تبلیغات

تبلیغات

اموزش نصب سیستم عامل کالی لینوکس

kali

کالی لینوکس

 

گاهی اوقات، ما اطلاعات حساسی داریم که ترجیح می دهیم با رمزگذاری کامل دیسک آن را پنهان کنیم. با نصب Kali، شما می توانید یک LVM رمزگذاری شده را در هارد دیسک یا درایو USB نصب کنید. روش نصب خیلی شبیه به “نصب کالی لینوکس عادی” است، بجز انتخاب پارتیشن LVM  رمزگذاری شده در طول فرآیند نصب .

 

موارد ضروری نصب کالی لینوکس رمزگذاری شده

 

نصب کالی لینوکس در کامپیوتر یک فرآیند ساده است. اول، شما به سخت افزار مناسب نیاز دارید. حداقل موارد ضروری سخت افزار در زیر به صورت لیست آمده است، اگرچه سخت افزار خوب به صورت طبیعی عملکرد بهتری را ارائه می دهد. تصاویر i386 به صورت پیش فرض هسته PAE دارند، بنابراین شما می توانید آنها را در سیستم هایی با بیش از 4 گیگابایت رم اجرا کنید. کالی لینوکس را دانلود و ISO را در دی وی دی رایت کنید، یا یک USB stick با Kali Linux Live را به عنوان واسطه نصب آماده کنید.

 

پیش نیازهای نصب کالی لینوکس

 

 • حداقل 20 گیگابایت فضای دیسک برای نصب کالی لینوکس.
 • RAM برای معماری i386 و amd64، حداقل: 1 گیگابایت، توصیه شده: 2 گیگابایت یا بیشتر.
 • داشتن CD-DVD Drive / USB boot برای نصب سیستم عامل کالی

 

آماده سازی برای نصب سیستم عامل کالی

 

 

آموزش نصب سیستم عامل کالی لینوکس

 

 • برای شروع نصب، بوت مورد نظر را برای  نصب کالی انتخاب کنید. سپس شما باید به منوی بوت کالی لینوکس هدایت شده باشید. در منوی بوت کالی نصب به صورت گرافیکی یا Text-Mode رامشاهده می کنید . در این آموزش ، ما نصب به صورت GUI یا حالت گرافیکی را انتخاب کردیم.

 

آموزش نصب سیستم عامل کالی لینوکس

 

 • زبان مورد نظر و موقعیت کشورتان را انتخاب کنید. همچنین شما باید صفحه کلید خود را با مناسب با موقعیت مکانی پیکربندی کنید.

 

آموزش نصب کالی لینوکس

 

 

 • نصب کننده فایل را در هارد دیسک سیستم کپی می کند ، بعد از بررسی سیستم شما ، از شما می خواهد یک نام برای سیستمتان وارد کنید. در مثال زیر، ما با نام میزبان “kali” وارد شدیم.

 

آموزش نصب سیستم عامل Kali Linux

 

 • یک رمز عبور قوی برای اکانت root وارد کنید .

 

آموزش نصب سیستم عامل کالی لینوکس

 

 • در مرحله بعدی ، منطقه زمانی را تنظیم کنید.
همچنین بخوانید  قابلیت AR Emoji سامسونگ گلکسی اس 9 چیست و چگونه کار می کند؟

 

آموزش نصب لینوکس kali

 

 • حالا نصب کننده دیسک های شما را بررسی می کند و چهار گزینه به شما پیشنهاد می دهد. برای نصب LVM رمزگذاری شده ، گزینه ” Guided – use entire disk and set up encrypted LVM” را انتخاب کنید همانطور که در زیر نشان داده شده است.

 

نحوه نصب لینوکس کالی

 

 • هارد مورد نظر را برای نصب Kali انتخاب کنید. در این آموزش ، برای نصب کالی ما از فلش استفاده میکنیم. ما از این درایو USB برای بوت یک نمونه رمزگذاری شده Kali استفاده خواهیم کرد.

 

نحوه نصب سیستم عامل کالی

 

 • در پنجره پارتیشن بندی باز شده  تأیید کنید و نصب را ادامه دهید.

 

نحوه نصب لینوکس کالی

 

 • سپس از شما رمز عبوری برای رمزگذاری، درخواست خواهد شد. لازم است شما این رمز عبور را بخاطر داشته باشید و هر بار که بخواهید نمونه رمزگذاری شده کالی لینوکس را بوت کنید از آن استفاده کنید.

 

روش های نصب کالی لینوکس

 

 • شبکه را پیکربندی کنید. Kali از مخزنی مرکزی برای توزیع برنامه ها استفاده می کند. لازم است شما هر گونه اطلاعات پروکسی مناسب را در صورت نیاز وارد کنید. گزینه “NO” را انتخاب کنید .

 

آموزش نصب Kali linux

 

توجه!

اگر شما در این صفحه “NO” را انتخاب کنید، قادر نخواهید بود بسته ها را از مخازن Kali نصب کنید. نگران نباشید ، می توانید بعد از اتمام نصب سیستم عامل کالی ، مخازن کالی را وارد کنید . ( آموزش وارد کردن مخازن سورس های کالی )

 

 

 • در مرحله بعد ، شما باید GRUB را نصب کنید . ( GRUB در کالی لینوکس چیست )

 

آموزش نصب لینوکس کالی

 

 • بعد از نصب گراب در آخر روی گزینه Continue کلیک کنید تا نصب Kali کامل شود . اگر سیستم عامل کالی را روی فلش USB خود نصب کرده اید ، مطمئن شوید که بوت دستگاه های USB را در بایوس خود فعال کرده اید. از شما رمز عبوری که برای رمزگذاری قبلا در بوت تنظیم کرده اید، خواسته می شود.

 

نحوه نصب کالی لینوکس

 

بعد از نصب کالی

 

حالا که نصب کالی لینوکس را کامل کرده اید، وقت آن است که سیستم خود را سفارشی کنید. بخش عمومی سایت ما درمورد کالی دارای اطلاعات زیادی است و همچنین شما می توانید اطلاعاتی در مورد چگونگی استفاده بیشتر از Kali در انجمن های کابر ما پیدا کنید.

 


بیشتر بدانید :

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *