تبلیغات

تبلیغات

چگونه رمز آیفون را عوض کنیم؟ تغییر پسورد آیفون

change-the-passcode-on-an-iPhone

در حالی که آیفون های جدید با استفاده تشخیص چهره “Face ID ” یا اثر انگشت “Touch ID” به عنوان اصلی ترین روش برای باز کردن قفل دستگاه های اپل هستند ، اما برای فعال کردن این دو باید یک رمز عبور انتخاب کنید که باید اگر تشخیص چهره یا اثرانگشت به درستی عمل نکرد ، بتوانید قفل دستگاه را با رمز باز کنید.

شما به احتمال زیاد وقتی اولین بار آیفون خود را خریداری کرده اید یک رمز تنظیم کرده اید ، اما از آن زمان تاکنون به آن فکر نکرده اید که رمز را عوض کنید، نگران نباشید در ادامه با نحوه عوض کردن رمز آیفون آشنا خواهید شد.

بیشتر بدانید:

آیا گوشی های آیفون هک می شوند؟

چگونه رمز آیفون خود را تغییر دهیم؟

تغییر رمز آیفون شما بسیار آسان است: تنها چیزی که نیاز دارید رمز قبلی و مراحل زیر را دنبال کنید.

در آیفون خود ، تنظیمات را باز کنید و به پایین بروید تا اینکه گزینه [Face ID & Passcode یا Touch ID & Passcode]را پیدا کنید ، بسته به اینکه کدام یک مربوط به دستگاه شما باشد. این را انتخاب کنید و از شما خواسته می شود رمز عبور فعلی دستگاه خود را وارد کنید. بعد از وارد کردن پسورد، سپس در صفحه بعد به پایین بروید و روی گزینه [ Change Passcode ] ضربه بزنید.

چگونه رمز آیفون خود را تغییر دهیم؟

شما باید یک بار دیگر رمز عبور دستگاه خود را وارد کنید ، از شما خواسته می شود که یک کد جدید را جایگزین کنید.

iOS به صورت پیش فرض کد شش رقمی را تنظیم می کند ، اما اگر روی گزینه [Passcode Options] ضربه بزنید تنظیمات دیگری نیز نمایش می دهد. این موارد شامل:

  • Custom Alphanumeric Code : کد ترکیبی از اعداد و حروف،
  • Custom NumericCode هر تعداد که عدد دوست دارید ،
  • 4-Digit numeric Code : کد عددی 4 رقمی .

کد مورد نظر خود را انتخاب کنید ، سپس پسورد جدید را وارد کنید و آن را تأیید کنید تا مراحل انجام شود.

عوض کردن پسورد آیفون

پیشنهادی:

مشاهده تعداد گام ها در آیفون

چه زمانی باید رمز آیفون را تغییر دهیم؟

بسیاری از افراد یک کد عبور تنظیم می کنند و سپس آن را در کل زندگی استفاده می کنند و حتی از آن رمز در دستگاه دیگری استفاده می کنند. در حالی که هیچ مشکلی در این مورد وجود ندارد ، اما مواردی وجود دارد که عوض کردن پسورد آیفون توصیه می شود.

موضوع اصلی این است که اگر فکر می کنید ممکن است کسی پسورد آیفون شما را در زمان وارد کردن دیده باشد ، در نتیجه می توانند به دستگاه شما دسترسی پیدا کنند اگر این مورد است ، پس باید فوراً رمز آیفون را تغییر دهید .

همچنین بخوانید  اورکلاک چیست؟ توضیح کامل درباره overclock سیستم

همچنین این واقعیت وجود دارد که بیشتر بودن تعداد کارکترهای پسورد آیفون (اعداد ، حروف و کارکتر ویژه) باعث افزایش امنیت دستگاه آیفو شما می شود. بنابراین ، اگر می خواهید بالاترین سطح امنیتی را در آیفون خود داشته باشید ، یک رمز عبور طولانی دیگر برای ایمن تر کردن دستگاه خود انتخاب کنید .

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *