تبلیغات

تبلیغات

15 کاری که نمی دانستید با اینستاگرام می توانید انجام دهید

15-Thingsneed-to-Know-About-Instagram

امروزه شبکه اجتماعی اینستاگرام برای همه ما معروف بوده و به بخشی از زندگی روزمره مان تبدیل شده است. در اینستاگرام می توانیم پست ها روزانه و استوری هایی که افراد مختلف از آشنا گرفته تا غیرآشنا را مشاهد کنیم. در پست ها شاید تصاویر و فیلم ها هستیم که با اسکرول کردن می توانیم به فعالیت های کاربران دیگر بپردازیم.

 

از آنجایی که همه ما می توانیم به راحتی از اپلیکیشن اینستاگرام استفاده کنیم ، داخل این برنامه ابزار ها و ویژگی هایی وجود دارد که با دانستن آن می توانیم بهتر و بهینه تر از قبل استفاده کنیم ، بطوریکه حتی می تواند به ما در روند استفاده از اینستاگرام کمک بزرگی بکند. با استفاده از این ویژگی های پنهانی در اینستاگرام می توانید استفاده بیشتر و بهتری را داشته باشید.

 

بنابراین اگر شما هم از دسته کاربرانی هستید که علاقه زیادی به اینستاگرام دارید ، می توانید با مطالعه این مقاله به ویژگی هایی از اینستاگرام پی ببرید که باعث شود حتی در اینستاگرام رشد به سزایی داشته باشید. ممکن است این موارد به شما و پیج تان کمک بزرگی کند. با تک تیپ همراه باشید.

 

1- دریافت اعلان از اکانت هایی که در اینستاگرام فالو کرده اید

 

اگر در اینستاگرام اکانتی وجود دارد که هنگام پست یا استوری گذاشتن نمی خواهید آن را از دست بدهید ، بهتر است از ویژگی فعال سازی notifications یا اعلان پیج استفاده کنید. با اینکار دیگر هیچ پست و فعالیتی از اکانت مورد نظر را از دست نخواهید داد.

 

با استفاده از 2 راه می توانید اعلان های پیج مورد نظر را در گوشی خود دریافت کنید. اولین راه این است که به پیج مورد نظر رفته و در قسمت پروفایل روی Following کلیک کنید و در نهایت تاگل های بخش Notifications را فعال کنید. همانطور که در تصویر می بینید می توانید مشخص کنید که اعلان هایی که به گوشی شما ارسال شود برای پست ها باشد یا استوری و یا هر دو. شما همچنین می توانید برای لایو گذاشتن اکانت مورد نظر هم اعلان مشخص کنید.

 


بخوانید : حل مشکل عدم دریافت اعلان های اینستاگرام


 

15 کاری که در اینستاگرام می توانید انجام دهید

 

از دیگر راه هایی که می توانید اعلان های اکانت مورد نظر را فعال کنید ، از طریق پست گذاشته شده است. برای اینکار کافیست روی 3 نقطه پست کلیک کرده و گزینه ی Turn On Post Notifications را انتخاب کنید. اگر بنا به هر دلیلی قصد داشتید اعلان های اکانت مورد نظر را غیرفعال کنید ، کافیست دوباره به پست پیج مورد نظر رفته و با زدن روی 3 نقطه اینبار Turn Off Post Notifications را انتخاب کنید.

 

15 کاری که در اینستاگرام می توانید انجام دهید

 

2- حذف تگ از پست هایی که در آن قرار داریم

 

15 کاری که در اینستاگرام می توانید انجام دهید

 

آیا دوستانی دارید که شما را در پست هایی تگ می کنند که خوشتان نمی آید و یا در عکس پست شده خوب نیوفتاده اید؟ شما می توانید با برداشتن تگ از شناخته شدن اکانت شما توسط دیگران جلوگیری کنید.  خوشبختانه اینستاگرام به شما اجازه می دهد تا با استفاده از 2 راه عکس خود را پست تگ شده حذف کنید.

 

به پستی که روی آن تگ شده اید بروید و با یکبار تپ کردن عکس بگذارید تا تگ دیده شود. حالا روی تگ خود لمس کنید تا گزینه ها نمایش داده شود. Remove Me From Post و Hide From Profile برای انتخاب شما در نظر گرفته شده است. با انتخاب گزینه ی Remove Me From Post تگ روی پست بصورت کامل بسته می شود. اما اگر قصد دارید تگ روی عکس پاک نشود و تنها پست از پروفایل شما مخفی شود تا دیگران آن را نبینند ، می توانید گزینه ی Hide From Profile را انتخاب کنید.

همچنین بخوانید  فعال کردن حالت Night Light یا تم مشکی ویندوز 10

 

3- حذف تاریخچه جستجو ی اینستاگرام

 

15 کاری که در اینستاگرام می توانید انجام دهید

 

برخی مواقع ممکن است بخواهید تاریخچه سرچی که در اینستاگرام کرده اید را حذف کنید. این اپلیکیشن به شما این اجازه را می دهد. برای اینکار کافیست به قسمت پروفایل رفته و در قسمت تنظیمات Settings بروید ، حالا از قسمت دسته بندی ها Security را لمس کنید و در نهایت گزینه ی Clear Search History را که در پایین قرار دارد لمس کنید تا تاریخچه جستجو اینستاگرام بطور کامل حذف شود.

 

4- پست هایی که در اینستاگرام لایک کرده اید را ببینید

 

15 کاری که در اینستاگرام می توانید انجام دهید

 

پیش آمده است که پستی را قبلا لایک کرده ایم و می خواهیم آن را دوباره ببینیم. از این رو با توجه به ویژگی ای که اینستاگرام به کاربرانش می دهد ، می توانید پست هایی که لایک کرده اید را مشاهده کنید. با استفاده از این ویژگی دیگر نیازی به گشت و گذار چند ساعته ندارید.

 

برای اینکه ببینید چه پست هایی را لایک کرده اید به پروفایل خود رفته و به مسیر Settings > Account > Posts You’ve Liked بروید. در این قسمت می توانید 300 پست آخری که لایک کرده اید را مشاهده کنید.

 

5- مانند یک حرفه ای عکس تان را با ابزارهای اینستاگرام ویرایش کنید

 

15 کاری که در اینستاگرام می توانید انجام دهید

 

بسیاری از افراد هستند که حتی هنگام پست گذاشتن نگاهی به ابزار های ویرایش تصویر اینستاگرام نگاه نمی کنند و بدون هیچ تغییری تصویر مورد نظر خود را پست می کنند.

 

با توجه به ابزار هایی که اینستاگرام برای ویرایش عکس در نظر گرفته است ، می توانید تغییراتی را اعمال کنید که باعث شود عکس شما از آنچه که هست جذابتر بنظر رسد. برخی از ابزار هایی که برای ویرایش عکس ارائه می دهد brightness ، contrast ، structure ، warmth و saturation می باشد.

 

برای اینکه عکس خود را ویرایش کنید می توانید از بخش Edit برای اعمال تغییرات حرفه ای تر و از قسمت Filter می توانید فیلتر های آماده را استفاده کنید.

 

6- کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام

 

15 کاری که در اینستاگرام می توانید انجام دهید

 

به دلیل اینکه اینستاگرام پیش از باز شدن عکس یا فیلم آن را از قبل لود (preload) می کند ، همین موضوع باعث می شود تا حجم زیاد و اضافی ای از ترافیک مان مصرف شود.

 

برای اینکه استفاده از داده و اینترنت را در اینستاگرام محدود کنید ، به پروفایل خود رفته و با لمس کردن آیکون همبرگری (3خطی) گزینه Settings را انتخاب کنید تا تنظیمات نمایش داده شود. قسمت Cellular Data Use را انتخاب کرده و در نهایت برای محدود کردن استفاده از اینترنت تاگل Data Saver را فعال کنید. با اینکار ممکن است ببینید که ویدیو دیرتر لود می شود ، اما از این رو مصرف کمتری از ترافیک اینترنت شما مورد استفاده قرار می گیرد.

 

7- همزمان در چند اکانت پست بگذارید

 

همچنین بخوانید  نحوه باز کردن کنترل پنل در ویندوز 10

15 کاری که در اینستاگرام می توانید انجام دهید

 

مانند دیگر شبکه های اجتماعی می توانید از چند اکانت بصورت همزمان استفاده کنید و پست بگذارید. با این ویژگی می توانید بدون اینکه بخواهید از اکانت خارج یا وارد شوید بصورت همزمان در اینستاگرام پست بگذارید. برای اینکار می توانید مقاله “آموزش ارسال پست در چند اکانت اینستاگرام بصورت همزمان و یکجا” مشاهده کنید.

 

اگر هم هنوز اکانتی را اضافه نکرده اید و تنها یک اکانت دارید می توانید برای اینکار به تنظیمات رفته و در قسمت پایینی Add Account را بزنید. صفحه جدیدی که باز می شود ، باید یوزرنیم و پسورد اکانتی که قصد دارید اضافه کنید را وارد کنید.

 

8- تصاویر ترکیبی ایجاد کنید

 

اینستاگرام زمانی که قصد دارید پستی را انتشار دهید برنامه ای از سازه خود به نام Layout لینک کرده است که هم برای iOS و هم برای Android نیز در دسترس است. این برنامه به شما این اجازه را می دهد که چند تصویر را به یکدیگر متصل کرده و در یک قاب و پست قرار دهید.

 

بعد از اینکه اپلیکیشن Layout را نصب کردید ، می توانید از انواع مختلف ترکیب تصاویر استفاده کنید.

 

9- از افکت های استوری اینستاگرام استفاده کنید

 

15 کاری که در اینستاگرام می توانید انجام دهید

 

احتمالا همه ما تقریبا از افکت های استوری استفاده کرده ایم و یکبار هم که شده است استوری های دیگران را دیده ایم که از افکت های مختلف استفاده کرده اند. معروف ترین افکت بومرنگ است که فیلم گرفته شده را به جلو و عقب بر می گرداند. در افکت Boomerang فیلمی که می گیرید بصورت یک حلقه درآمده که تکرار می شود و همین موضوع باعث می شود تا استوری ما از حالت ساده درآمده و تنوعی در خود بدهد.

 

برای استفاده از بومرنگ می توانید به قسمت دوربین استوری رفته و از لیست گزینه های زیر دکمه شاتر Boomerang را انتخاب کنید.

 

10- از هشتگ های مرتبط بهم استفاده کنید

 

یکی از راه هایی که می توانید پیجی موفق در اینستاگرام داشته باشید و با دیگران در ارتباط باشید استفاده از هشتگ هاست. با استفاده از هشتگ ها می توانید با افراد دیگر آشنا شوید ، پست های مورد نظر را مشاهده کنید و همچنین دیگران بتوانند پست های شما را با توجه به هشتگی که در آن استفاده شده است مشاهده کنند.

 


پیشنهادی : نرم افزار آنفالویاب اینستاگرام ، چه کسی در اینستاگرام من را آنفالو کرده است؟


 

البته انتخاب هشتگ های محبوب نیز اهمیت بسیاری دارند ، در اینترنت ابزار ها و وبسایت هایی وجود دارند که با استفاده از آن ها می توانید هشتگ های محبوب را پیدا کنید. یکی از این وبسایت ها Hashtagify می باشد. با استفاده از این وبسایت می توانید با وارد کردن کلمه مورد نظر هشتگ های مشابه آن را مشاهده کنید.

 

فراموش نکنید که از دیگر روش های دیده شدن و جذب مخاطب استفاده از هایلایت استتوری (Story Highlights) می باشد.

 

11- فیلتر کردن کامنت های اینستاگرام

 

15 کاری که در اینستاگرام می توانید انجام دهید

 

آیا شما هم از وجود کامنت های توهین آمیز خسته شده اید؟ می خواهید از دست کامنت های ناخواسته راحت شوید؟ با استفاده از ویژگی ای که اینستاگرام در اختیار ما قرار داده است بجای اینکه بخواهیم یکی یکی کامنت ها را حذف کنیم ، می توانیم به راحتی بصورت اتوماتیک به حذف کامنت های بی ادبانه بپردازیم.

همچنین بخوانید  جیمیل آرشیو (بایگانی جیمیل) چیست و در چه مواردی از آن استفاده می شود؟

 


بخوانید : آموزش ساخت گروه اینستاگرام با Join Chat (جوین چت) استوری


 

برای اینکه کامنت های ناخواسته و بی ادبانه را حذف کنید به پروفایل خود رفته و با لمس آیکون 3 خطی (همبرگری) به مسیر SettingsPrivacyComments بروید. حالا در این قسمت تاگل Hide Offensive Comments را برای مخفی کردن کامنت های مزاحمت آمیز فعال کنید.

 

شما همچنین می توانید با فعال کردن Manual Filter کلمات مورد نظر خود را وارد کنید تا فیلتر کلمه های مشخص شده تنها انجام شود.

 

12- مخفی سازی استوری های خود اینستاگرام

 

یکی از ویژگی هایی که شاید کمتر افرادی با آن آشنا باشند بی صدا کردن Mute استوری اینستاگرام است.

 

اما حالا اگر به هر دلیلی قصد داشتید استوری شما را فردی مشاهده نکند ، می توانید با توجه به ویژگی ای که اینستاگرام در اختیار ما قرار داده است ، برای فرد مورد نظر مخفی کند. برای اینکار به قسمت پروفایل رفته و به مسیر Settings PrivacyStory بروید. با لمس Hide From Story و 0 People می توانید افرادی که قصد دارید را انتخاب کرده تا استوری هایی که می گذارد برای فرد مورد نظر قابل مشاهده نباشد.

 

13- مخفی کردن استوری کاربران اینستاگرام

 

15 کاری که در اینستاگرام می توانید انجام دهید

 

برخی مواقع ممکن است با فالو کردن افراد مختلف شاهد استوری های مختلفی شویم که بیشتر آن ها بی دلیل و الکی هستند! از این رو شما می توانید از قابلیت بی صدا کردن استوری استفاده کنید. برای اینکار کافیست به قسمت استوری ها بروید و انگشت خود را روی فردی که استوری گذاشته است نگهدارید. زمانی که منوی پاپ آپ نمایش داده شد حالا گزینه ی MuteMute Story را انتخاب کنید.

 


پیشنهادی : آموزش Mute بی صدا کردن و نمایش ندادن پست های یک شخص در فید اینستاگرام


 

14- رد کردن ، نگهداشتن و برگشتن به استوری قبلی

 

برای اینکه مجبور نباشید همه ی استوری های گذاشته شده توسط کاربران را مشاهده کنید ، می توانید از قابلیت رد کردن نیز استفاده کنید. با تپ کردن سمت راست استوری می توانید به استوری بعدی و با تپ کردن سمت چپ استوری به قبلی برگردید. از طرف دیگر می توانید با گذاشتن انگشت روی صفحه نمایش و نگهداشتن آن ، استوری را از حالت رد شدن متوقت کنید ، این موضوع تا زمانی که انگشت خود را برندارید انجام خواهد شد.

 

15- آرشیو پست اینستاگرام

 

15 کاری که در اینستاگرام می توانید انجام دهید

 

از دیگر قابلیت های کاربردی که اینستاگرام در اختیار ما می گذارد ، آرشیو کردن پست هایمان است. اگر قصد دارید پستی را از چشم دنبال کننده هایتان دور نگهدارید ، می توانید بدون حذف کردن آن را آرشیو کنید. کافیست برای آرشیو کردن پست مورد نظر خود ، وارد پروفایل شده و پستی مورد نظر را انتخاب کنید ، حالا با لمس کردن 3 نقطه ، گزینه ی Archive را انتخاب کنید.

 

اگر بعد از مدتی قصد داشتید می توانید پست مورد نظر را دوباره در پروفایل خود به نمایش بگذارید. از این رو به پروفایل خود رفته و با لمس آیکون همبرگری Archive را انتخاب کنید. از لیست حالا Posts  انتخاب کنید تا پست های آرشیو شده تان نمایش داده شود.

منبع :
MAKEUSEOF

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *