تبلیغات

تبلیغات

ویرایش آنلاین عکس | ۷ ابزار ویرایش آنلاین تصویر در یک ابزار + راهنمای استفاده

نتیجه-نهایی-ویرایش-تصویر-با-نگارین

با گسترش استفاده از شبکه‌های اجتماعی و نیاز روزافزورن مردم برای ویرایش آنلاین عکس و تصاویر برای قرار دادن در شبکه‌هایی مانند اینستاگرام، نیاز به ابزارهایی برای ویرایش تصاویر که به صورت آنلاین بتوان به آن دسترسی داشت و محدودیتی در هنگام استفاده از آن وجود نداشته باشد به یک نیاز اساسی تبدیل شده است. خوشبختانه با پیشرفت علم برنامه‌نویسی و امکان پردازش تصاویر توسط زبان‌های مختلف برنامه‌نویسی، این امکان برای عموم مردم به وجود آمده است تا بتوانند تصاویر مد نظر خودشان را با ابزارهای ویرایش آنلاین تصویر، ویرایش کنند و از آن‌ها استفاده کنند. سرویس دهنده‌های فراوانی در این حوزه فعالیت می‌کنند و شاید مهمترین موضوع انتخاب کاربردی‌ترین ارائه دهنده سرویس پردازش و ویرایش تصاویر است. یکی از بهترین ابزارهایی که خدمات خود را به صورت رایگان در اختیار عموم افراد قرار داده است، ابزار ویرایش آنلاین عکس نگارین به آدرس negar.in است.

با نگارین شما قادر خواهید بود تا روی تصاویر خود حاشیه گذاری کنید، برش مناسب روی تصویر خود ایجاد کنید و یا حتی نور و رنگ تصویر خود را تنظیم کنید. ما در این نوشته سعی خواهیم کرد تا انواع کارهایی که امکان اعمال آن‌ها را روی تصاویر خود به کمک ابزار ویرایش آنلای عکس دارید، معرفی کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

1. حاشیه گذاری

امروزه اکثر کاربران در شبکه‌های اجتماعی سعی دارند تا خودشان را از طریق پروفایلی که می‌سازند به خوبی معرفی کنند. زمانی که صحبت از تصویر پروفایل می‌شود، گذاشتن یک حاشیه رنگی متناسب با نوع شبکه اجتماعی، می‌تواند در ذهن دیگر کاربران، از شما یک شخص حرفه‌ای بسازد. علاوه بر این زمان‌های بسیاری اتفاق می‌افتد که شما نیاز دارید تا برای قرار دادن تصویر خود در یک سایت یا هر جای دیگری، یک قاب دایره‌ای مناسب بسازید و نمایش تصویر خود را برجسته‌تر کنید. برای قرار دادن یک حاشیه مناسب روی تصویر شما راه‌های مختلفی وجود دارد که بعضی از آن‌ها مانند فتوشاپ، نیازمند یادگیری و تمرین بسیار هستند. خوشبختانه ابزار ویرایش آنلاین عکس نگارین، یکی از سرویس دهنده‌هایی است که این حاشیه گذاری تصاویر را برای شما آسان نموده است. برای قرار دادن حاشیه روی تصاویر خود تنها کافی است به صورت زیر عمل کنید.

گام اول: وارد سایت نگارین شده و از میان ابزارهای موجود، روی گزینه حاشیه گذاری کلیک کنید.

 

ویرایش آنلاین عکس

گام دوم: روی گزینه انتخاب تصویر کلیک کنید و تصویر مورد نظر خود را انتخاب کنید و به همین راحتی تصویر خود را با حاشیه‌ای زیبا تحویل بگیرید.

 

ویرایش آنلاین عکس

مزایای استفاده از ابزار حاشیه گذاری نگارین

بسیاری از ابزارهای موجود در وب که کار حاشیه گذاری را برای شما انجام می‌دهند، تنها یک کادر تکراری را برای شما قرار می‌دهند. شما برای استفاده از آن ابزارها حتما باید تصویر خود را به صورت مربعی برش بزنید و سپس آن را به حاشیه گذار بدهید. ابزار ویرایش آنلاین عکس نگارین، بر خلاف این ابزارها، امکانات تکمیلی و ویژه دیگری را در بخش حاشیه گذرای برای شما قرار داده است:

  • شما می‌توانید با تغییر سایز دایره روی تصویر و جابجا کردن آن، حاشیه را دقیقا در محلی که قصد دراید، قرار دهید.
  • شما می‌توانید رنگ مورد نظر خود را بر روی حاشیه قرار دهید و با فعال کردن گزینه «رنگ دوم»، حاشیه‌ای دو رنگ برای تصویر خود قرار دهید.
  • شما می‌توانید تعیین کنید که حاشیه مورد نظر شما ضخیم یا نازک باشد.
  • و اما یکی از مهم‌ترین و کاربردی ترین ابزارهایی که در این بخش دارید، امکان نوشتن زیر تصویر است. شما می‌توانید زیر تصویر خود توضیح یا نام خود را بنویسید و حتی اندازه و سایز آن را تعیین کنید.

 

ویرایش آنلاین عکس

2. برش تصاویر

دومین ابزاری ویرایش آنلاین عکس مربوط به برش تصاویر است. در بسیاری ار پیج‌ها دیده‌ایم که یک تصویر شاخصی را به صورت گرید (Grid) در حساب کاربری اینستاگرام خود قرار داده‌اند و ما با دیدن صفحه کاربری آن شخص یا شرکت، تصویر گرید شده را به صورت کامل دیده‌ایم. از طرف دیگر بعضی اوقات افراد تصاویر افقی (با عرض زیاد) را در یک پست قرار داده اند، به صورتی که شما با ورق زدن تصاویر آن پست بخش‌های مختلف آن تصویر را مشاهده کرده‌اید. اما ساختن این تصاویر با ابزارها و نرم‌افزاهای موجود چقدر زمان می‌برد؟

 

ویرایش آنلاین عکس

شما در نگارین این امکان را دارید تا با استفاده از ابزار «برش» این کار را به سادگی انجام دهید. برای این کار کافی است تا مراحل زیر را طی کنید:

مرحله اول: درصفحه اصلی سایت نگارین روی گزینه «برش» کلیک کنید.

 

ویرایش آنلاین عکس

مرحله دوم: پس از کلیک وارد صفحه مربوط به برش می‌شوید و کافی است تا روی گزینه «انتخاب تصویر» کلیک کنید و تصویر خود را انتخاب کنید.

 

ویرایش آنلاین عکس

مرحله سوم: حال شما می توانید با توجه به سایزی که برای انتشار تصویر خود در نظر دارید، ابعاد مورد نظر را انتخاب کنید؛ به طور مثال اگر میخواهید تصویر شما شامل 6 پست اینستاگرامی به صورت 3*2 شود کافی است مانند تصویر بالا برش خود را انتخاب کنید.

توجه: در نظر داشته باشید که ابزار ویرایش آنلاین عکس نگارین، برای اینکه کار شما در برش تصویر راحت‌تر باشد، ابعاد مختلفی را که به صورت استاندارد برای شبکه‌های اجتماعی (به ویژه اینستاگرام) ساخته می‌شود را در بخش «نسبت ابعاد» قرار داده است و در آن می‌توانید تصویر ابعاد مورد نظر خود را برای برش انتخاب کنید. همچنین در بخش دیگری نگارین «فاصله بین قطعات» را برای شما قرار داده است تا بتوانید فاصله مورد نظر خود را بین قطعات انتخاب کنید.

مرحله چهارم: در گام آخر شما این امکان را خواهید داشت تا تصاویر مورد نظر خود را به صورت کلی در یک فایل فشرده و یا به صورت تک تک دانلود کنید.

 

ویرایش آنلاین عکس

3. چیدمان تصاویر

یکی دیگر از ابزارهایی که عموم ما برای ویرایش آنلاین عکس خود به آن نیاز داریم، چیدمان تصاویر است. به کمک چیدمان تصاویر ما این امکان را داریم تا تصاویر مورد نظر خود را تحت هر محوری بچرخانیم و یا قرینه آن را داشته باشیم. انتخاب چیدمان تصاویر یکی از ابزارهای پرکاربرد در زمینه تبلیغات است. شرکت‌های تبلیغاتی بزرگ با استفاده از چرخ در تصاویر و قرینه کردن آن، سعی دارند تا توجه مخاطب را به بهترین شکل ممکن به خود جلب کنند و با هنر و سلیقه‌ای که در تهیه تصاویر دارند، مخاطب را به یک دنبال کننده و یا مشتری برای خود تبدیل کنند. نگارین در بخش «چیدمان تصاویر» این امکان را برای ما مهیا کرده است و ما به راحتی می توانیم تصویر مورد نظر خود را در این بخش در هر محوری بچرخانیم. برای این کار کافی است که وارد بخش چیدمان در نگارین شویم و تصویر مدنظر خود را در هر محوری که مورد نظر ماست بچرخانیم. در زیر نمونه‌ای از این پردازش تصویر را مشاهده می‌کنید:

 

ویرایش آنلاین عکس

4. افزودن فیلترهای رنگی به تصاویر

افکت دادن به تصویر و یا فیلترگذاری روی آن را می‌توان یک ویرایش ساده بر روی تصاویر دانست.اعمال تغییرات بر روی میزان نور و رنگ تصاویر، می‌تواند جذابیت‌های بصری تصاویر را افزایش داده و باعث بهبود بازخورد آن شود؛ علی الخصوص برای کسانی که در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام فعالیت می‌کنند، فیلترهای رنگی، می‌تواند باعث دیده شدن بیشتر تصاویر شود؛ البته باید در نظر داشته باشید که در انتخاب فیلتر رنگی تصاویر باید دقت زیادی داشته باشیم؛ زیرا اعمال هر نوع فیلتری روی تصاویر لزوما جذابیت آن را بالا نمی‌برد و اگر انتخاب نامناسبی داشته باشیم، ممکن است حتی بازخورد منفی بگیریم. یکی دیگر از کاربردهای فیلتر رنگ ترمیم تصاویر بد کیفیت و تار است.

برای استفاده از فیلتر رنگ می‌توانیم از ابزارهای موجود در برخی از اپلیکیشن‌های موبایل مانند اینستاگرام و اینشات و همچنین برخی از سرویس‌های ویرایش آنلاین عکس مانند نگارین که این فیلترها را به صورت آماده دارند، استفاده کنیم و با قرار دادن تصاویر در آن‌ها خروجی کار را با استفاده از فیلترهای متنوع، مشاهده و ذخیره کنیم. همانطور که گفته شد، نگارین یکی از سرویس‌هایی است که ابزار فیلتر رنگ را به صورت رایگان در دسترس عموم قرار داده است. برای استفاده از آن، تنها کافی است تا در سایت نگارین، روی «فیلتر رنگ» کلیک کرده و تصویر خود را ارسال کنید.

 

ویرایش آنلاین عکس

پس از ارسال تصویر خود، می‌توانیم نتیجه را فیلترهای مختلف رنگی دریافت کنیم و بنا به سلیقه خود از هر کدام که مناسب‌تر است، استفاده کنیم. همچنین نگارین گزینه‌ای تحت عنوان «نسبت ابعاد» دارد تا ما بتوانیم تصویر را دقیقا در ابعادی که مدنظر داریم، برش دهیم و با فیلتر مورد نظرمان دانلود کنیم.

 

ویرایش آنلاین عکس

5. اعمال تغییرات روی رنگ‌های مختلف تصویر و کاهش تاری تصاویر

زمان‌های بسیاری برای ما پیش می‌آید که تصمیم داریم یک لحظه خاص را از طریق تصاویری که داریم در شبکه‌های اجتماعی اطلاع رسانی کنیم ولی تصویر ما یکی از مشکلات زیر را دارد:

  • تصویر ما در یک محل بسیار تاریک گرفته شده و وضوح خوبی ندارد.
  • به دلیل زوم کردن یا تصویربرداری بد، تصویر ما تار شده است.
  • بدون در نظر گرفتن زاویه تابش خورشید اقدام به عکاسی کرده‌ایم.
  • تصویر ما قدیمی است و با توجه به کیفیت دوربین‌های قدیمی، رنگ و لعاب خوبی ندارد.
  • یا حتی قصد استفاده از تصویری را برای اجرای تبلیغات خود داریم ولی آن تصویر از جهت نور و رنگ هیچ جذابیتی ندارد.

در این شرایط ما باید با توجه به تصویری که در اختیار داریم، به سراغ اعمال تغییرات زیر در تصویر خود باشیم:

1- افزودن رنگ و ایجاد کنتراست

در صنعت عکاسی برای گرفتن یک تصویر تبلغاتی و با کیفیت از طبیعت یا اجسام از فیلترهایی به نام فیلتر پلاریزه استفاده می‌کنند. کار فیلتر پلاریزه حذف سایه‌های تاریک کننده و ایجاد کنتراست مناسب برای تصاویر است. اما همه ما به دوربین عکاسی دسترسی نداریم و با استفاده از دوربین‌های موجود روی موبایل خود عکاسی می‌کنیم و ممکن است تصاویر ما دارای شرایط مناسب نور و کنتراست نباشند. در این شرایط است که ما باید با ابزارهای ویرایش آنلاین عکس، کار خود را انجام دهیم.

2- خلق حرکت

در دنیای عکاسی، با استفاده از فیلترهای ND سعی می‌کنند تا میزان نور ورودی به لنز خود را کاهش دهند و با کمتر کردن سرعت شاتر، سعی می‌کنند تا حرکت و جنبش را در تصویر خود نمایش دهند. ایجاد حرکت روی تصاویر یکی از مهم‌ترین ترفندهایی است که ما برای ویرایش تصاویر بد کیفیت خود می‌توانیم انجام دهیم و تصاویر جذابی را تولید کنیم.

3- نوردهی متعادل‌تر

یکی دیگر از فیلترهایی که روی دوربین‌های عکاسی نصب می‌شوند GND هستند و کار آن‌ها این است که میزان نور را در بخش سایه و خاکستری تصویر کاهش می‌دهد. ما نیز زمانی که تصویری همراه با سایه و یا پس زمینه خاکستری رنگ داریم و می‌خواهیم کیفیت آن را بالا ببریم، باید با استفاده از ویرایشگرهای تصاویر دقیقا کار این لنز را انجام دهیم و با کار نوردهی را به این بخش‌های تاریک شده انجام دهیم.

4- بهبود تصاویر با استفاده از افکت‌های تصویری

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند به جذابیت تصویر ما با اعمال تغییرات روی نور رو رنگ کمک کند، دادن افکت‌های تصویری است. ما با تغییر میزان شدت رنگ موجود در تصویر خود، افزایش شارپ بودن و یا افزایش تاری و همچنین تغییر میزان سفیدی نور در تصویر، می‌توانیم تا حدودی تصویر را از حالت طبیعی خود خارج کنیم و جذابیت بصری آن را بالاتر ببریم.

برای انجام هر کدام از موارد بالا ما باید دوربین عکاسی حرفه‌ای داشته باشیم و یا در استفاده از فتوشاپ حرفه‌ای باشیم و تصاویر را با توجه به مهارتی که آموخته‌ایم، ویرایش کنیم. اما ممکن است همه افراد در استفاده از فتوشاپ حرفه‌ای نباشند و یا زمان کافی برای اعمال تغییرات روی تصویر خود را نداشته باشند. در این شرایط پیشنهاد ما استفاده از ابزار آنلای ویرایش عکس. نگارین یکی بهترین سرویس‌های آنلاین ویرایش عکس است که این کار را به خوبی برای شما انجام می‌دهد. برای اعمال این تغییرات کافی است تا مرحل زیر را طی کنید:

گام اول: وارد نگارین شده و روی گزینه «صفات رنگی» کلیک کنید.

 

 

ویرایش آنلاین عکس

گام دوم: تصویر مورد نظر خود را با زدن دکمه «انتخاب تصویر» قرار دهید.

گام سوم: با استفاده از گیج‌های روشنایی، کنتراست، اشباع، سپیتا، پیکسلی و تاری،بهینه ترین حالت تصویر خود را انتخاب کنید.

 

ویرایش آنلاین عکس

گام چهارم: در این مرحله با زدن روی دکمه «دانلود تصویر»، تصویر نهایی خود را دریافت کنید. در زیر نتیجه تغییری که روی تصویر ایجاد شده است را مشاهده می‌کنید:

 

ویرایش آنلاین عکس

6. تشخیص حاشیه روی تصاویر و نگاتیوی کردن عکس

یکی دیگر از ابزارهایی که برای تشخیص حاشیه و خطوط تصویر از آن استفاده می‌شود، ابزار حاشیه یاب نگارین است. با استفاده از این ابزار شما میتوانید خطوط موثر بر روی تصویر را شناسایی کنید و تمام حاشیه‌های موجود در تصویر را تشخیص دهید. همچنین می‌توان تصویر تولید شده توسط این ابزار را یک افکت جذاب برای ساخت تصاویر نگاتیوی دانست. کار با این ابزار نیز مانند سایر ابزارهای ویرایش آنلاین عکس نگارین ساده است؛ تنها کافی است تا شما وارد نگارین شوید و روی گزینه «حاشیه یاب» کلیک کنید و تصویر مورد نظرتان را انتخاب کنید. بقیه کار را نگارین با استفاده از الگوریتم Sobel انجام می‌دهد و تصویر شما را نمایش می‌دهد.

 

ویرایش آنلاین عکس

7. ارزیابی و تنظیم کنتراست تصاویر

برای کسانی که در زمینه طراحی و گرافیک فعالیت می‌کنند و یا طراحان سایت، یکی از مهمترین مسائل پیدا کردن کنتراست مناسب در میان رنگ‌ها است. هر چه رنگ‌ها کنتراست بیشتری داشته باشند، نزد مخاطبین توجه بیشتری جلب می‌کنند. برای بررسی کنتراست تصاویر ابزارهای متنوعی به صورت آنلاین وجود دارد؛ یکی از سایت‌هایی که این ابزار را به صورت رایگان در اختیار عموم قرار داده است، نگارین است. برای استفاده از آن تنها کافی است تا وارد سایت نگارین به آدرس negar.in شده و روی گزینه «ارزیابی کنتراست» کلیک کنید.

 

 

ویرایش آنلاین عکس

پس از وارد شدن به بخش ارزیابی کنتراست، می توانید کدهای رنگی که مد نظر دارید را قرار دهید. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید، این ابزار کنتراست نوشته و پس زمینه شما را در اندازه‌های مختلف نوشته تست می‌کند و در صورتی که کنتراست مناسب وجود داشته باشد، برای شما خوانا بودن را نمایش می‌دهد. یکی دیگر از مزیت‌های این ابزار این است که علاوه بر پردازش تصویر، رنگ نوشته و پس زمینه شما را در پایین صفحه می‌آورد تا خودتان نیز بتوانید به صورت بصری، ترکیب رنگ‌های مدنظرتان را ببینید.

 

ویرایش آنلاین عکس

نتیجه گیری

کار اصلی متخصصان طراحی و گرافیک این است که بتوانند کار پردازش تصویر را با توجه به تجربه، مهارت و آموخته‌های خودشان انجام دهند و برای بهبود نمایش تصاویر، آن‌ها را ویرایش کنند. اما برای افرادی که به تمام حوزه‌های طراحی و گرافیک و کار با نرم‌افزارهای تخصصی مانند فتوشاپ، تسلط ندارند، کار ویرایش تصویر بعضا از جابه‌جا کردن کوه هم سخت‌تر می‌شود. در این شرایط بهترین راه حل استفاده از نرم‌افزارها، اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های ویرایش آنلاین عکس است که این کار را به خوبی و به صورت اتوماتیک برای شما انجام می‌دهند. به جرات می‌توان نگارین را یکی از پیشرفته‌ترین ابزارهای آنلاین ویرایش تصویر برای پردازش و ویرایش تصاویر دانست. در صورتی که تصمیم به ویرایش تصویری گرفتید، کافی است که وارد سایت نگارین شده و تنها با زدن یک دکمه و انتخاب تصویر خود، مابقی کار را به نگارین بسپارید. برای ورود به سایت نگارین می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *