدیریت محتوای وردپرس در Whitehouse.gov

 

مایکروسافت

مایکروسافت برای وبلاگ رسمی خود از ورد پرس استفاده می کند . همچنین از ورد پرس برای وبلاگ ها و محصولات قدرتمند و خاص مانند ویندوز و اسکایپ نیز استفاده می کند.

 

ساخت سایت وردپرس در مایکروسافت

 

رولینگ استونس

حتی گروه های مشهور وردپرس را دوست دارند! وب سایت Rolling Stones به طور کامل توسط Word Press پشتیبانی می شود .

 

وب سایت رولینگ استونس

چرا برای طراحی سایت باید از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده کنیم؟

 

خوب، بیش از 34 درصد از تمام وب سایت های اینترنتی از وردپرس استفاده می کنند، از جمله سازمان های مشهور مانند کاخ سفید و مایکروسافت.

اما شما چطور؟ چرا باید از Word Press استفاده کنید؟

 

خوب، بدون توجه به نوع وب سایت که می خواهید ایجاد کنید، دلایل زیادی برای استفاده از ورد پرس وجود دارد .برخی از بزرگترین آنها عبارتند از:

 

۱.  ساخت وب سایت با وردپرس رایگان و منبع باز است

 

یکی از بزرگترین مزایای ورد پرس این است که این نرم افزار آزاد، منبع باز است. در حالی که شما باید کمی هزینه برای میزبانی بپردازید ، بعد از ان برای استفاده از نرم افزار وردپرس مچبور به پرداخت هزینه نیستید چیزی که قابل جایگزینی با Squarespace نیست.

 


پیشنهادی :

آموزش کامل و رایگان سئو سایت برای مبتدیان


 

فراتر از آن، شما همچنین می توانید بسیاری از پلاگین ها و تم های منبع باز را پیدا کنید تا شما چگونگی عملکرد وب سایت را ببینید.

 

۲. طراحی وب سایت با وردپرس قابل گسترش است

 

حتی اگر شما یک توسعه دهنده نیستید، به راحتی می توانید وب سایت خود را با توجه به اکوسیستم عظیمی از تم ها و پلاگین های وردپرس تغییر دهید:

 

 • تم ها – اینها در درجه اول نحوه نمایش وب سایت شما را تغییر می دهند.
 • پلاگینها – اینها عمدتا نحوه کارکرد وبسایت شما را تغییر میدهند. پلاگین ها می توانند چیزی کوچک باشند مثل یک فرم تماس و یا بزرگ، مانند ایجاد یک فروشگاه تجارت الکترونیک .

 

در حال حاضر بیش از 50،000 پلاگین وردپرس رایگان و 5000 تم وردپرس رایگان وجود دارد. شما گزینه های زیادی دارید ! در اینجا یک لیست انتخاب شده از بهترین افزونه های ورد پرس.

 

۳. سیستم مدیریت محتوای وردپرس نصب آسانی دارد

 

فکر می کنید که شما باید یک نبوغ تکنولوژیکی برای ایجاد وب سایت خود داشته باشید؟ دوباره فکر کن اگر شما می توانید چند دکمه را کلیک کنید، شما می توانید ورد پرس را در سایت خود نصب کنید.

 

امروزه اکثر وبسایتها عبارتند از:

 • پیشنهاد به  preinstall Word Press برای شما به طوری که سایت خود را فورا راه اندازی کنید.
 • به شما ابزار اختصاص داده شده را ارائه می دهد که فرآیند نصب را خیلی راحت آغاز می کند.

۴. ساخت سایت با وردپرس انعطاف پذیر است

 

وردپرس عالی است، زیرا به شما اجازه می دهد تا تقریبا هر نوع وب سایت را ایجاد کنید. با این حال بهتر است وب سایت شما نیز با شما همکاری کند.

آیا می خواهید یک انجمن را برای سایت وردپرسی خود اضافه کنید؟ بدون مشکل – فقط پلاگین bbPress را نصب کنید ! میخواهید یک شبکه اجتماعی اضافه کنید؟ بدون نگرانی! فقط از افزونه BuddyPress استفاده کنید.

شما هرگز به یک مجموعه خاص از توابع قفل نمی شوید – همیشه می توانید وقف و تکامل پیدا کنید.

 

۵. حل کردن مشکلات ساخت و طراحی وردپرس آسان است

 

از آنجا که وردپرس بسیار محبوب است، اگر با هر گونه مشکلی روبه رو شدید مثل  …

 • وبلاگ ها
 • آموزش ها
 • انجمن ها
 • گروه های فیس بوک
 • توسعه دهندگان

… که در صورت لزوم میتوانید به صورت رایگان از توسعه دهندگان وب و یا سرچ کردن در اینترنت کمک بگیرید و مشکلتون رو حل کنید .

 

پس سیستم مدیریت محتوای وردپرس چیست؟ این بهترین راه برای ساخت و طراحی وب سایت است

 

ورد پرس محبوب ترین راه برای ساخت یک وب سایت است. اگر می خواهید هر نوع وب سایت را از یک وبلاگ تا یک فروشگاه تجارت الکترونیک بسازید، ورد پرس یک گزینه عالی است.

 

فقط به یاد داشته باشید که وردپرس.org و WordPress.com خود میزبانی یکسان ندارند. و در بیشتر موارد، WordPress.org خود میزبان چیزی است که شما می خواهید برای ایجاد یک وب سایت. خود میزبانی WordPress.org به شما مالکیت بیشتر می دهد و همچنین دسترسی به تمام مزایای انجمن ورد پرس.

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *