تبلیغات

تبلیغات

چونه رایانه خود را برای مطالعه آماده کنیم

How-to-Set-Up-Your-Windows-PC-as-a-Study

نحوه سازماندهی رایانه خود برای مطالعات، مستقیما بر میزان بهرهوری شما تاثیر می گذارد. هر تغییر کوچکی که انجام می دهید می تواند چند دقیقه در زمان شما صرفه جویی کند.

اگر می خواهید به صورت مجازی در کلاس ها شرکت کنید و یا رایانه شخصی خود را در خوابگاه راه اندازی کنید، نکات و ترفند هایی را برای کمک به شما در راه اندازی درست آن به اشتراک می گذاریم، در ادامه با ما همراه باشید.

میانبر های برنامه را به نوار وظیفه پین کنید

پین کردن برنامه به نوار وظیفه

با استفاده از نوار وظیفه، می توانید تنها با یک کلیک به هر برنامه و یا نرم افزاری دسترسی داشته باشید. بنابراین، پین کردن برنامه هایی که زیاد از آنها استفاده می کنید می تواند به راحتی در دسترس شما قرار گیرد و به طور کلی در زمان شما صرفه جویی کند. بنابراین اولین قدم برای راه اندازی رایانه شخصی باید پین کردن برنامه های پر کاربرد به نوار وظیفه باشد.

برای انجام این کار می توانید به پوشه برنامه مورد نظر رفته و برنامه را به نوار وظیفه اضافه کنید، تنها کافیست بر روی نماد برنامه کلیک راست نمایید و گزینه “Pin to Taskbar” را انتخاب نمایید.

علاوه بر این، پس از اجرای برنامه نیز می توانید بر روی نماد آن کلیک راست نموده و گزینه Pin to Taskbar را انتخاب کنید، تا برنامه مورد نظر در نوارد وظیفه ثابت بماند.

در نهایت در صورتی که از اعمال این ویژگی بر روی هر برنامه منصرف شدید، می توانید بر روی نماد پین شده راست کلیک کرده و گزینه Unpin را انتخاب نمایید.

تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات

تهیه نسخه پشتیبان از داده ها

به عنوان یک دانش آموز اگر از رایانه برای مطالعه دروس خود استفاده می کنید، نمی توانید داده های ارزشمند خود را به راحتی از دست بدهید، برای مثال ممکن است تکالیفی را انجام داده باشید که هنوز ارسال نکرده اید و یا مطالب تحقیقاتی را پس از روز ها کار جمع آوری کرده اید، که می تواند برای شما بسیار مهم باشد. بنابراین، باید مطمئن شوید که از اطلاعات شما به درستی نسخه پشتیبان گرفته شده است.

از این رو، برای انجام چنین کاری می توانید از برنامه های پشتیبان گیر شخص ثالث و یا سرویس های ذخیره ساز ابری برای پشتیبان گیری از فایل ها و پوشه های خود استفاده کنید. با انجام این کار، می توانید به راحتی داده های تحصیلی خود را بازیابی کنید و در صورت بروز فاجعه، رایانه شخصی خود را دوباره در شرایط کار قرار دهید.

همچنین بخوانید  تغییر منو استارت ویندوز 11 به ویندوز 10

امنیت دستگاه خود را بالا ببرید

بالا بردن امنیت در ویندوز

استفاده از آنتی ویروس یک امر حیای و پیشگیرانه برای جلوگیری از ورود بد افزار ها به رایانه شخصی می باشد. از این رو حتی اگر از اطلاعات و داده های خود نسخه پشتیبان تهیه کرده اید پیشنهاد می کنیم از یک آنتی ویروس مطمئن استفاده نمایید.

علاوه بر این، باید از دانلود فایل ها و پوشه ها از منابع ناشناخته خودداری نمایید. از این رو هر زمان که فایل ها را دانلود می کنید، مطمئن شوید که ایمن هستند. اگر آنتی ویروس شما در مورد بد افزار ها هشدار می دهد، اجازه ندهید فایل دانلود شده در فضای سخت افزاری شما بماند.

محافظت از فایل ها و پوشه ها

محافظت از داده ها در ویندوز

بسیار مهم است که فایل ها و پوشه های خود را با استفاده از ابزار های شخص ثالث قفل کنید تا دوستانان نتوانند به داده ها و پروژه هایی که به آن احتیاج دارید را ویرایش نمایند. برای انجام این کار می توانید از نرم افزار Easy File Locker برای قفل نمودن داده های خود استفاده نمایید، تا دوستان و یا دیگر افراد به اطلاعات مهم شما دسترسی نداشته باشند.

تنظیمات هر فایل را تغییر دهید

تنظیمات فایل در ویندوز

تنظیم فایل ها برای باز شدن یک برنامه خاص برای بهبود گردش کار شما بسیار مهم است. بنابراین، شما باید تنظیم باز کردن هر فایلی را مورد بررسی قرار دهید. برای مثال، می توانید تمام فایل های PDF را تنظیم کنید تا در یک برنامه خاص مانند Edge باز شود.

برای تغییر تنظیمات فایل می توانید مراحل زیر را دنبال نمایید:

  • به پوشه حاوی فایل PDF بروید.
  • بر روی فایل کلیک راست کرده و بر روی گزینه Properties کلیک نمایید.
  • بر روی دکمه Change در کنار گزینه Open With کلیک نمایید.
  • برنامه این که می خواهید برای مشاهده فایل های PDF استفاده کنید، انتخاب کنید.
  • بر روی OK کلیک کنید.
  • در نهایت برای تایید بر روی Apply و سپس Ok کلیک نمایید.

به این ترتیب هنگام باز نمودن فایل های PDF این ابزار تنها با نرم افزار Edge باز می شود.

رایانه رومیزی خود را برای مطالعه تنظیم کنید

امیدواریم رعایت نکات فوق به شما کمک کند تا کامپیوتر خود را برای مطالعه به روش صحیح تنظیم کنید. پیشنهاد می کنیم تمامی تنظیمات ارائه شده در مقاله را امتحان کنید و بهترین آنها را برای خود برگزینید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن از رایانه برای مطالعه خود استفاده کنید.

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *