تبلیغات

تبلیغات

مقایسه کیفیت دوربین دوگانه اکسپریا XZ2 Premium و گلکسی نوت 9

Note-9-VS-XZ2-Premium-Camera-TechTip

دوربین دوگانه گلکسی نوت ۹

 

گلکسی Note 9  دارای دو دوربین ۱۲ مگاپیکسلی ، که لنز اول دارای دریچه دیافراگم متغیر که این قابلیت عملکردی مثل چشم انسان دارد که در مواقع نور زیاد و نور کم دریچه دیافراگم باز و بسته میشود تا تصویری خوبی را به ثبت برساند .
لنز دوم از نوع پرتریت و زوم دوبرابری بدون کاهش کیفیت را برای شما امکان پذیر کرده است .

دوربین گلکسی Note 9 از لرزش‌گیر اپتیکال بهره می‌برد ، لرزش‌گیر اپتیکال باعث افزایش کیفیت ویدیوها و تصاویر و همچنین کاهش لرزش در حین حرکت فیلم‌برداری و عکس‌برداری می شود. .

 

دوربین دوگانه اکسپریا XZ2 پریمیوم

 

اکسپریا XZ2 پریمیوم دارای دو دوربین که لنز اصلی ۱۹ مگاپیکسلی  از نوع رنگی  ، و لنز دوم از نوع سیاه سفید ۱ ۲مگاپیکسلی دارای ضریب اف ۱.۶ است که میتوانید عکس‌های نوستالژیک ثبت کنید . این در حالی است که لنز اصلی دریچه‌ای بسته‌تر دارد.

 


حتما ببینید :

 مقایسه عملکرد ضد آب پرچمداران سال 2018


 

مقایسه تصویری دوربین دوگانه اکسپریا XZ2 Premium و گلکسی Note 9

 

مقایسه کیفیت دوربین دوگانه اکسپریا XZ2 Premium و گلکسی نوت 9

 

در ابن عکس میتوان گفت که کار هیچکدام از این دو دستگاه عالی نبوده ولی اکسپریا ایکس زد 2پریمیوم در روز با از دست دادن جزئیات آسمان عکس بهتری در قسمت های تاریک ثبت کند ، ولی گلکسی نوت 9 در روز توانسته با حفظ کردن جزئیات آسمان تصویر متناسبی ثبت کند . (حالت ها HDR روی حالت خودکار است.)

 

مقایسه کیفیت دوربین دوگانه اکسپریا XZ2 Premium و گلکسی نوت 9

 

در این عکس مشاهده میکنید که اولیت اکسپریا ایکس زد 2 پریمیوم با سایه هاست به همین دلیل با حذف قسمت های روشن  آسمان عکسی با جزئیات بیشتر ثبت کرده است که میتوان به دلیل نویز و شارپنس بیشتر آن باشد ، ولی به صورت کلی اگر آسمانی که گلکسی نوت 9 ثبت کرده است، روی اکسپریا ایکس زد 2 پریمیوم ثبت می شد، برتری با اکسپریا ایکس زد 2 پریمیوم بود. به صورت کلی می توان گفت گلکسی نوت 9 با اولویت کل صحنه به نورپرداری می پردازد.

 

مقایسه کیفیت دوربین دوگانه اکسپریا XZ2 Premium و گلکسی نوت 9

 

در محیط با نور کم توان گفت برتری کاملا با گلکسی نوت 9 است که به خاطر دیافرگام دوگانه خود است که در شرایط تاریک لنز دوربین به f/1.5 تغییر پیدا می کند.

 

 

مقایسه کیفیت دوربین دوگانه اکسپریا XZ2 Premium و گلکسی نوت 9

 

در عکاسی پرتره زاویه دو دستگاه کاملا متفاوت با هم است که سبب تغییرات زیادی در رنگ ، تار بودن پشت و دور بودن جسم به دوربین می شود که مشخصا نمی توان گفت کدام دستگاه تصویر بهتری ثبت میکند اما اگر دقت کنید میبیند ماتی پشت سر شخص در اکسپریا ایکس زد 2 پریمیوم جذاب تر ثبت شده است.

همچنین بخوانید  چگونه در آیفون 11 پرو عکس های بهتری بگیریم ؟

 

مقایسه ویدئویی دوربین دوگانه اکسپریا XZ2 Premium و گلکسی Note 9

 

میتوان گفت دوربین و باتری یکی از مهمترین بخش ها در گوشی های هوشمند حال حاظر است که مقایسه های چالش برانگیز با آن همیشه تماشایی بوده و هست. اکسپریا XZ2 Premium و گلکسی نوت 9 با دوربین های دوگانه خود در یک ویدئوی کوتاه با هم مقایسه شدند که در ادامه تماشا کنید .

 

 

نظرات و پیشنهادات خود را در مورد این مقاله مقایسه دوربین دو پرچمدار سامسونگ و سونی با ما درمیان بگذارید .

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *