تبلیغات

تبلیغات

نحوه گرفتن اسکرین شات در کروم بوک با استفاده از ابزار Snipping

How-to-Take-a-Screenshot-on-Chromebook-With-the-Snipping-Tool

اسکرین شات ها، اغلب برای دسترسی سریع کاربران به یک تصویر، نوشته و یا هر چیز دیگری است، که بتوانند به راحتی آن را از صفحه مانیتور خود به صورت یک عکس در اختیار داشته باشند. استفاده از این ویژگی در سرویس کروم، ممکن است برای بسیاری از کاربران مبهم به نظر برسد، زیرا کمتر مقاله ای به رفع این مشکل اشاره کرده است.

خوشبختانه، گرفتن اسکرین شات در کروم بوک ها بسیار ساده اند و افراد می توانند تنها با ابزار Snipping از صفحه نمایش خود یک اسکرین شات جزئی بگیرند. استفاده از این ویژگی به افراد اجازه را می دهد که بعدا با استفاده از یک ویرایشگر تصویر آن را برش دهید.

در این مقاله قصد داریم نحوه گرفتن اسکرین شات در کروم بوک را با استفاده از ابزار Snipping مورد بررسی قرار دهیم. از این رو، اگر شا نیز از کروم بوک برای کار خود استفاده می کنید، توصیه می کنیم این مقاله را برای استفاده از ابزار اسکرین شات دنبال کنید.

استفاده از ابزار Snipping برای گرفتن اسکرین شات در کروم بوک

ابزار Snipping در کروم بوک

برای نمایش ابزار Snipping در سیستم عامل کروم، می بایست از کلید های ترکیبی “Shift + Ctrl + Show Windows” استفاده کنید. کلید Show Windows، در واقع همان دکمه ای است که از یک مستطیل و دو خط کنار هم، به معنای “دسته ای از پنجره ها” بر روی صفحه کلید قرار گرفته است.

معمولا این کلید 5 یا 6 در ردیف بالا است که بین دکمه های Full Screen و Brightness Down قرار دارد. با این حال، توجه داشته باشید که برخی از صفحه کلید های کروم بوک از کلید F5 به جای Show Windows استفاده می کنند.

هنگامی که میانبر صفحه کلید را فشار دهید، صفحه نمایش برای شما کمی تاریک می شود و نشانگر ماوس به نمادی برای استفاده از ابزار Snipping تبدیل می شود. در این مرحله، یک نوار ابزار جدید به نام grab/record toolbar در پایین صفحه قرار می گیرد که وظیفه ضبط تصاویر را بر عهده دارد.

اکنون، نشانگر ماوس را به قسمتی که می خواهید عکس بگیرید برده، و سپس با استفاده از ویژگی Drag and Drop عکس مورد نظر خود را بگیرید. به محض اینکه کلید ماوس را رها کنید، اسکرین شات مورد نظر از تصویر زمینه جدا شده و در یک پنجره پیش نمایش در گوشه سمت راست به نمایش در می آید.

به طور پیش فرض، اسکرین شات ها در پوشه ای به نام Downloads ذخیره می شوند. با این حال، شما می توانید با کلیک بر روی گزینه پیش نمایش (preview) تصاویر خود را مشاهده کنید.

همچنین بخوانید  غیرفعال کردن برنامه های Startup در ویندوز 10 برای افزایش سرعت سیستم

گرفتن اسکرین شات از یک پنجره خاص

گرفتن اسکرین شات از یک پنجره خاص

علاوه بر مورد اشاره شده، سیستم عامل کروم قابلیتی را در خود دارد که کاربران می توانند از یک پنجره به خصوص اسکرین شات بگیرند. این روش نیز، همانند مورد قبلی با استفاده از چند مرحله ساده امکان پذیر است که می توانید این مراحل را در ادامه مقاله مطالعه کنید.

برای انجام این کار، تنها کافی است کلید های ترکیبی “Ctrl + Alt + Show Windows” را همزمان فشار دهید. با استفاده از این روش، مجددا ابزار Snipping در مک بوک شما فعال می شود. شما می توانید با بردن نشانگر خود بر روی پنجره مورد نظر و کلید بر روی آن، یک اسکرین شات تهیه کنید.

معرفی چندین میانبر برای تهیه اسکرین شات

به طور خلاصه، در این بخش از مقاله قصد داریم چندین نمونه از میانبر های کروم بوک برای تهیه اسکرین شات را بیان کنیم. از این رو، اگر شما نیز می خواهید هرچه سریع تر این عملیات را در سیستم عامل خود فعال کنید، توصیه می کنیم این موارد را به خاطر بسپارید.

  • کلید های میانبر Shift + Ctrl + Show Windows: برش منطقه خاص از صفحه نمایش
  • کلید های میانبر Ctrl + Alt + Show Windows: اسکرین شات از یک پنجره خاص در ویندوز
  • کلید های میانبر Ctrl + Show Windows: تهیه اسکرین شات از کل صفحه نمایش

گرفتن اسکرین شات در کروم بوک

اکنون که می دانید، چگونه از صفحه نمایش خود در سیستم عامل کروم یک اسکرین شات تهیه کنید، پیشنهاد می کنیم از کلید های ترکیبی اشاره شده در مقاله استفاده کنید. زیرا این روش سرعت کاری شما را بالا می برد و باعث می شود بهره وری کار شما افزایش پیدا کند.

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *