تبلیغات

آیا نیاز به یادگیری همه سرفصل های نتورک پلاس وجود دارد؟ + معرفی سرفصل ها

network2

یکی از سوالاتی که دانشجویان دوره آموزش نتورک پلاس (Network+) بسیار از من می پرسند این هست که آیا یادگیری همه سرفصل های دوره نتورک پلاس برای ورود به دنیای شبکه و فناوری اطلاعات الزامی است؟ در ابتدا باید بدانید که شما قرار است تا چه مرحله ای از آموزش شبکه و فناوری اطلاعات وارد شوید .

برای ورود به دوره آموزش نتورک پلاس (+Network) مهندس نصیری اینجا کلیک کنید

باید بدانید که قرار است در چه گرایشی از شبکه و فناوری اطلاعات پیشرفت و ادامه فعالیت داشته باشید و در نهایت علاقه شما بیشتر به چه مباحثی از شبکه است که بر اساس آن سرفصل های نتورک پلاس را نیز یاد بگیرید. اجازه بدهید قبل از اینکه بصورت کامل و قطعی در این خصوص نظر بدهیم در خصوص سرفصل های اصلی نتورک پلاس کامپتیا صحبت کنیم .

سرفصل های نتورک پلاس

معرفی سرفصل های دوره آموزشی نتورک پلاس کامپتیا ( CompTIA Network+ )

دوره آموزشی نتورک پلاس قبلا با عنوان دوره آموزش مبانی شبکه های کامپیوتری معرفی میشد اما این روزها به نوعی اولین دوره آموزشی برای ورود به هر دوره دیگری در حوزه فناوری اطلاعات شناخته می شود. این دوره در نسخه جدید خودش دارای پنح فصل بندی یا در اصطلاح سرفصل آموزشی کلی شده است که هر کدام از آنها به سرفصل های کوچکتری برای خود تقسیم می شوند. سرفصل های کلی نتورک پلاس به شکل زیر هستند :

 

 1. پایه و اساس شبکه یا Network Fundamentals
  • در این فصل شما با مبانی و مفاهیم اولیه شبکه از جمله سرویس های شبکه ، اتصالات و ارتباطات فیزیکی شبکه ، توپولوژی ها یا همبندی های شبکه ، معماری ها و طراحی های شبکه و کمی در مورد مباحث پردازش ابری بصورت کلی آشنا خواهید شد.

 

 1. پیاده سازی های شبکه یا Network Implementations
  • در این فصل شما با تکنولوژی ها و مفاهیم مربوط به مسیریابی شبکه ، تجهیزات شبکه ، راهکارهایی مثل اترنت ( Ethernet ) و شبکه های بیسیم یا وایرلس آشنا خواهید شد.

 

 1. عملیات های شبکه یا Network Operations
  • در این فصل شما با مفاهیمی مثل مانیتورینگ یا نظارت بر شبکه ، بهینه سازی های شبکه و البته مفاهیم مدیریتی تر و سطح بالاتری مثل طرح تداوم کسب و کار آشنا خواهید شد.

 

 1. امنیت شبکه یا Network Security
  • در این فصل شما با مفاهیم اولیه امنیت اطلاعات و امنیت شبکه آشنا می شوید ، حملات شبکه را و انواع حملات هکری را بصورت خلاصه و مفید یاد میگیرید و در نهایت نحوه امن کردن یا Hardening و مقابله با تهدیدات شبکه را نیز تا حد اولیه آموزش خواهید دید.

 

 1. رفع اشکال شبکه یا Network Troubleshooting
  • در این فصل شما با رفع اشکالات معمولی از جمله مشکلات مربوط به کابل های شبکه ، ارتباطات و مشکلات نرم افزاری که باعث اختلال در ارتباطات می شوند آشنا خواهید شد.

سرفصل های نتورک پلاس

برای ورود به بهترین دوره آموزش نتورک پلاس (+Network) در این لینک کلیک کنید

ریز شدن در سرفصل های نتورک پلاس ( CompTIA Network Plus )

سرفصل های بین المللی دوره نتورک پلاس بصورت کلی و کمی نامفهوم به نظر می رسند. بهتر هست برای اینکه درک بهتری از جزئیات آموزشی دوره نتورک پلاس داشته باشیم ، این سرفصل ها رو به ترتیب ریز و جزئی تر کنیم تا بدونید قرار هست چه چیزهایی در این دوره آموزش داده بشه ، پس در ادامه با ما باشید.

 

 • جزئیات سرفصل 1 دوره نتورک پلاس : پایه و اساس شبکه

در این فصل شما با نحوه کار کردن شبکه و اصلا اینکه چگونه اطلاعات در شبکه جابجا می شوند ، آشنا می شوید. با لایه های شبکه آشنا می شوید و مفاهیمی مثل Encapsulation را یاد میگرید.  در ادامه شما با ویژگی های یک شبکه استاندارد آشنا می شوید ، با توپولوژی یا همبندی های شبکه آشنا می شوید. در ادامه با انواع کابل شبکه و کاربرد هر کدام از آنها آشنا می شوید. با مفاهیم آدرس دهی آیپی و مقدماتی از سابنتینگ آشنا می شوید. پورت های فیزیکی و مجازی ، پروتکل ها ، نرم افزارها و … را می شناسید. سرویس های شبکه را می شناسید و هدف کلی از ارائه هر سرویس در شبکه را درک خواهید کرد و در نهایت با کلیات ساختار اتاق سرورها و مراکز داده آشنا می شوید و این فصل شما کامل می شود.

 

 • جزئیات سرفصل 2 دوره نتورک پلاس : پیاده سازی شبکه

در این فصل شما با تجهیزات مختلف شبکه و قابلیت های هرکدام از آنها آشنا می شوید و محل قرارگیری هر کدام از آنها را نیز یاد میگیرید. در این فصل است که شما مفاهیمی مثل سویچ ها ، روتر ها ، فایروال و … را می شناسید. در ادامه با مفاهیم مسیریابی شبکه ، تکنولوژی های مسیریابی و مکانیزم های مدیریت پهنای باند در شبکه آشنا خواهید شد. سپس با چیزی به نام اترنت و قابلیت سویچینگ آن آشنا می شوید و این فصل با نصب و راه اندازی اولیه شبکه های وایرلس و شناخت استانداردها و تکنولوژی های شبکه های بیسیم به پایان می رسد.

 

 • جزئیات سرفصل 3 دوره نتورک پلاس : عملیات های شبکه

در این فصل شما بیشتر درگیر مباحثی مثل مانیتورینگ و نظارت بر شبکه خواهید شد. اینکه چگونه وضعیت شبکه را با سنسورهای مختلفی که آموزش داده می شود چک کنید از جمله مواردی است که شما در این فصل یاد میگیرید. دسترسی پذیری یا Availability سرویس های شبکه از جمله دیگر مواردی است که در کنار مستند سازی و قوانین و پالیسی های شبکه در این فصل باید یاد بگیرید. در نهایت شما با شناخت مفاهیمی مثل طرح بازیابی از حوادث یا Disaster Recovery و مفاهیم High Availability یا دسترسی بالا این فصل را با به پایان می رسانید.

 

 • جزئیات سرفصل 4 دوره نتورک پلاس : امنیت شبکه

در این فصل شما ابتدا با مفاهیم اولیه ای که در بحث امنیت شبکه و ارتباطات وجود دارند آشنا می شوید. انواع حملات هکری شناخته شده را می شناسید و بعد از این فصل دیگر وقتی صحبت از حملات دیداس یا DDoS می شود تعجب نخواهید کرد. تکنیک های مختلف امن کردن تجهیزات شبکه و نرم افزارهای شبکه را بصورت کلی آموزش می بینید و با مفهومی به نام Hardening  آشنا خواهید شد. تسرویس های مختلف دسترسی از راه دور و روشهای دسترسی امن از راه دور را می شناسید و در نهایت با مرور بخش کمی از مباحث امنیت فیزیکی این دوره را به پایان خواهید رساند.

برای ورود به کاملترین و برترین دوره آموزش نتورک پلاس (+Network) وارد این لینک شوید

 

 • جزئیات سرفصل 5 دوره نتورک پلاس : رفع اشکال شبکه

در این فصل با متدولوژی های رفع اشکال شبکه آشنا می شوید ، مشکلات ارتباطی کابل ها ، استفاده از ابزارهای رفع اشکال ، نرم افزارها و دستورات و در نهایت شما می توانید زمانیکه به مشکلی در شبکه می خورید با تحلیل به دلیل بروز مشکل و رفع آن بپردازید. بعضا ممکن است در رفع اشکالات شبکه شما نیاز به آموزش لینوکس و دستورات آن داشته باشید که در دوره آموزش داده می شود.

سرفصل های نتورک پلاس

در نهایت خدمت شما عرض می کنم که به نظر من شما باید این دوره را به صورت کامل یاد بگیرید تا دید کلی نسبت به همه جوانب شبکه و امنیت پیدا کنید. از نظر من همه سرفصل های دوره نتورک پلاس دارای اهمیت هستند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *