ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

بالا مطلب

چگونه سریال نامبر Serial Number لپ تاپ یا کامپیوتر خود را بدست آوریم؟

Find_Latop_Serial_Number

سریال نامبر چیست و به چه دردی می خورد؟

 

تمامی لپ تاپ ها و کامپیوترها بدون در نظر گرفتن سازنده ، دارای یک Serial Number هستند. تمامی این سریال نامبرها در هر سری ساخت متفاوت اند. سریال نامبر بطور کلی برای لپ تاپ ها و کامپیوتر ساخته شده است تا قابل شناسایی باشند. سریال نامبر ها زمانی بکار می رود که شما لپ تاپ خود را برای تعمیر برده باشید یا زمانی که بخواهید درایور برای ویندوز خود نصب کنید.

 

معمولا ، سریال نامبر هر لپ تاپ در قسمت پشتی و پایین لپ تاپ قرار دارد یا در بعضی از لپ تاپ ماندد HP شما باید باتری را از لپ تاپ دربیاورید تا بتوانید Serial Number  را مشاهده کرده. سریال نامبر ها همچنین در حالت برچسب ، استیکر و یا حک شده بر روی لپ تاپ یا کامپیوتر شما قرار دارند. همانطور که می دانید برچسب ها بعد از مدتی محو شده و از روی لپ تاپ شما کنده خواهند شد. اگر می خواهید Serial Number  لپ تاپ یا کامپیوتر خود را پیدا کنید ، ما در این مقاله به شما یک راه بسیار آسان که تنها با یک کد در PowerShell نوشته می شود آموزش خواهیم داد ، با تک تیپ همراه باشید.

 

آموزش پیدا کردن سریال نامبر Serial Number لپ تاپ و کامپیوتر

 

1- وارد Windows PowerShell شوید.

 

پیدا کردن سریال نامبر Serial Number

 

2- بعد از وارد شدن به ویندوز پاور شل حالا کد زیر را کپی کرده و پیست کنید ( یا بنویسید ).

 

 

خروجی این قطعه کد ، Serial Number  لپ تاپ یا کامپیوتر شما خواهد بود. ( مانند شکل ) ، خروجی ممکن است تنها عدد باشد و یا ترکیبی از هر دو یعنی عدد و حروف که تمامی این ها بستگی به نوع و مدل لپ تاپ شما دارد که چه سریال نامبری داشته باشد. همچنین برای سریال نامبر طول و اندازه ی معینی مشخص نشده است ، این بدان معناست که که هر Serial Number  کاملا با دیگری متفاوت است.

 

پیدا کردن سریال نامبر Serial Number

 

همچنین شما می توانید از روی لپ تاپ خود همانطور که گفته شد ، در پشت لپ تاپ خود Serial Number  وجود دارد ، اما روشی که گفته شد شما از داخل خود ویندوز می توانید Serial Number رو مشاهده کنید ، بلکه برای مواقعی استفاده می شود که برچسب مورد نظر پاک یا محو شده باشد.

 

پیدا کردن سریال نامبر Serial Number

 

بغیر از کد بالا شما توانید توسط کد های زیر سریال نامبر سیستم خود را مشاهده کنید :

 

 

AD

AD

دیدگاه ها

  • بهنام خرداد ۲۴, ۱۳۹۸ :: ۱۰:۵۰
    0 0

    واقعا ممنون بابت راهنماییتون.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *