تبلیغات

تبلیغات

شارژ بی سیم چگونه کار می کند ؟

wirelesscharger

 

شارژ بی سیم برای محبوب تر شدن در دستگاه های iPhone 8، iPhone 8 Plus و iPhone X تنظیم شده است ، و از استاندارد Qi بهره میبرند که برخی گوشی های اندروید مانند :

Galaxy Note 8، Galaxy S8 و Galaxy S7 و Galaxy S9 و Galaxy S10 استفاده می کنند .

بیشتر شارژرهای بی سیم از القای مغناطیسی و رزونانس مغناطیسی استفاده می کنند ، بدون نیاز به کابل می توانید یک دستگاه را بر روی یک سطح قرار داده و به صورت خودکار شارژ شود .

شارژ بی سیم چگونه کار می کند ؟

 

البته شارژ بی سیم واقعا بی سیم نیست ، تلفن، ساعت هوشمند ، رایانه لوحی ، هدفون بی سیم یا دستگاه دیگرنیازی به اتصال سیم به شارژر نیست ، اما شارژر بی سیم خود باید همچنان باید به یک منبع برق وصل شود تا بتواند کار کند.

اپل ذهن خود را تغییر داده است. با آی فون 8، آیفون 8 و آیفون X، اپل از جمله پشتیبانی از شارژ بی سیم با استفاده از استاندارد Qi open است ، کلمه Qi “چی” است ؛ و یک کلمه چینی است که به “انرژی زندگی” در موجودات زنده اشاره دارد.

شارژر بی سیم معمولا از القای مغناطیسی استفاده می کند . از انرژی مغناطیسی برای انتقال انرژی استفاده می کنند .

اول، شما دستگاه را مانند یک گوشی هوشمند بر روی شارژر بی سیم قرار می دهید جریان ورودی از طریق منبع تغذیه دیواری از طریق سیم در شارژر بی سیم حرکت می کند و یک میدان مغناطیسی ایجاد می کند ، میدان مغناطیسی یک جریان را درون سیم پیچ در داخل دستگاه شارژر بی سیم ایجاد می کند . این انرژی مغناطیسی به انرژی الکتریکی تبدیل می شود که برای شارژ باتری استفاده می شود . دستگاه ها باید از سخت افزار مناسب در آنها برای پشتیبانی از شارژ بی سیم استفاده کنند .

در حالی که استاندارد Qi در اصل به القاء مغناطیسی محدود بود، در حال حاضر نیز از رزونانس مغناطیسی پشتیبانی می کند ، این کار به طور مشابه انجام می شود، اما این دستگاه می تواند ، تا فاصله 45 میلی متری از سطح شارژر بی سیم باشد تا به طور مستقیم آن را لمس کند.

وقتی شارژ فعال نمی شود، شارژر Qi حداکثر قدرت را مصرف نمی کند. در عوض، از مقدار کمتری از قدرت استفاده می کند و هنگامی که یک دستگاه را در شارژر قرار می دهد ، خروجی انرژی را افزایش می دهد.

رقابت و انواع استاندارد های شارژ بی سیم (Qi و Powermat و Rezence) :

 

همچنین بخوانید  چگونه در گوشی های اندروید حساب چندکاربره بسازیم

با این حال ، Qi تنها استاندارد نیست. استاندارد Qi، که متعلق به کنسرسیوم بی سیم قدرت است ، اما این تنها نیست . در رتبه دوم، Powermat اتحاد قدرت Matters، یا PMA، یک استاندارد دیگر است . از القای مغناطیسی مانند چی (Qi) استفاده می کند . با این حال، این دو ناسازگار هستند . دستگاه های آیفون نمیتواند با شارژر بی سیم PMA شارژ شوند .

با این وجود برخی از دستگاه ها با هر دو سازگار هستند . دستگاه های جدید سامسونگ مانند :
Galaxy Note 8، Galaxy S8 و Galaxy S7 از استانداردهای Qi و PMA پشتیبانی می کنند و می توانند از آن استفاده کنند.

 

تلفن های هوشمندی که از شارژ بی سیم پشتیبانی می کنند عبارتند از :

Apple iPhone 8, iPhone 8 Plus, and iPhone X
Samsung Galaxy Note 8 and Galaxy Note 5
Samsung Galaxy S8, S8+, S8 Active, S7, S7 Edge, S7 Active
LG G6 (US and Canada versions only) and LG V30
(Motorola Moto Z, Moto Z Play, Moto Z2 Force, Moto Z2 Play (with wireless charging mod onl

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *