تبلیغات

تبلیغات

اینستاگرام از این پس مدت زمان حضور کاربرانش را در Your Activity نشان می دهد

Instagram-Rolls-out-Your-Activity-TechTip

حالا ویژگی دیدن فعالیت خود در اینستاگرام نهایی شده است. این ویژگی به شما اجازه می دهد تا بتوانید مدت زمان فعالیت خود را در اینستاگرام مشاهده کنید تا در صورت لزوم آن را مدیریت کنید و عادات بد خود را کنار بگذارید. این موضوع زمانی مورد اهمیت است که شما زمان زیادی و بیش از حد در اینستاگرام گشت و گذار می کنید و خودتان از این موضوع ناراضی هستید.

 


حتما بخوانید : آموزش کامل کار با Screen Time در iOS 12 ؛ اعتیاد به آیفون/آیپد را کاهش دهید!


 

در ماه آگوست ، کمپانی فیسبوک ابزاری را عرضه کرد که کاربران توسط آن می توانند اعتیاد خود را نسبت به استفاده از شبکه ی اجتماعی فیسبوک جلوگیری کنند.  این ابزار ها ساخته شده اند تا ما کاربران شبکه های اجتماعی بتوانیم به راحتی از آن ها استفاده کنیم تا اعتیاد کمتری نسبت به شبکه های اجتماعی داشته باشیم. همانطور که مشخص است به راحتی می تواند چندین ساعت در روز را در اینستاگرام گذراند.

 

چگونه از داشبورد مدیریت زمان اینستاگرام استفاده کنیم؟

 

این ویژگی دقیقا در قسمت تنظیمات و “Your Activity” نیز قرار دارد. کافیست به قسمت پروفایل خود رفته و با لمس کردن منوی همبرگری به بخش مدیریت زمان اینستاگرام مراجعه کنید. خواهید دید که این داشبورد شامل اطلاعاتی از مقدار زمانی است که در اینستاگرام روزانه می گذرانید.

 

خوشبختانه ، داشبوردی که اینستاگرام در اختیار ما قرار می دهد فقط جنبه ی نمایشی ندارد. شما می توانید زمانی را مشخص کنید که با توجه به زمان مشخص شده یک هشدار به شما داده می شود که شما به حد زمان استفاده رسیده اید. شما همچنین می توانید نوع و چگونگی دریافت اعلان از سمت اینستاگرام را مشخص کنید ، حتی می توانید همه ی اعلان ها و هشدار ها را برای 8 ساعت غیرفعال کنید.

 

تنظیم کردن یک زمان مشخص برای افرادی که اعتیاد زیادی به شبکه های اجتماعی دارند می تواند بسیار کاربردی باشد چرا که با فرا رسیدن زمان مورد نظر هشداری به کاربر داده می شود که وقت کنار گذاشتن گوشی رسیده است! خاموش کردن اعلان و استفاده مجدد از گوشی می تواند زمانی کاربردی باشد که شما واقعا در آن لحظه نیاز دارید از اینستاگرام استفاده کنید.

 

حالا کمی آرامش را با شبکه های اجتماعی حس کنید!

 

طبق گزارش رسمی کمپانی فیسبوک اعلام شده است که با ویژگی داشبود اینستاگرام و مدیریت زمان باعث می شود افراد (مخصوصا کسانی که اعتیاد زیادی دارند) به کارهای روزمره خود برسند و کمتر مشغول فضای مجازی باشند. این موضوع تازه اوایل کار خود را شروع کرده است و برنامه های بیشتری برای این بخش برنامه ریزی کرده اند و قصد دارند آن را توسعه دهند.

همچنین بخوانید  معرفی سایت تخصصی فراسیب

 

این موضوع می تواند قدم مهم و تاثیر گذاری هم نیز باشد ، چرا که همانطور که مشخص است شبکه های اجتماعی برای ما ضرر دارند. ممکن است برخی افراد هنوز فرهنگ استفاده از شبکه های اجتماعی را نداشته باشند که با این ابزار حالا می تواند کمی از این موضوع جلوگیری کند.

 

 

تبلیغات

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *