تبلیغات

خزنده های وب چگونه عمل می کند

Web-Crawler

شبکه جهانی وب مملو از اطلاعات است که در هر وب سایتی می توان این داده را پیدا کرد. اگر می خواهید اطلاعاتی درباره موضوعی بدست آورید ، کافیست وارد جستجوگر شده و جزئیات لازم را بدست آورید .

 

اما چگونه می توانید پاسخ موردنظر خود را بدست آورید در حالی که صفحات وب هزاران اطلاعات را دربرمی گیرد. در این بین چگونه می خواهید اطلاعات موردنظر خود را بدست آورید؟ خوشبختانه ما بوسیله موتورهای جستجو می توانیم داده های بسیاری کسب کنیم و به جزئیات موردنظر دست یابیم. اما در این میان پرسشی به وجود می آید که موتورهای جستجو چگونه به این داده ها دست پیدا می کنند ؟

 

موتورهای جستجو بوسیله خزنده های وب اطلاعات موردنظر ما که در جستجوگر سرچ می شوند را به مخاطب ارائه می دهند. خزنده های وب برنامه های کامپیوتری هستند که به بررسی صفحات وب می پردازند و اطلاعات لازم را در اختیار مخاطب قرار می دهند.

 

خزنده های وب همچنین به عنوان عنکبوت، ربات ها و شاخص های خودکار هم شناخته می شوند. این خزنده ها هر کلمه ای را که سرچ می کنید در صفحات وب جستجو کرده و هر صفحه وب دارای کلمه موردنظر را به شما معرفی می کنند. خزنده اطلاعات بدست آمده آماری را در اختیار یک منبع بزرگ قرار می دهند و این منبع شامل یک لیست بزرگ می شود که پر از کلمات و صفحات وب موردتوجه کاربر است.

 

بنابراین هنگامی که درباره کلمه ای جستجو می کنید، موتور جستجو با بررسی منبع موردبحث، فهرستی از صفحات حاوی کلمه کلیدی موردنظر را معرفی می کنند. خزنده های وب به طور منظم صفحات وب را بررسی می کنند و از این رو همیشه دارای فهرستی از وب ها به صورت روزانه هستند.

 

نتایج سئو از طریق خزنده وب

 

اکنون که می دانید خزنده وب چگونه عمل می کند، بنابراین باید بدانید که هر چه وب سایت شما بهینه تر باشد، خزنده وب سریعتر آن را یافته و به کاربر معرفی می کند. در حقیقت خزنده وب صرفا به آنچه پیدا می کنند، به عنوان کلمه کلیدی توجه ندارند، بلکه به صورت خودکار کلمات کلیدی موردنظر را فهرست کرده و در اختیار منبع می گذارند.

 

بنابراین خزنده وب می داند که کلمه کلیدی در کجای داده های متا، چند جمله نخست مطلب و برخی دیگر قرار دارد. به کمک خزنده وب می توان دریافت در کجای مطلب کلمه کلیدی قرار گرفته و به بررسی محتوا صفحات وب سایت می پردازد.

همچنین بخوانید  چگونه برای فایل های پاورپوینت (Powerpoint) خود رمز بگذاریم؟

 

 

نتایج سئو از طریق خزنده وب

 

بنابراین برای آن که بتوانید سریع‌تر کلمه کلیدی را در اختیار خزنده وب قرار دهید، باید سعی کنید کلمه کلیدی در داده متا، جملات نخست مطلب و برخی قسمت های مهم دیگر قرار گیرد. در واقع خزنده های وب به طور منظم بررسی روی وب سایت ها دارند تا از صفحات وبی که شامل کلمات کلیدی موردنظر شده و به فهرست کردن آن می پردازند، اطمینان یابند. همچنین اگر بتوانید صفحات وب بهینه ای داشته باشید، بیشتر موردتوجه خزنده وب قرار می گیرید.

 

خزنده های وب تمامی محتواها را نمی تواند بیابد

 

خزنده های وب عملکرد بسیار ساده ای دارند و به عنوان برنامه ساده شناخته می شوند. آنها با اسکن فهرستی از لینک ها شروع کرده و سپس پیوند موردنظر را پیدا می کنند. تا زمانی که خزنده وب به صفحات وب پیچیده نمی رسد، عملیات بررسی ساده است و چنین چیزی هم می باشد. در واقع خزنده های وب هر نوع اطلاعات مرتبط از جمله محتوای فلش، فرم ها، انیمیشن ها و سایر منابع را در اختیار کاربر می گذارند.

 

دلایل بسیاری وجود دارد که بیان کنیم خزنده وب سایت ماننده یک کاربر معمولی سایت را مشاهده نمی کند. بنابراین تصور نکنید این خزنده عملکردی مشابه یک کاربر بازدید کننده دارد.

 

نقش فایل Robots.txt در ایندکس

 

شما می توانید دستورالعمل کار خزنده وب را از طریق فایلی به نام robots.txt بدست آورید و دست یابی به آن نیز ساده است. ممکن است بخواهید با کمک ربات های وب، موجب عدم بررسی وب سایتتان توسط خزنده وب شوید. همچنین می توانید از بخش های خاص هم عبور کنید و تنها قسمت های مشخص شده ای بررسی شود. گذشته از آن ممکن است تمایل داشته باشید با دسترسی به ربات هر بخش از وب سایت خود را به دست گرفته در صورتی که وب سایت پیچیده ای با ساختار پویایی دارید.

 

موتور جستجو ایندکس ها

موتور جستجو ایندکس ها

 

هنگامی که خزنده با جستجو در وب سایت اطلاعات را بررسی می کند و در نهایت موجب ایجاد ایندکس می شود. ایندکس فهرست بزرگی از کلمات یافت شده خزنده بوده که موقعیت آنها را نیز تعیین می کند.

 

چرا ایندکس تنها آغاز کار است

 

برای آن که موتورهای جستجو پاسخی برای پرسش شما داشته باشند، باید در ایندکس خود بررسی داشته باشند تا سرنخ هایی برای ارائه داده در اختیارتان قرار دهند. موتورهای جستجو با استفاده از الگوریتم هایی که معادلات پیچیده دارند، باتوجه به ارزش هر لینک آنها را به شما پیشنهاد می کنند.

همچنین بخوانید  افزایش ماندگاری شارژ باتری گوشی‌هوشمند یا تبلت اندرویدی

برای مثال هنگامی که شما کلمه ای را جستجو می کنید، موتورهای جستجو برای پیشنهاد وب سایتی، به عوامل مختلفی می پردازد. از این رو صدها عوامل وجود دارند که این موضوع را روشن می کنند.

 

عوامل موثر موتورهای جستجو به شرح زیرند:

  • هنگامی که صفحه سایت منتشر می شود
  • صفحه ای که دارای متن، عکس و ویدئو است
  • کیفیت محتوا
  • چقدر محتوا با نظر کاربر منطبق است
  • سرعت بارگذاری سایت شما
  • چند لینک خارجی در محتوا شما وجود دارد
  • تعداد افرادی که محتوا شما را به اشتراک گذاشتند

 

نمایه از سوی گوگل دریافت کنید

گوگل نمی خواهد به توصیه وب سایت های برجسته بپردازد، بنابراین اگر شما در تعدادی از اقدامات اسپم گیرانه شرکت کنید، ممکن است با داشتن وبسایت خود مجازات شوید. این یعنی وب سایت شما از فهرست گوگل حذف می شود و در نتایج گوگل حاضر نمی شود. بنابراین چنین سناریویی برای برند شما بسیار فاجعه آمیز است.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
منبع :
woorank

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *