تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

تبلیغات

جدیدترین آموزش های تکنولوژی

چطوری ایمیل یا جیمیل درست کنیم ؟ آموزش ساخت اکانت جیمیل

Create-a-Gmail-account
ب

امروزه داشتن یک حساب جیمیل امری ضروری است. هر شخص برای انجام کارهای روزمره خود، ارسال پروژه و … به یک اکانت جیمیل نیاز دارد. اما ممکن است که تعدادی از افراد با نحوه ساخت اکانت جیمیل اشنا نباشند.

ساخت ایمیل در گوگل یا ساختن جیمیل جدید آسان است. شما با نحوه ساخت جیمیل بدون شما و با شماره آشنا خواهید شد و در طی مراحل ساخت اکانت جیمیل نام برای اکانت جیمیل خود انتخاب می کنید.

دسترسی سریع به محتوای مقاله :

در این مقاله ما به صورت خیلی روان و اسان نحوه ساخت جیمیل با گوشی و کامپیوتر را به صورت تصویری آموزش می دهیم ،مخاطبین را اضافه کنید و ویرایش کنید و تنظیمات ایمیل شما را ویرایش کنید.

طریقه ساخت جیمیل با شماره (ساخت اکانت جیمیل)

برای ساختن جیمیل جدید ، ابتدا باید یک اکانت گوگل بسازید ایجاد کنید. جیمیل شما را به صفحه ورود به سیستم حساب گوگل هدایت می کند. شما باید اطلاعات اساسی مانند نام ، تاریخ تولد ، جنسیت و موقعیت مکانی خود ارائه دهید.

همچنین باید نام خود را برای ساخت اکانت جیمیل انتخاب کنید. پس از ساختن جیمیل جدید ، می توانید اضافه کردن مخاطبین و تنظیم تنظیمات ایمیل خود را شروع کنید.

ابتدا ساختن جیمیل ( اکانت جیمیل ) وارد آدرس www.gmail.com شوید .

1) پنجره ای برای شما باز می شود. اگر قصد ساخت ایمیل در گوگل دارید بر روی گزینه “Create account” کلیک کنید .

مراحل ساخت ایمیل ( اکانت جیمیل )

2)بعد از کلیک کردن بر روی “Create account” پنجره زیر برای شما نمایش داده می شود.

 • نام ( First name )
 • نام خانوادگی ( Last name )
 • آدرس اکانت جیمیل(Username)
 • و رمز عبور (Password) که شامل حداقل 8 کاراکتر است (آموزش ساخت پسورد قوی) را وارد کنید.

پس از پر کردن عبارات خالی بر روی گزینه بعدی یا Next کلیک کنید .

مراحل ساخت ایمیل ( اکانت جیمیل )

3)بعد از کلیک روی Next با پنجره زیر مواجه میشوید. شماره موبایل خود را به طور صحیح وارد کنید و بعد بر روی Next کلیک کنید .

4) برای شما پیامکی ارسال میشود که حاوی یک کد 6 رقمی است ان را در جای خالی به طور صحیح وارد کنید و بعد روی Verify کلیک کنید .

5)بعد از کلیک یر روی Verify با صفحه زیر مواجه می شوید. تاریخ تولد خود را به صورت میلادی وارد کنید. در قسمت بعد جنسیت خود را (زن=Female/مرد=Male) انتخاب کنید .

بعد از پر کردن روی Next کلیک کنید .

6)در این صفحه گوگل از شما میپرسد که ایا میخواهید با استفاده از شماره تلفن خدمات دیگری به شما ارائه کند که  اگر موافق هستید بر روی  Yes،i’m in کلیک کنید. اگر مایل به دریافت این خدمات نیستید بر روی Skip کلیک کنید .

7)در صفحه بعد که اخرین مرحله ساخت حساب جیمیل است گوگل قوانین استفاده از حساب جیمیل را برای شما نشان میدهد بعد از خواندن تمام قوانین صفحه را پایین بکشید و روی I Agree کلیک کنید .

8) اکانت شما ساخته شد و از این پس میتوانید از جیمیل خود استفاده کنید.

طریقه ساخت جیمیل بدون شماره (ساخت جیمیل جدید)

اگر می خواهید یک اکانت جیمیل جدید ایجاد کنید ، ممکن است گوگل از شما درخواست تأیید شماره تلفن کند. این در گذشته اختیاری بود اما اخیراً گوگل آن را اجباری کرده است. با این حال ، شاید شما نمی خواهید که با شماره اکانت جیمیل بسازید.

اگر نمیخواهید با شماره خود اکانت جیمیل بسازید ، می توانید از شماره مجازی رایگان برای ساخت اکانت جیمیل استفاده کنید.

برای ساختن جیمیل جدید مراحل بالا را دنبال کنید.

نحوه ساخت اکانت جیمیل با گوشی

یکی از اولین کارهایی که بیشتر مردم هنگام خرید گوشی هوشمند جدید انجام می دهند ، ساختن جیمیل با گوشی یا اضافه کردن اکانت جیمیل خود است. ممکن است شما بیش از یک حساب کاربری داشته باشید ، شاید شما نیاز به ساختن جیمیل جدید دارید ، یا شاید شما در مراحل اولیه تنظیم مرحله ایمیل را رد کرده اید. به هر دلیلی ،ساخت اکانت جیمیل آسان است.

از آنجا که بین دستگاه های iOS و اندروید تفاوت هایی وجود دارد و طیف وسیعی از تغییرات سازنده ، ممکن است مشخص نباشد که در کجا باید برای افزودن یا ساخت جیمیل با گوشی خود بروید. به همین دلیل ما این راهنمای ساده و گام به گام را در مورد نحوه درست کردن جیمیل در آیفون و بیشتر تلفن های اندروید شما آماده کرده ایم.

برای ساخت جیمیل با گوشی از آموزش های بالا استفاده کنید و برای اضافه کردن ایمیل یا جیمیل در گوشی مراحل زیر را دنبال کنید.

1) اضافه کردن ایمیل یا جیمیل در گوشی iOS

برای اضافه کردن ایمیل یا جیمیل در آیفون مراحل زیر را دنبال کنید:

 • به تنظیمات دستگاه بروید.
 • به بخش “Mail” و قسمت “Accounts” گزینه “Add Account” را انتخاب کنید و سپس “Google” را انتخاب کنید.
 • اکنون در صفحه ورود به سیستم جیمیل هستید.
 • آدرس جیمیل خود را وارد کرده و روی گزینه “Next” ضربه بزنید.
 • رمز عبور خود را وارد کرده و روی گزینه “Next” ضربه بزنید.
 • از شما سؤال خواهد کرد که چه مواردی را می خواهید همگام سازی کنید. مواردی را که نمی خواهید همگام سازی را خاموش کنید ، و در پایان کار ، روی گوشه سمت راست بالا گزینه “Save” را انتخاب کنید.

2) اضافه کردن ایمیل یا جیمیل در گوشی اندروید

بیایید نگاهی به نحوه اضافه کردن حساب جیمیل خود از طریق برنامه جیمیل و همچنین از طریق تنظیمات بیاندازیم مراحل زیر را دنبال کنید.

 • به تنظیمات دستگاه خود بروید.
 • به بخش ” حساب ها یا Accounts ” بروید .
 • گزینه ” افزودن حساب یا Add account” را انتخاب و سپس گزینه گوگل را انتخاب کنید.
 • در این مرحله ممکن است از شما رمزعبور ، اثر انگشت یا الگو بخواهد.
 • وارد صفحه افزودن حساب شداید ، بنابراین آدرس جیمیل خود را وارد کرده و روی گزینه Next ضربه بزنید.
 • سپس رمز عبور اکانت جیمیل خود را وارد کرده و گزینه Next را انتخاب کنید.
 • در صفحه شرایط خدمات موافقت کنید.

پس از اتمام اضافه کردن جیمیل در اندروید، به تنظیمات باز خواهید گشت. اگر می خواهید حساب های اضافه شده را ببینید یا می خواهید هر یک از آنها حذف شود ، فقط به گوگل ضربه بزنید.

چجوری ایمیل بسازم؟ (ساخت ایمیل یاهو)

ایمیل یاهو همیشه یکی از محبوب ترین سرویس های ایمیل در اینترنت بوده است ، به شما امکان می دهد یک حساب ایمیل رایگان ایجاد کنید که همچنین برای بسیاری از خدمات دیگری که این شرکت بزرگ ارائه می دهد ، کار کند . در ادامه با نحوه ساخت ایمیل یاهو آشنا خواهید شد.

یاهو یکی از بهترین خدمات ایمیل است اما شاید ساده ترین نیز باشد ، بنابراین بیایید یک ایمیل یاهو بسازیم ، مراحل زیر را دنبال کنید .

 • ابتدا به سایت login.yahoo.com بروید.
 • سپس گزینه “Create new Yahoo account” را انتخاب کنید ،
 • اطلاعات خود به ترتیب نام ، فامیل ، آدرس ایمیل ، رمز اکانت ، شماره تلفن ، تاریخ تولد ، جنسیت خود را پر کنید.
 • مطمئن شوید که آدرس ایمیل را انتخاب می کنید ، به خاطر بسپارید چون نمی توانید بعداً آنرا تغییر دهید.
چجوری ایمیل بسازم؟ (ساخت ایمیل یاهو)

خیلی ساده! اکنون می توانید به سایت mail.yahoo.com بروید و شروع به ارسال و دریافت ایمیل کنید ، یک دکمه تنظیمات نیز پیدا خواهید کرد ، در بخش تنظیمات می توانید رمزعبور ایمیل یاهو خود را تغییر دهید .

در این مقاله با نحوه ساختن جیمیل بدون شماره و با شماره ، ساخت اکانت جیمیل با گوشی و سیستم آشنا شدید . در صورتی که سوال یا نظری دارید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *