تبلیغات

تبلیغات

icdl درجه 2 چیست و چه تفاوتی با درجه 1 دارد ؟

ICDL means – International Computer Driving Licence

گواهینامه بین المللی کامپیوتر (ICDL) پیشروترین برنامه گواهینامه مهارت های رایانه در جهان است. برای کسانی در نظر گرفته شده است که مایل به کسب دانش و مهارت در زمینه فناوری اطلاعات مطابق با استاندارد های بین المللی هستند.

در حال حاضر میلیون ها دانش آموز فعال دارای گواهینامه بین المللی کامپیوتری ICDL هستند. معمولا در ایران این دوره ها با دو مدرک درجه یک و درجه دو ارائه می شود. حال آنکه icdl درجه 2 چیست و با درجه یک چه تفاوتی دارد را در ادامه بیان خواهیم نمود.

7 ماژول ICDL در زیر لیست شده است که در کل دوره های آموزش ICDL گفته می شود:

  • ماژول 1 مفاهیم پایه فناوری اطلاعات
  • ماژول 2 استفاده از کامپیوتر و مدیریت فایل
  • ماژول 3 پردازش کلمه
  • ماژول 4 صفحه گسترده
  • ماژول 5 پایگاه داده
  • ماژول 6 ارائه
  • ماژول 7 اطلاعات و ارتباطات

گواهینامه کامپیوتر اروپایی (ECDL) که در کشورهای غیر اروپایی به گواهینامه بین المللی کامپیوتر (ICDL) نیز معروف است ، یک برنامه گواهینامه سواد کامپیوتری است که توسط بنیاد غیرانتفاعی ECDL ارائه می شود.

گواهینامه ECDL / ICDL یک مدرک معتبر جهانی در فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) و سواد دیجیتال محسوب می شود. جدا از نام ، تفاوتی بین ECDL و ICDL وجود ندارد و معادل در نظر گرفته می شوند. بر اساس گزارش بنیاد ECDL ، بیش از 14 میلیون نفر در بیش از 100 کشور در ECDL ثبت نام کرده اند.

icdl درجه 2 چیست

یکی از اولین پیش نیاز های مورد نیاز برای دریافت مدرک ICDL درجه ، امکان تایپ سریع می باشد. اگر هنوز نمی توانید با سرعت خوب تایپ کنید ، پیشنهاد می کنم آموزش حرفه ای تایپ ده انگشتی فرادرس را مشاهده کنید ، این آموزش به صورت تضمینی این مهارت را به شما یاد خواهد داد.

ICDL چیست ؟

ICDL گواهینامه مهارت های کامپیوتری پیشرو در جهان است. برنامه ICDL مهارت ها و شایستگی های مورد نیاز برای استفاده از کامپیوتر و برنامه های معمول کامپیوتری را تعریف می کند. این مجموعه گسترده ای از آموزش ها از جمله مبانی کامپیوتر ، پردازش کلمه و امنیت فناوری اطلاعات را ارائه می دهد.

ICDL یک گواهی نامه است که داشتن آن تایید می کند ، شما در زمینه مبانی کامپیوتر و مهارت های هفت گانه آن متخصص هستید. این عبارت ، یک مخفف انگلیسی بوده که International Computer Driving License را در بر می گیرد. این نوع گواهی نامه ابتدا از سال 1995 در کشور سوئد ایجاد شد و کم کم در کل اروپا مورد توجه قرار گرفت و اکنون نیز به عنوان مدرک بین المللی پذیرفته می شود.

امکان گرفتن مدرک International Computer Driving License در ایران نیز میسر است و شرکت های زیادی با برگذاری دوره و یا گرفتن امتحان این مدرک بین المللی را به قبول شدگان اهدا می کنند.

همانطور که گفته شد این مدرک هفت سر فصل مختلف دارد که امکان ، شرکت در آزمون هر مهارت به صورت جداگانه و یا دریافت کلی ICDL با یک امتحان فراهم است. در ایران ICDL علاوه بر این به دو صورت درجه یک و دو نیز قابل دریافت است ، در ادامه توضیح می دهیم که icdl درجه 2 چیست و با درجه یک چه تفاوتی دارد پس تا انتها همراه باشید.

icdl درجه 2 چیست ؟

icdl درجه 2 چیست

icdl درجه 2 شامل آموزش های مبانی کامپیوتر ، سخت افزار ، ویندوز و اینترنتی می باشد و پیش نیاز icdl درجه یک می باشد. در این آموزش ها به صورت کلی با سخت افزار ، نرم افزار ها و کار با ویندوز آشنا خواهید شد و آماده ی شرکت در مهارت های هفتگانه ICDL خواهید بود.

تفاوت icdl درجه 2 با icdl درجه 1

اگر هنوز هم متوجه نشدید که icdl درجه 2 چیست ؟ بگذارید بیشتر توضیح دهیم. : همانطور که گفته شد آی سی دی ال یک مهارت هفتگانه می باشد. در ایران به منظور سادگی در امتحان و دریافت مدرک این هفت مهارت را به دو بخش تقسیم کرده اند که مهارت های اولیه و کلی در icdl درجه 2 قرار داده شده ( ویندوز ، اینترنت ، مبانی کامپیوتر ) و چهار مهارت دیگر یعنی ( ورد ، اکسس ، اکسل و پاور پوینت ) در آی سی دی ال درجه یک گنجانده شده است.

این دو درجه تا پیش از سال 1398 صادق بود و پیش از این سال مورد استفاده قرار می گرفت. پس از سال 98 بنا به تصمیمی که گرفته شد ، این مهارت های هفت گانه در قالب یک آزمون کلی به نام ICDL آورده شد و مدارک نیز پس از پشت سر گذاشت این هفت سر فصل به دانشجو ها اهدا خواهد شد.

برای قبولی در این آزمون باید به صورت حرفه ای این مهارت ها را آموزش دیده باشید ، این مهارت ها به صورت سرفصل توسط فرادرس آماده شده است که مهم ترین آن ها را در زیر قرار می دهیم تا بتوانید بدون شرکت در دوره های گران قیمت و با یک بار شرکت در آزمون ICDL این گواهی نامه معتبر را در یافت نمایید.

در این مجموعه آموزش تمامی مهارت هایی که برای دریافت ICDL درجه یک هست آورده شده است و با مشاهده این آموزش ها بدون صرف هزینه های گذاف دوره های حضوری بازار می توانید این مدرک را بدون مشکل دریافت نمایید.

دوره icdl درجه 2 چیست ؟

دوره icdl درجه 2 چیست

دوره icdl درجه 2 که پیش از سال 98 برگذار می شد ، یک کلاس آموزشی چندین ساعته بر مبنای سه سرفصل اصلی icdl درجه 2 بود که در آن آموزش های کاملی درمورد سرفصل های کلی آموزش کامپیوتر داده می شد و پس از پایان دوره امتحانی برای اهدای مدارک به قبول شدگان ، گرفته می شد و هر کس نمره خوبی کسب می کرد ، مدرک دوره icdl درجه 2 را دریافت می نمود و آماده شرکت دوره icdl درجه 1 بود. پش از سال 98 امکان شرکت در دوره icdl درجه 1 بدون پشت سرگذاشتن دوره درجه دو نبود. اما اکنون به راحتی می توان هر سر فصل را بدون تقدم امتحان داد و پس از قبولی در تمامی مهارت ها مدرک آی سی دی ال به شما اهدا خواهد شد.

زمان مورد نیاز برای icdl درجه 2

دانشجویان معمولاً هر مهارت را قبل از شرکت در آزمون تکمیل می کنند ، اگرچه این مورد الزامی نیست که قبل از آزمون حتما آموزش مهارت را دیده باشید. میزان آموزش به سطح مهارت دانشجو و ارائه دهنده آموزش بستگی دارد. به طور متوسط ، هر مهارت به حدود 20 ساعت آموزش نیاز دارد. البته این موارد برای کسانی است که سطح کمی از آگاهی را از کامپیوتر دارند.

برخی از دانش آموزان ممکن است در یک زمینه به اندازه کافی صلاحیت داشته باشند که نیازی به گذراندن دوره مورد نظر را نداشته باشند و فوراً به سراغ آزمون بروند ، در حالی که برخی دیگر ممکن است قبل از آزمون به آمادگی کامل نیاز داشته باشند. و نیازمند شرکت در دوره icdl درجه 2 به صورت حضوری یا آنلاین باشند.

زمان آزمون icdl درجه 2 چقدر است ؟

هر مهارت به صورت جداگانه تست می شود و هر آزمون 45 دقیقه طول می کشد. این سه آزمون icdl درجه 2 را می توان به هر ترتیب و در هر زمانی انجام داد. یعنی کل آزمون 2 ساعت 15 دقیقه زمان خواهد برد.

مدرک ICDL از این نظر منحصر به فرد است که به سازنده بستگی ندارد. این به این معنی است که ICDL هیچ نوع وابستگی‌ای به هیچ نرم‌افزاری ندارد. بنابراین ، به دانشجویان انعطاف پذیری و آزادی می دهد تا مهارت های اولیه فناوری اطلاعات را کسب کنند و آن ها را با اطمینان در هر محیط نرم افزاری که استفاده می کنند ، به کار ببرند.

icdl درجه 2 چیست

مدرک icdl درجه 2 چیست و معتبر ترین آن کدام است ؟

اگر به دنبال پاسخ به سوال “مدرک icdl درجه 2 چیست ” هستید و می خواهید بدانید معتبر ترین مدرک مربوط به کدام شرکت است ، باید بگوییم ، مدرک و گواهی نامه ای است که توسط شرکت های ذی صلاح برای دانشجویانی که نمره قبولی در آزمون های آی سی دی ال درجه 2 کسب کرده باشند ، صادر می شود. شرکت های زیادی هستند که در ایران صلاحیت صادر کردن این گواهی نامه را دارند اما معتبر ترین آن ها فنی حرفه ای می باشد ، با این حال شرکت هایی نیز وجود دارند که به عنوان نماینده فنی حرفه ای اجازه صدور مدرک معتبر ICDL درجه دو را دارند.

پس از دریافت این مدرک باید برای دریافت مدرک درجه یک آماده شوید ، برای آمادگی بیشتر باید با مجموعه نرم افزار های آفیس آشنا شده و کار با هر یک از آن ها را به صورت حرفه ای فرا بگیرید ، در زیر این چهار نرم افزار را آموزش می دهیم. پس با خیال راحت از آموزش های زیر استفاده کرده و بدون صرف هزینه ، گزاف این مدرک را به صورت کامل دریافت نمایید.

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *