افزایش امنیت شبکه های اجتماعی

تک تیپ

تبلیغات

جدیدترین آموزش های تکنولوژی

حل مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ

batri laptop
ب

هنگامی که نشانه ی موس را روی آیکون باتری می برید میبینید که مقدار مصرف و زمان باقی مانده آن تا تمام شدن شارژ باتری نشان داده می شود و هنگامی که لپ تاپ خود را به شارژ می زنید می بینید که یک جعبه ی راهنمای کوچک با پیغام “درحال شارژ” می باشد که مقدار شارژ را همراه با درصد نشان می دهد. اگر باتری لپتاپ شما بصورت کامل پر شود سیستم به شما اعلام می کند که باتری 100% شارژ شده است که در صورت نیاز می توانید آن را از برق بکشید. حالا اگر هنگامی که شما باتری لپتاپ را به برق زدید اما مشاهده کردید که لپ تاپ شما شارژ نمی شود . باید بگوییم که مشکلی وجود دارد.

علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ

مشکل شارژ نشدن باتری لب تاپ تنها دو مورد دارد که بیشتر مواقع یک مشکل سخت افزاری بوده و در مواقعی مشکل نرم افزاری که با آپدیت کردن درایور مورد نظر این مشکل حل می شود. در ادامه با تک تیپ همراه باشید.

مشکل شارژ باتری لپ تاپ ها با محدودیت های نرم افزاری

محدودیت درایوری :

گاهی اوقات پیش میاد که این مشکل بخاطر بعضی درایورها های محدود کننده در شارژ پیش آید و محدودیت آن ها از شارژ شدن لپ تاپ جلوگیری کند ، اگر شما لپ تاپ خود را به شارژ می زنید اما بعد از اینکه درصد باتری 95% شد و با پیغام ” لپ تاپ شما شارژ نمی شود ” روبرو شدید این یکی از دلایل محدودیت شارژ در درایور می باشد. اگر مشاهده می کنید که همچنان باتری شما در حال شارژ شدن است و روی 50% است این بدان معناست که باتری شما از نظر کارکر و سلامت درست است.

آپدیت کردن بایوس BIOS سیستم :

گاهی اوقات یکی از دلایل شارژ نشدن لپ تاپ شما قدیمی بودن نسخه ی بایوس آن می باشد که ممکن است با آپدیت کردن بایوس سیستم خود مشکل شارژ نشدن باتری لپتاپ شما حل شود.  ( برای آموزش چگونگی آپدیت کردن بایوس کلیک کنید )

درایور Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery :

درایوری که ویندوز روی لپ تاپ شما نصب کرده تا باتری و ولتاژ ورودی را مدیریت کند. این درایور در همه قسمت به  درستی کار می کند اما گاهی اوقات ممکن است یکی از دلایل شارژ نشدن و جلوگیری از آن باشد. برای اینکار درایور را  از لیست پاک کنید و دوباره باتری لپتاپ را به شارژ بزنید و تست کنید  که درست شده است یا نه ، اگر همچنان باتری شما مشکل دارد و شارژ نمی شود این بدان معناست که شما مشکل سخت افزاری دارید. حالا درایوری را که پاک کرده اید را دانلود و دوباره نصب کنید. ( برای نصب درایور کافیست نام آن را در گوگل سرچ کنید )

حل مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ

مشکل شارژ باتری لپ تاپ ها با محدودیت های سخت افزاری

مشکل شارژ نشدن لپ تاپ با منبع تغذیه خراب :

وجود یک منبع تغذیه خراب و یا ناسازگار می تواند از شارژ شدن باتری آن جلوگیری کند ، روش های زیر را دنبال کنید :

منبع تغذیه به درستی وصل شده باشد. سوکت و کابلی که استفاده می کنید خراب و  معیوب نشده باشد. سوکتی که لپ تاپ به آن وصل می شود را در صورت نیاز عوض کنید. منبع تغذیه ای که لپ تاپ به آن متصل شده است باید اصل باشد و یک جنس دسته دو یا چینی نباشد.  برخی تولیدکنندگان جلوی استفاده از منابع تغذیه را گرفته اند تا نتوانید از منابع تغذیه نامعتبر استفاده کنید.

همچنین تمامی منابع تغذیه از نظر ولتاژ و  خروجی یکسان نیستند چرا که همه ی لپ تاپ ها از یک قدرت و  ولتاژ یکسان استفاده نمی کنند.از یک منبع تغذیه سازگار دیگر استفاده کنید ، توجه داشته باشید این منبع تغذیه باید از  تمامی نظرات با لپ تاپ شما  همخوانی داشته باشد تا صدمه ای نزند. تمامی اتصالات را از برق کشیده و دوباره متصل کنید.

پایان عمر مفید باتری لپتاپ :

باتری ها بعد از پایان عمر خود دیگر از کار می افتند ، زیرا هر باتری ظرفیت خود را دارد و درصورت استفاده هرچه بیشتر باتری ضعیف تر خواهد شد. اگر 5 سال از زمان استفاده شما از لپ تاپ با یک باتری می گذرد و هم چنان با شارژ شدن آن مشکل دارید بهتر است یک باتری دیگر تهیه کنید.

معمولا باتری های لپ تاپ از آنچه مشخص شده است زودتر عمر خود را از دست می دهند ، که در آخر منجر به شارژ نشدن لپ تاپ شما می شود. که آخرین چاره ی شما تغییر باتری  و خریدن باتری جدید  می باشد. نگران قسمت آن ها نباشید چراکه گران نیستند تنها مشکل پیدا کردن یک باتری سازگار است!

گاهی اوقات شارژ می شود و دوباره مشکل پیدا می کند

گاهی پیش می آید که شما در هنگامی که شارژر را وصل می کنید مشاهده شارژ شدن لپ تاپ خود باشید اما در مرحله ی بعد که می خواهید دوباره آن را شارژ کنید می بینید که دیگر لپ تاپ شارژ نمی شود ، این نشان دهنده است که باتری به آخر عمر خود نزدیک شده و یا شما در حال استفاده ازیک منبع تغذیه نا مناسب هستید. بهتر است یک آمار کلی از سلامت و مشخصات باتری خود داشته باشید ( میزان سلامت باتری خود را بررسی کنید ) تا از یک منبع تغذیه درست استفاده کنید .

موفق باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *