تبلیغات

تبلیغات

آموزش نصب سیستم عامل جدید در VMware Workstation Pro

virtual-machine-1

آموزش نصب سیستم عامل جدید در VMware Workstation Pro به صورت کاملا اختصاصی و گام به گام برایتان قرار داده ایم تا بتوانید بدون نیاز به دانش قبلی این سیستم عامل لینوکسی را بر روی سیستم خود نصب نمایید.

VMware Workstation نرم افزاری مجازی است که به شما امکان می دهد سیستم عامل دیگری را در داخل سیستم فعلی خود اجرا کنید. آیا می خواهید از لینوکس یا مک برای برخی از کار های خود استفاده کنید ولی یک کامپیوتر با ویندوز دارید؟ نگران نباشید می توانید با نصب برنامه VMware Workstation Pro مشکل خود را برطرف کنید.

 

این برنامه حتی به شما امکان می دهد چندین سیستم عامل را همزمان اجرا کنید. اگر ویندوز 10 دارید اما دوست دارید بازی های قدیمی ویندوز XP را انجام دهید و همچنین از برنامه های MAC استفاده کنید ، فقط کافی است دستگاه مجازی XP یا Mac را دانلود کنید و از سیستم عامل موردنظر خود استفاده کنید.

 

روند نصب یک سیستم عامل جدید در VMware Workstation Pro  کاملاً ساده است . در زیر عکس های مربوط به نصب ، تنظیم اولیه و راه اندازی سیستم عامل جدید را قرار داده ایم .

 


بیشتر بدانید :

Dual boot یا ماشین مجازی : کدام یک برای شما مناسب است؟ 


 

نصب سیستم عامل جدید روی وی ام ویر

 

مرحله 1 : به File > New Virtual Machine بروید .

 

نصب سیستم عامل جدید روی وی ام ویر

 

مرحله 2 : گزینه (Typical (recommended) را انتخاب کنید ، و سپس Next را بزنید .

 

نصب سیستم عامل جدید روی وی ام ویر

 

مرحله 3 : نحوه نصب سیستم عامل را انتخاب کنید.

 

اگر سیستم عامل درایو دیسک است ، Installer disc را انتخاب کنید . در غیر اینصورت ، اگر فایلی دارید که حاوی سیستم عامل باشد ، مانند ویندوز 10 ISO یا ISO برای macOS ،گزینه  (Installer disc image file (iso را انتخاب کنید .

 

مرحله 4 : جایی که فایلهای سیستم عامل در آن قرار دارند را انتخاب کنید.

 

نصب سیستم عامل جدید روی وی ام ویر

 

اگر انتخاب کرده اید که سیستم عامل را از دیسک نصب کنید ، درایو صحیح دیسک را از منوی کشویی انتخاب کنید. برای نصب ISO ، روی گزینه Browse  بزنید و مکانی که فایل IOS قرار دارد را انتخاب کنید.

 

اموزش نصب سیستم عامل روی VMware

 

مرحله 5 : گزینه Next را بزنید تا به صفحه ای بروید که در آن virtual machine ( ماشین مجازی ) جدید را نامگذاری کرده اید و گزینه هایی را که باید در آن ذخیره شود را انتخاب کنید. آن اطلاعات را پر کنید و دوباره Next را انتخاب کنید.

 

آموزش نصب لینوکس روی vm ware

 

نکته مهم: حتما مکانی را انتخاب کنید که بتوانید هنگام استفاده از آن ، پرونده های با حجم بالای ایجاد شده توسط سیستم عامل را کنترل کند. در صورت استفاده زیاد از VM ممکن است به صدها گیگابایت فضا احتیاج پیدا کنید. اگر هارد دیسک محلی شما فاقد این فضا باشد ، ذخیره کردن آن بر روی هارد اکسترنال ایده خوبی است.

همچنین بخوانید  آموزش باز کردن حالت ناشناس در مرورگر مایکروسافت اج (جست و جوی مخفی)

 

توجه: برای برخی از تنظیمات سیستم عامل ، از شما خواسته می شود که سریال محصول مورد استفاده را برای فعال سازی آن وارد کنید. اگر می خواهید سریال را بعدا وارد کنید می توانید از این مرحله بگذرید.

 

مرحله 6: انتخاب کنید که چگونه باید این virtual machine ذخیره شود و سپس Next را بزنید .

 

نصب سیستم عامل جدید روی vmware

 

می توانید حداکثر اندازه هارد مجازی را از طریق جعبه تغییر دهید. پایین این پنجره دو گزینه وجود دارد: دیسک مجازی را به صورت یک فایل واحد ( Store virtual disk as a single file ) و دیسک مجازی را در چندین فایل ( Store virtual disk into multiple files ) ذخیره کنید.

 

اگر فکر می کنید ممکن است روزی هارد دیسک VMware را به رایانه دیگری منتقل کنید گزینه دوم را انتخاب کنید ، اما به متن روی صفحه توجه داشته باشید که شامل کاهش عملکرد احتمالی استفاده از چندین فایل با یک هارد است.

 

به عبارت دیگر ، اگر می خواهید تعداد زیادی از داده ها را در این VM ذخیره کنید ، گزینه “single file” را انتخاب کنید ، در غیر این صورت “multiple files” را انتخاب کنید.

 

مرحله 7 : گزینه Customize Hardware را انتخاب کرده و تغییرات لازم را انجام دهید. می توانید جزئیات مربوط به حافظه ، پردازنده ها ، درایو ، آداپتور شبکه ، کنترل کننده USB ، کارت صدا ، چاپگر و صفحه نمایش را تغییر دهید.

 

نصب سیستم عامل جدید روی وی ام ویر

 

به عنوان مثال ، بخش Memory مربوط به این است که که مشخص کنید چقدر رم را به ماشین مجازی اختصاص دهید. اگر بعداً تصمیم بگیرید که حافظه کمتری به VM بدهید ، ممکن است سیستم کند عمل کند و اگر فضای زیادی بدهید سیستم اصلی شما کند می شود.

 

VMware Workstation به طور پیشفرض فضایی برای نصب توصیه می کند ، اما می توانید حافظه را بر روی هر چیزی که دوست دارید تنظیم کنید. سیستم عاملهای مختلف به مقادیر مختلف حافظه احتیاج دارند (به عنوان مثال ، ویندوز 10 بیش از 2000 ویندوز نیاز دارد).

 

آداپتور شبکه در اینجا یک مؤلفه مهم است که اگر دستگاه مجازی شما دسترسی به اینترنت نداشته باشد ممکن است بعداً با مشکل مواجه شوید . گزینه های مختلفی وجود دارد و بسته به نحوه تنظیم رایانه میزبان شما و نحوه کار سیستم عامل مهمان (VM) ممکن است برخی از آنها درست کار نکنند. اکنون می توانید از این گزینه صرفنظر کنید تا گزینه پیش فرض برای شما انتخاب شود.

 

مرحله 8 : برای خروج از صفحه سخت افزار ، گزینه Close را انتخاب کنید و سپس Finish را بزنید.

VMware Workstation دیسک مجازی را که در مرحله 6 مشخص کردید ایجاد می کند و سپس ماشین مجازی را بطور خودکار روشن می کند. این روند ممکن است مدتی طول بکشد ، اما می توانید نوار پیشرفت را برای دیدن زمان پایان آن مشاهده کنید.

همچنین بخوانید  23 ترفند امنیتی برای افزایش امنیت وردپرس و وب سایت شما در سال 2020

 

نصب سیستم عامل جدید روی وی ام ویر

 

مرحله 9 : برای شروع نصب سیستم عامل ، هرگونه درخواست روی صفحه را دنبال کنید. به عنوان مثال ، اگر می بینید که برای راه اندازی سیستم  از CD یا DVD باید کلیدی فشار دهید ، این کار را انجام دهید.

 

نصب سیستم عامل جدید روی وی ام ویر

 

مرحله 10 : جهت اضافه کردن سیستم عامل به VMware Workstation دستورالعمل های نصب سیستم عامل خود را دنبال کنید.

 

نصب سیستم عامل جدید روی وی ام ویر

 

حرف آخر درباره نصب ویندوز روی VMware Workstation

 

گزینه VM > Snapshot  برای این است زمانی که ماشین مجازی متوقف می شود بدانید که چه کاری انجام دهید تا به حالت اولیه برگردد. اگر سیستم عامل بعداً از کار بیفتد ، لازم است این کار را انجام دهید ، زیرا ویروس های زیادی وجود دارد که ممکن است وارد سیستم شود و شما مجبور شوید که این کار را انجام دهیدنمی توانند تمیز شوند ، یا می خواهید از یک نصب تازه شروع به کار کنید.

 

 

توصیه می کنیم از لحظه به لحظه نصب سیستم عامل و ورود به سیستم ، عکس بگیرید . (قبل از انجام هرگونه تغییر در VM)

 

با این وجود از تمام به روزرسانی های سیستم عامل و هر یک از برنامه های مورد نیاز خود مانند مرورگر وب  و نرم افزار آنتی ویروس ، Adobe Flash و غیره خود عکس فوری بگیرید. در زمان مشکل با داشتن این عکس ها دیگر لازم نیست که دوباره سیستم را نصب کنید و می توانید سیستم را به حالت اولیه خود برگردانید.

 

پس از نصب و راه اندازی سیستم عامل ، می توانید تنظیمات سخت افزاری که تغییر کرده یا در مرحله 7 تغییر نداده اید را تغییر دهید برای این کار به VM > Settings بروید . بعضی از گزینه ها فقط در صورت خاموش بودن ماشین مجازی قابل ویرایش هستند.

 

در هر زمان VMware virtual machine را می توانید خاموش یا دوباره از طریق منوی VM > Power راه اندازی کنید . اگر VM را به حالت تعلیق در می آورید ، به این معنی است که مکث می کنید تا بتوانید دفعه بعدی که وارد آن می شوید فعالیت خود را از سر بگیرید. این کار با روشن کردن آن در حالت خاموش متفاوت است.

 

آموزش نصب VMWare Workstation , اجرای VMware workstation , اموزش vmware , اموزش ویندوز , دانلود نرم افزار VMware , نرم افزار VMWare Wokrstation , آموزش نصب ویندوز 7 در vmware workstation , نصب ویندوز 7 روی vmware , نصب ویندوز روی vmware , آموزش نصب وی ام ویر , نصب ویندوز در vmware

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *