تبلیغات

تبلیغات

نقد و بررسی فیلم انیمیشن Coco با کارگردانی لی آنکریچ

Coco-Animation

کارگردانی فیلم انیمیشن Coco :

فیلم انیمیشن Coco

لی آنکریچ (Lee Unkrich) یکی از برجسته ترین کارگردان ها در ژانر فیلم – انیمیشن است که اکثر آثار آن ( هم چنین فیلم جدید او Coco ) جزو 250 فیلم برتر از نظر سایت IMDB می باشد.
از آثار قبلی و موفق او می توان به لیست زیر اشاره کرد :

1. Finding Nemo 2003

2. Monsters Inc. 2001

3. مجموعه Toy Story

4. A Bug’s Life 1998

5. Coco 2017

خلاصه فیلم انیمیشن Coco :

داستان فیلم انیمیشن Coco درباره پسرک نوجوان 12 ساله ای است که در پی حادثه ای خانواده خود را دست می دهد و او در تلاش است تا بتواند تا به هر طریقی دوباره آن ها را ببیند. او به همین خاطر ماجرا های هیجان انگیزی در طی مسیر خود تجربه می کند که …

فیلم انیمیشن Coco

نقد فیلم انیمیشن Coco:

Coco یکی دیگر از آثار موفق کمپانی پیکسار و همچنین کارگردان آن ( لی آنکریچ ) در ژانر انیمیشن – کمدی – ماجراجویی در سال 2017 اکران شد.
انیمیشنی موزیکال که توانست نظر مثبت بسیاری از منتقدان را به خود جلب کند و برنده جایزه بهترین انیمیشن سال را از سوی گلدن گلوب به خود اختصاص دهد.
Coco فیلمی در عین حال که موزیکال و کمدی است یکی از تاثیر گذار ترین محتوای داستانی را دارد ( که بیشتر به همین خاطر – محتوا – توانست جایزه بهترین انیمیشن را از آن خود کند. )
داستان پسری نوجوان که طی اتفاقی در روز مردگان به سرزمین مردگان راه پیدا می کند و دنیای مردگان را به شکل جذابی برای بیننده به تصویر می کشد.

به این گونه که وقتی کسی از دنیا می رود به دنیای مردگان راه پیدا می کند و همان قدر که زنده ها برای از دست دادن عزیز خود ناراحت و اندوهگین هستند, او هم برای این فقدان ناراحت است.

داستان فیلم به شکلیست که اگر کسی در دنیای زنده ها دیگر یاد مرده خود نباشد ( نشانه آن در فیلم: گذاشتن قاب عکس در گوشه خانه ) فرد مرده کم کم از دنیای مردگان محو می شود و به دنیایی می رود که کسی از آن خبر ندارد.

فیلم انیمیشن Coco

از نتیجه گیری هایی که می توان از Coco گرفت می توان به این موضوع اشاره کرد که اگر اتفاقی ناخوشایندی در گذشته برایمان رخ داده نباید از آن موضوع فرار کرد و شاید آن اتفاق ناخوشایند دریچه ای تازه و نو به ما نشان دهد و ما باید از آن استقبال کنیم. ( اشاره به موضوع قدغن کردن هرکاری در ارتباط با موسیقی در خانواده )

همچنین بخوانید  فیلم بتمن 2021 بازیگر نقش پنگوئن خود را پیدا کرده است

تبلیغات

دیدگاه ها

  • غریبه مرداد 25, 1398 :: 14:30

    این الان نقد بود؟؟؟؟؟؟؟؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *