تبلیغات

تبلیغات

حمله چندین هکر و Deface کردن سایت های ایرانی

defense-website

حمله به سایت های ایرانی و Deface کردن چند سایت سیاسی

حملات هکرها چندین نوع مختلف دارد که یکی از معروف ترین آن ها Deface است .

حال Deface یا دیفِیس به معنای آن است که هنگامی که کاربری آدرس سایت مورد نظر را وارد می کند ، بجای اینکه وارد صفحه سایت شود یک صفحه ی دیگری را مشاهده خواهد کرد که نشان دهنده هک شدن آن وب سایت می باشد.

Deface چیست؟

همانطور که گفته شد هنگامی که سایت های مختلف دیفیس می شوند معمولا صفحه ی تغییر کرده دارای یک عکس هکری و جملات هکری می باشد. حملات Deface معمولا به دلیل وجود باگ های امنیتی که در اسکریپت های سایت یا سرور وجود دارد باعث می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعاتی در توییتر خود قرار داد که نشان دهنده حمله چند هکر به سایت های ایرانی را نشان می دهد.این عملیات دیشب انجام شده بود که بعضی از سایت های ایرانی که بیشتر آن ها در بخش های سیاسی بودند “Deface” شدند.

خوشبحتانه در توییت های انتشار شده نشان داده شده است که خسارتی به بار نداشته است.

محمد جواد آذری جهرمی ( وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ) در پستی که توییت کرده است می گوید :

شب گذشته تعدادی از وب سایتهای ایرانی مورد حمله deface قرار گرفتند. هرچند خوشبختانه شناسائی و دامنه آن کنترل شد، اما لزوم هوشیاری ما جدی است.

همچنین اضافه کرد :

امنیت فضای سایبر و حفظ دارائی‌های سایبری کشور بسیار با اهمیت است. تربیت ۱۰۰۰۰ نیروی متخصص امنیت سایبری در ۴ سال را در دستور کار قرار دادیم.

طبق توییت آذری جهرمی در حال حاضر 10000 هزار نیروی متخصص امنیت سایبری آموزش دیده اند که آماده هر نوع حمله سایبری و جلوگیری از آن هستند.

همچنین بخوانید  آموزش نصب درایور گرافیک AMD : نحوه فعال کردن کارت گرافیک AMD

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *