تبلیغات

تبلیغات

آشنایی با انواع مشکلات کامپیوتری و ارور های ویندوز و برطرف کردن آنها

error windows

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد، زمانی که درحال کار با کامپیوتر هستید ناگهان مشکلی برای شما به وجود بیاید. مثلا یه دفعه کامپیوتر خاموش شود. خب این موضوع میتواند خیلی ناراحت کننده باشد و زمانی که شما در حال کار مهمی با کامپیوتر هستید ناگهان این مشکل رخ بدهد. و تمام کارهایی که انجام دادید را بهم بزند.

 

بیشتر اوقات این مشکلات زمانی پیش می آید که شما در حال کار کردن با کامپیوتر هستید. و یا پروژه ای دارید که باید تکمیل کنید قطعا این لحظه یکی از بدترین لحظه ها در کامپیوتر است.

 

پس اگر دوست دارید زمانی که با ارور ویندوز مواجه میشوید چگونه آن را برطرف کنید با تک تیپ تا پایان این مقاله همراه باشید. در این مقاله ما به بررسی انواع ارور ویندوز و همچنین علائم هشدار دهنده کامپیوتر و ارور ویندوز میپردازیم و با راه حل های آن آشنا میشویم.

 

قبل از اینکه به سراع علائم هشدار دهنده کامپیوتر برویم بعد نیست کمی بیشتر درباره مشکلات کامپیوتری و همچنین علت به وجود آمدن آن در کامپیوتر و لپتاپ صحبت کنیم.

 

مشکلات کامپیوتری چرا به وجود می آیند؟

 

خب قبل از اینکه شما بخواید مشکلات کامپیوتری را برطرف کنید، باید ابتدا بدانید با چه خطایی رو به رو شده اید و به خاطر چه چیزی این خطا به وجود آمده است.

 

بعضی وقتها شما با خطاهایی مواجه میشوید، که با راه اندازی مجدد سیستم این خطا بر طرف میشود. اما گاهی مواقع با راه اندازی مجدد این خطا برطرف نمیشود و باید علت آن را پیدا کرد.

 

شاید در بعضی اوقات علت مشکلات کامپیوتر به خاطر ویروسی شدن کامپیوتر باشد. در این صورت شما باید بررسی کنید آیا به تازگی برنامه یا داده ی جدید در کامپیوتر نصب کردید و یا دانلود کرده اید.

 

بهترین راه برای اینکه دچار مشکل ویروسی شدن کامپیوتر و یا هک نشوید، داشتن یک آنتی ویروس قوی است. شما با داشتن آنتی ویروس دیگر نگران هک یا ویروسی شدن کامپیوتر یا سیستم خود نخواهید بود.

 

اما بعضی اوقات مشکلاتی در کامپیوتر به وجود می آید مانند، ریستارت شدن کامپیوتر، آبی شدن صفحه کامپیوتر، و… در این مواقع شما باید علت این مشکل را پیدا کنید تا بتوانید آن را برطرف کنید.

 

صدای آزار دهنده هارد دیسک

 

 

در لپتاپ های سری جدید این مشکل برطرف شده است. اما در لپتاپ های قدیمی این مشکلات رایج هنوز وجود دارد.  لپتاپ های قدیمی به دلیل اینکه قیمت کمتری دارند دارای مشکلاتی هم هستند.

همچنین بخوانید  نحوه رفع خطای No Hypervisor Was Found 0XC0351000 در ویندوز

 

هارد دیسک های قدیمی مکانیکی است، و محرک هستند یعنی با حرک دادن قطعات آنها حرکت میکنند و به چرخش در می آیند. حتی میتوانند با حرکت دادن خراب شوند و یا از بین بروند.

 

با توجه به تحقیقات شرکت backblaze عمر متوسط هارد دیسک سه تا پنج سال است . و پس از گذشت چند مدت باید هارد دیسک عوض شود تا مشکلاتی از این دسته پیش نیاید .

مشکلات کامپیوتر مربوط به هارد دیسک ممکن است هر زمان زخ دهد. و بهترین راه برای اینکه بتوانید حتی در مواقعی که این مشکل پیش می آید با هم آن را برطرف کنید بکاپ گیری منظم از کامپیوتر و داده های مهم و ضروری است.

 

مشکلات کامپیوتری مربوط به بوت

 

دلایل های بسیار زیادی برای خطاهای مربوط به بوت سیستم وجود دارد، که هر کدام از آنها نشانه ای از یک هشدار دارند. که شما باید زمانی که با این خطا مواجه شدید علت آن را بفهمید و آن را رفع کنید.

 

اگر خطایی مانند: Boot device not found را مشاهده کردید به احتمال زیاد مشکلی در کپی ویندوز شما به وجود آمده است. این به معنی هشدار جدی برای کامپیوتر است که باید برطرف شود.

 


پیشنهادی :

10 نرم افزار برای ساخت USB بوتیبل (Bootable) از یک فایل ISO


 

برای اینکه بتوانید این ارور ویندوز را رفع کنید باید سی دی نصب ویندوز را در اختبار داشته باشید. و یا از طریق فلش ویندوز خود را بوت کنید. شما میتوانید بدون نیاز به سی دی ویندوز هم این کار را انجام دهید.

 

عملکرد ضعیف نرم افزار ها

 

یکی از ساده ترین دلایل عملکرد ضعیف برنامه ها و نرم افزار ها نادیده گرفتن مشکلات مربوط به کامپیوتر است. شما باید زمانی که اقدام به نصب برنامه یا نرم افزاری را میگیرید از سیتم و پردازنده خود مطمئن شوید.

 

شما باید از برنامه هایی که از پردازنده بالایی استفاده میکنند و فضا و رم زیادی را میخواهند کمتر استفاده کنید. و یا حداقل سیستم خود را ارتقا بدهید تا با این مشکلات کامپیوتری کمتر موجه شوید.

 

همچنین میتوانید برای رفع این مشکلات کامپیوتری از نرم افرم افزار های خود کامپیوتر استفاده کنید. و یا نرم افزار های مربوط به پاک سازی رم و کش سیستم را نصب کنید.

 

عملکرد ضعیف سخت افزار

 

زمانی که شما برنامه ها و یا بازی هایی را در سیستم خود نصب میکنید که قابلیت پردازش ندارند. و یا به سیستم بالایی نیاز دارند سخت افزار ضعیف میشود و نمیتواند آن برنامه ها و داده ها را اجرا کند.

همچنین بخوانید  5 روش رفتن به حالت Safe Mode در ویندوز 10 و 7

 

برای اینکه این که این ارور ویندوز را حل کنید، شما باید از ابزار های تست سلامت سخت افزار های کامپیوتر استفاده کنید تا بتوانید علت به وجود آمدن این مشکل را بفهمید و آن را برطرف کنید.

 

اختلافات سخت افزاری

 

چه اتفاقی می افتد زمانی که پردازنده و سخت افزار شما از سیستم های مشابه برای پردازش استفاده میکنند؟ خب قطعا مشکل در سخت افزار و نرم افزار ها به وجود می آورند.

 

مشکلات مربوط به سخت افزار ها را جدی بگیرید و راحت از آنها نگذرید. هنگامی اختلاف در نرم افزار ها و یا سخت افزار سیتم شما به وجود می آید ، کامپیوتر شما دچار مشکلات عمده ای خواهد شد.

 


پیشنهادی :

آموزش رفع ارور Not Responding در ویندوز


 

بدترین این مشکلات مشکلاتی هستند که به صورت ناگهانی رخ میدهند و شما نمیتوانید هیچ کاری را انجام دهید. برای مثال یکی از بدترین مشکلات کامپیوتری و ارور ویندوز ظاهر شدن صفحه نمایش آبی مرگ است. که برای هر کسی میتواند ایجاد ترس کند.

 

اما نگران نباشید شما میتوانید از پیش آمدن این مشکل پیشگیری کنید. برای انکه بتوانید از به وجود آمدن این مشکلات کامپیوتر و یا ارور ویندوز پیشگیری کنید به مدیریت ویندوز خود نگاه کنید.

 

از طریق مدیریت نرم افزار های ویندوز میتوانید برنامه هایی را که باعث اختلال درسیستم میشوند. و یا باعث به وجود آمدن مشکلات کامپیوتری میشوند را حذف کنید یا آنها را غیرفعال کنید.

 

اختلال در برنامه ها و بازشدن ناگهانی آنها

 

یکی از علامت های ساده که خبری از اتفاق بزرگ را میدهند باز شدن ناگهانی پرونده یا برنامه ها است . پرونده هایی که بدون اراده شما باز میشوند و یا اجرا میشوند.

 

و یا برنامه هایی که اجرا نمیشوند و یا در موقع اجرا خطا هایی را نشان میدهند . این مشکلاتی که راحت از آنها میگذریم میتواند خبری از یک مشکل بزرگ بدهد، مانند هک سیستم و نفوذ به آن .

 

خب برای اینکه دچار این ارور ویندوز نشوید شما باید سیتم یا کامپیوتر خود را همیشه به روز یا آپدیت نگه دارید. از آخرین به روز رسانی نرم افزار ها و برنامه ها استفاده کنید و یک محافظ کامپیوتر در اختیار داشته باشید تا هنگامی که با این مشکلات کامپیوتر برخور کردید بتوانید آن را حل کنید.

 

بیشتر بدانید :

همچنین بخوانید  آموزش تغییر نام حساب کاربری در مک بوک و آی مک

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *