تبلیغات

نحوه تغییر پس زمینه عکس در فتوشاپ

How-to-Change-the-Background-of-a-photo-in-Photoshop

تغییر پس زمینه عکس در فتوشاپ ممکن است کاری چالش برانگیز به نظر برسد، اما اگر مراحل اولیه را به درستی یاد بگیرید و به بهبود مهارت های ویرایشی خود ادامه دهید، این تغییرات برای شما بسیار ساده خواهد شد.

به یاد داشته باشید که استراتژی ای که قصد داریم در این مقاله  توضیح دهیم برای تصاویر هنری است که امکان دارد چندین سوژه در آن وجود داشته باشند از این رو ممکن است برای شروع کار کمی دشوار به نظر برسد. از این رو، می توانید با ژانر های دیگر عکاسی این ویژگی را آزمایش کنید، اما در ابتدا باید بر فضای کاری Select & Mask فتوشاپ تسلط داشته باشید.

نحوه تغییر پس زمینه عکس در فتوشاپ

نحوه تغییر پس زمینه عکس در فتوشاپ

بهترین روش برای ایجاد تغییر پس زمینه در فتوشاپ، استفاده از مجموعه ای است که پیش زمینه و پس زمینه را از هم جدا کند. مانند سایر ویژگی ها، چندین راه مختلف برای دستیابی به نتیجه یکسان نیز برای این مورد وجود دارد اما در این آموزش قصد داریم از ابزار Quick Selection برای جداسازی سوژه مورد نظر استفاده کنیم.

سوژه مورد نظر را انتخاب کنید

ابزار Quick Selection را از نوار ابزار فتوشاپ انتخاب کنید، یا میانبر W را بر روی صفحه کلید خود بزنید. Tolerance خود را بر روی عدد 32 قرار دهید و سپس بر روی ناحیه ای که می خواهید انتخاب کنید، کلید ماوس را فشار داده و نشانگر آن را به اطراف بکشید. فتوشاپ سعی می کند تا بر اساس سطوح کنتراست تصویر حدس بزند که کدام قسمت ها را می خواهید بگنجانید.

انتخاب سوژه در فتوشاپ

در نتیجه، متوجه خواهید شد که نواحی با کنتراست بالا و لبه های سخت به صورت راحت تری انتخاب می شوند، اما بخش هایی که کنتراست کمی نسبت به هم دارند می بایست با دقت بیشتری از این ابزار استفاده کرد.

در برخی از تصاویر انتخاب پس زمینه راحت تر از سوژه اصلی است. از این رو می توانید در ابتدا پس زمینه را انتخاب کرده و در نهایت با فشردن کلید های ترکیبی “Shift + Ctrl + I” در ویندوز و “Shift + Cmd + I” در مک، انتخاب خود را معکوس کنید.

انتخاب خود را تنظیم کنید

برای تنظیم انتخاب دقیق خود، بر روی تصویر زوم (بزرگنمایی) کرده و با انتخب گزینه “Brush Options” که در نوار Options bar قرار دارد، اندازه قلمو خود را کوچکتر نمایید. اکنون به کلیک کردن و کشیدن قسمت هایی از سوژه خود به انتخاب ادامه دهید.

ابزار براش در فتوشاپ

اگر می خواهید چیزی را از انتخاب حذف نمایید، تنها کافی است کلید Alt را نگه داشته و در قسمت های مورد نظر عملیات “Drag and Drop” را انجام دهید. در حالت ایده آل، انتخاب شما باید شامل کل سوژه باشد، اما برای مثال، نیازی نیست که روی انتخاب تک تک تار های مو وسواس داشته باشید.

همچنین بخوانید  آموزش رسم اشکال متقارن و آینه ای در فتوشاپ (Symmetrical Shapes)

استفاده از ابزار ماسک

در منوی “Select” کلیک کرده و گزینه Select and Mask را انتخاب نمایید، این ابزار را می توانید با استفاده از کلید های ترکیبی “Alt + Ctrl + R” نیز اجرا نمایید. صفحه ای که باز می شود، به شما این امکان را می دهد که انتخاب خود را اصلاح کرده و آن را به ماسک تبدیل نمایید.

استفاده از ابزار ماسک